Fo£us VelgenWereld FILIAALLEIDER ADL-assistenten Uitbener 'Elke dag een mooi gevecht' OO0 25 Persoonlijke verzorging aan mensen met een lichamelijke handicap Ook zonder diploma in de zorg een afwisselende baan! Klaar voor een zinvolle parttime baan? www.werkenbijfokus.nl MaasstadPers Woensdag24februari20iO In i'^"I Na 35 jaar in de kou is alles verkrampt Velgenwereld heeft in korte tijd grote bekendheid gekregen met de verkoop van wielen. banden en wielband combinaties in de regio Barendrecht maar ook in heel Nederland en Belgte. Velgenwereld is in de eerste 2 jaar van haar bestaan spectaculair gegroeid en is nu op zoek naar de geschikte kandidaat om deze groei voort te zetten in de functie van Wie een zwaar beroep heeft, mag straks eerder stoppen met werken of overstappen naar een ander vak. Een kijkje bij de uitbener. Eveline Domevscek BAAMBRUGGE Op zijn witte laarzen loopt Emiel Leito de trap af, de snijzaal in. Met zijn lange lijf duwt hij de deur open, zi j n 1 i nkermouw onder de bloedspet- ters. Behendig ontwijkt hij de scherpe vleeshaken die aan het plafond han- gen. 'Probeer deze maar eens van de haak te tillen', zegt hij, terwijl hij ach- ter het karkas van een rund verdwijnt. Hij leest het etiket dat er is opgeplakt. '100 kilo. Dit is een van de vier kar- kassen van een koe. Gemiddeld we- gen de koeien zo'n 400 kilo. Daarvan been ik er tien tot vijftien per dag uit. Reken maaruit: ikverwerkzo'n 4.000 kilo vlees op een dag. Dan breng je heel wat op voor je baas.' Genoeg re- den voor de 51 -jarige Leito om niet in loondienst te werken, maaralszzp'er voor zijn bedrijf Vleesverwerking Holland. 'Je kunt met dit werk aardig verdienen, zeker als je goed bent. Dat steek je dan toch liever in je eigen zak', zegt Leito lachend. Maar 'goed' ben je niet zomaar als uitbener. Het vlees moet heel secuur van de botten worden gesneden, zo- dat er mooie stukken vlees van ge- maakt kunnen worden. Een verkeerd sneetje kan het vlees al onbruikbaar maken. Vervolgens wordt het dier in 'technische delen' verdeeld. 'De bo- venbil wordt bijvoorbeeld een bief- stukje', zegt Leito. 'Zo min mogelijk vlees mag aan de botten blijven zit- ten. Want dat is verlies.' En wil je de vijftien uitgebeende beesten per dag halen, dan moet je flink 'doorhak- ken.' 'Hoe netter en sneller je bent, hoe meer je verdient.' Vliegensvlug De 'gezonde competitie' die hierdoor onder de uitbeners ontstaat, maakt het werk topsport, zegt Leito. Maar dat niet alleen. 'We staan in de kou, het is hooguit tien graden in de snij- zalen en het is er vochtig. We staan altijd en we moeten veel tillen.' Bo- vendien begint een uitbener vroeg. Op een dag als vandaag, waarop Leito wordt ingehuurd door familieboer- derij Lindenhoff, moet hij om half vijf's ochtends beginnen. Om kwart over drie gaat zijn wekker. Toch vindt Leito zijn vak 'prachtig'. Toen hij op z'n zestiende op de hore- cavakschool zat, zag hij voor het eerst een uitbener aan het werk. 'Dat tech nische, dat vliegensvlugge waarbij je nog niet eens ziet dat ze een mes in handen hebben. Dat vond ik zo mooi.' Gewetensbezwaren heeft hij niet. 'Ik vind er niets aan om dieren te doden, om een hals door te snijden. Het gaat me om het technische.' Leito staat op en doet zijn overjas voor jezelf en je collega's. Bij mij is een keer een mes in mijn bil gescho- ten doordat iemand uitschoot.' Roeien Alcohol en roken heeft Leito afge- zworen. Zes keer per week roeien en 's avonds om tien uur naar bed, moe ten hem fit houden. Toch was het ze- ven jaar geleden gedaan met Leito. Door een ernstige bloedvergiftiging lag hij acht weken in coma. Toen hij wakker werd kon hij niets meer. Niet meer lopen, niet meer praten en ze ker niet meer uitbenen. Hoewel de doktoren hem hadden opgegeven, knapte hij weerop. "Toen iknazeven jaar weer bij een oude opdrachtgever kwam binnenlopen, zei hij: kon je echt niets anders verzinnen? Haha.' De toekomst ziet er voor Leito wel anders uit. 'Ie kunt dit werk eigenlijk maar zo'n 35 jaar doen. Op een gege- ven moment is alles verkrampt door de kou. Daar is rsi niets bij. Over vijf jaar wil ik naar een slagerij. Daar til je minder en is je productie kleiner, een paar beesten per week. Bovendien wil ik lesgeven op een mbo-school. Daar ben iklaatstvoorbenaderd.' Hij wijst naar een ingelijste foto op de muur van de kantine. 