M Sport 'Naar binnen, neem de binnenbocht!' HSV ZONDER VAN NISTELR00Y DIT IS HET SLECHTSTE WK 00IT' GABRI IS FIT VOORJUVE Schaatsen Verkeerde wissel op 10 km Buitenbocht na (in zijn radio) Sven zit f out, Sven zit gewoon fout' OOO Europa League Hockey Europa League He Foutje He Nieuwe liefde? He Steun van de vijand MaasstadPers Woensdag 24 februari 2010 Sven Kramer gooit zijn bril weg. Gerard Kemkers gooide zijn goud weg. reuters De man die Vancouver moest beto- veren met zijn klasse werd gisteren de schlemiel van de Oly mpische Spelen. Sven Kramer wisselde verkeerd en werd gediskwalifi- ceerd. Thijs Zonneveld RICHMOND Sven Kramer mist zijn gouden me- dailte, omdat coach Gerard Kemkers hem de verkeerde bocht heeft inge- stuurde. Onze verslaggever kroop vanaf de eerste wissel tot en met de 25e wissel achter de coach en zag woord voor woord, gebaar na gebaar hoe het drama zich voltrok. (Kemkers steekt duim op) 'Goed.' Half vingertje naar beneden - onder het schema) Vlak Sven, vlak.' 'Ritme omhoog.' 'Goed, trek'm door.' (Hand vlak) 'Jeziterop, jeziterop.' 'Kom aan, kom aan.' 'Eronder, eronder. Kijk naar mijn hand.' 'Hop, hop. Halfje eraf. Halfje eraf.' Voile seconde, voile seconde.' Gerard Kemkers 'Doe maar, doe maar. Kom maar.' (Houdt bord met Ronde Lee om hoog): 'Alles onder controle!' 'Kom aan, kom aan. Blijf diep zit- tenl' 'Hee, hee, hee, twee seconden.' (Bord verschil Lee 2 seconden om hoog): 'laah. Jaah! Hup, hup.' 'Hou'm in dedertigs nu! Dat is het!' 'Gas, gas. Naar de binnenbocht! Bin nen! Sven; BINNEN!!!' (Kramer springt op laatste moment naar bin- nenbaan, snijdtdoorde lijn.) 'Buitenbocht nu. (in zijn radio) Sven is fout, Sven is fout...' 'Breed, breed, (in radio) 't Was mijn fout.' 'lajajajaja.' (gaat door de knieen en veegt tranen uit ogen) Vijf seconden eronder.' (zucht diep, schudt hoofd) 'Dat is het, jongen.'(Hand over ogen) (Zeven vingers naar beneden) 'Kom op Sven.' 'Gewoon doorgaan.' (Bergt rondebord op. Berusting.) Bijna mompelend: 'Goed gedaan, jongen.' Speaker: 'Sven Kramer is gediskwali- ficeerd omdat hij niet van baan is ge- wisseld.' Kramer gooit zijn gouden bril weg. Schopt tegen een blokje. Weg goud.O Ruud van Nistelrooy doet morgen definitief niet mee met Hamburger SV in de Europa League-wedstrijd tegen PSV. Trainer Bruno Labbadia wil geen risico nemen met de dij- beenblessure van de Nederlandse spits. Van Nistelrooy blijft in Ham burg om aan zijn herstej te werken. Eljero Elia reist wel af naar Eindho ven. De vleugelaanvaller, die de af- gelopen twee weken met een en- kelblessure was uitgeschakeld, traint weer voluit met de groep mee. HSV verdedigt in Eindhoven een voorsprong van 1-0. Achter de na- men van Dennis Aogo en Marcell Jan- sen staat nog een vraagteken. Verde- diger Aogo trainde gisteren op de er- gometer, nadat hij maandag spier- klachten kreeg. De kans dat hij op tijd is hersteld, is echter groot. Jansen meldde zich gisteren met griepver- schijnselen bij de dokter en moet af- wachten of hij in staat is vandaag op het vliegtuig te stappen. Trainer Lab badia kan verder niet beschikken over aanvoerder David Jarolim. De Tsjech is geschorst. Pargat Singh, de voormalige aanvoer der van het hockeyteam van India, heeft zich in eigen land niet populair gemaakt. Volgens de 44-jarige sport- grootheid dreigt het komende man- nentoernooi om de wereldtitel in New Delhi (28 februari -13 maart) het slechtst georganiseerde WK ooit te worden. Singh betoogde gisteren tegen In- diase media dat de strenge veilig- heidsmaatregelen bij het mondiale evenement het WK bijna verstikken. Zo is het volgens de veelvoudige in ternational zelfs voor hem onmoge- lijk om aan kaarten te komen voor de beladen openingswedstrijd zondag tussen het gastland en Pakistan. 'Het WK zou een fantastische show moeten zijn. Maar zoals het er nu naar uitziet, wordt het een blama- ge voor India', foeterde Singh, die lei- ding geeft aan een sportacademie in Punjab. 'Ik probeer al wekenlang voor mijn spelers en studenten WK-tickets te kopen, maar ik weet nog steeds niet waar en bij wie ik moet zijn. Een aanfluiting.' Gabri is op tijd fit voor de tweede ontmoeting morgen van Ajax in de Europa League tegen Juventus. De Spanjaard heeft geen last meer van zijn nekblessure. Voor Rasmus Lind- gren komt de return te vroeg. Hij is nog niet helemaal hersteld van een knieblessure die hij vorige week tij- dens de uitwedstrijd tegen sc Hee- renveen opliep. Juventus verdedigt voor eigen publiek een voorsprong van 1-2. De vrouw van Club Brugge-verdediger Antolin Alca- raz werd door haar eigen fans belaagd. De 'supporters' >0/ dachten dat ze bij tegenstander Valencia hoorde. Ashley Cole ligt in scheiding en wordt misschien door Chelsea ontslagen. Barcelona en Real Madrid zouden nu 30 miljoen euro voor hem over hebben. De Braziliaan Pele heeft het verrassend opgenomen voor de Argentijnse bondscoach Diego Maradona. 'De teleurstellende resultaten zijn niet zijn schuld.'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 18