'Die man is zeventig jaar en hij werkt hier nog steeds. Hoe onmogelijk het ook is om dit werk zo lang vol te houden. We zeggen wel eens: die gaat nog dood achterhet snijbiok. Maar dat is misschien ook wel mijn weg.' O U bent verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van het filiaal maar u werkt ook enthousiast mee met collega's om de dagelijkse activiteiten goed te laten vert open, u bent een specialist maar ook vooral een team player en people manager. Daarbij heeft u passie voor het product auto's en vooral de wielen en banden die een auto nog veel mooier en veiliger kunnen maken. Met een team van gekwalificeerde medewerkers bent u verantwoordelijk voor: Het voortzetten van de omzetgioei. De winketpresentatie in de breedste zin. Het indelen van de werkzaamheden en het coachen van uw team en zorgdragen voor een stabiele personeelsbezet ting. Een gedegen resultatenbewakmg. Hiertoe beschikt u over: Tenminste 2 jaar ervaring in een leidinggevende positie in een garagebednjf Een enthousiaste. inspirerende en motiverende wijze van leidinggeven Een goede dosis verantwoordelijkheidsgevoei De correcte vakinhoudelijke kennis Ervaring in het werken met voorrandsystemen en het bestellen van voorraden U heeft: Een sterke persoonhjkheid en u bent niet gevoelig voor de stress die vanzelfsprekend is bij een sterk groeiende onderneming. een representatief voorkomen. Mensen vinden het fijn met u zaken te doen omdat u altijd doet wat u belooft Sterk communicatieve vaardtgheden Voor onze Fokusprojecten Capelle aan den Ussel De Hoven (start 1 juni 2010), Rotterdam Het Nieuwe Westen en Schiedam zoeken wij enthousiaste voor 30 - 95 uur per maand (Capelle aan den Ussel) voor 20 - 65 uur per maand (Rotterdam en Schiedam) Bij Fokus werk je samen met mensen, jong en oud. Je verleent assistentie op afroep en op aanwijzing van de client. Bijvoorbeeld bij lichamelijke verzorging, eten en drinken en eenvoudige verpleegtechnische handelingen. Er zijn kleine en grotere dienstverbanden mogelijk. Daardoor is een baan bij Fokus een prima keuze als je parttime wilt werken. Je werkt in wisselende diensten. - Je hoeft geen diploma in de zorg te hebben. Fokus zorgt voor een interne, korte opleiding. Fokus kent goede secundaire arbeidsvoorwaarden. -> Het bruto uurloon is bij aanvang 10,03 - 13,39 (inschaling op basis van relevante werkervaring). De onregelmatigheidstoeslag is 22% - 60%. Wit je meer informatie over het nieuwe project Capelle aan den Ussel De Hoven Op de avond van dinsdag 23 maart a.s. geven wij je graag meer informatie tijdens de informatiebijeenkomst die in Capelle aan den Ussel gehouden wordt. Meld je aan via r.vaneqeren@fokuswonen.nl en je ontvangt een uitnodiging. Heb je vragen over deze vacature of belangstelling voor een informatiepakket? Bel (tijdens kantooruren) met Rob van Egeren, adviseur werving en selectie, tel. (06) 204 181 30; stuur je persoonlijke sollicitatiebrief met motivatie en CV per mail naar bovenstaand mailadres of solliciteer via de website van Fokus www.werkenbiifokus.nl Wil je meer informatie over de projecten Rotterdam Het Nieuwe Westen en Schiedam Kijk op www.werkenbiifokus.nl. Wil je solliciteren? Vul dan via het kopje "solliciteren" onderaan de pagina het digitale sollicitatieformulier in. Sluitingsdatum: 15 maart 2010. Emiel Leito beent een koe uit in de snijzaal van Lindenhoff. frankGROELIKEN open, een malienkolder verschijnt. Zijn ijzerhandschoenen waar hier en daar nog een stukje vlees tussenuit piept, liggen naast hem. 'We voelen onshierin netridders. Dagelijksgaan we het gevecht met onszelf en de rest van de mannen aan. Soms kijken we naar die gave botten en dan is het van: wow, dat hebben we toch maar weer geflikt.' Dan, serieuzer: 'Die bescher- ming is er niet zomaar. Ik heb twee keer een dodelijk ongeluk meege- maakt. Als je niet fit bent, ben je met die scherpe messen een groot gevaar Wij bieden: een leuke baan in een mformeel en dynamtscbe werkomgevmg een bijbehorend saiaris en deelname aan een cotlectieve pensioenregelmg een gelegenheid uw sterke eigenschappen verder te ontplooien Spreekt dit u aan. ncht uw handgeschreven sollicitatiebrief met CV dan aan: Velgenwereld Ter attentle van de heer H Gilles&e Postbus 25 4780 AA Moerdijk (Acquisitie wordt niet op prijs gesteld).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 25