6 Actueel JM 3 LAGERWAARD Als eerste stembureau in Nederland open Nauwelijks uitrukken richting Nesselande Toeristentram richting centrum krijgt steun Het over en weer met modder gooien, staat Pastors en Schrijer niet netjes. Ze hebben last van torenhoge ego's. VRE jig DE VREU GDE RTRO 5?UWE Vier hel feesl mee! [Ui^lN ROTTERDAM^ RAADSEL OP DE WEG Overschie Nachtelijk' stemmen Onderzoek Effect rookmelders Blijdorp-tfam Wethouder blij Analyse Je zou bijna vergeten dat er nog meer partijen meedoen www.conventderkerken.nl 'Plots staat Pastors in een moskee, bij echte moslims' OOO Maatwerkfauteuil Miami verkrijgbaar in vele kleuren leder LmJ www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater M Identieke auto geflitst Te veel alcohol schaadt het brein Betere scholing, betere wereld MaasstadPers Woensdag 24 februari 2010 Van de redactie ROTTERDAM Overschie heeft woensdag 3 maart een primeur. Voor het eerst in de geschiedenis opent ai om 12.00's nachts een stem- bureau. Voorafgaand aan dat moment vieren jongeren uit de deelgemeente 'feest'. I let longe- ren Panel Overschie (JPO) kwam op het idee om dit feest te organiseren omdat veel jon geren niet precies weten op wie ze moeten stemmen en daar- om uiteindelijk besluiten niet te gaan stemmen. Tijdens het IPO verkiezings- feest is er tijd voor muziek maar natuurlijk 00k voor politiek, Er zijn debatten tussen jonge kan- didaat-raadsleden en politieke partijen doen hun laatste zegje. Aansluitend aan de feest- avond opent precies om 12.00 uur als eerste in Nederland een speciaal stembureau waar de aanwezige jongeren hun stem kunnen uitbrengen. O De samenhang tussen rook melders en het minder hoe- ven uitrukken wordt onder- zocht. Van de Redactie ROTTERDAM De woningen in de wijk Nesse lande hebben veel verschillen- de brandpreventieve voorzie- ningen zoals goed geplaatste en functionerende rookmelders. De wethouder heeft er wel oren naar tram 11 door te trekken naar het centrum. Van de redactie ROTTERDAM Gedrag kemphanen is asociaal en deugd niet De brandweer wil meer inzicht krijgen in wat het effect is van de aanwezigheid van deze pre- ventieve maatregelen op de vei- ligheidszorg van de brandweer. Is het zo dat bewoners dankzij de aanwezige rookmelders vroegtijdig branden hebben kunnen signaleren en bestrij- den waardoor de brandweer dus minder hoeft uit te rukken. Het feit dat de brandweer nau welijks uitrukt naar Nesselande leidde tot dit onderzoek O GroenEinks is in haar nopjes met de interesse van vervoers- wethouder Hans Vervat om tramlijn 11 door te trekken richting centrum. Arno Bonte die eerder voor de terugkeer Van de redactie ROTTERDAM van het Blijdorp-trammetje pleitte, is ervan overtuigd dat doortrekken van de tramlijn richting centrum en de toeristi- sche attracties, tram 11 nog le- vensvatbaarder maakt. De Toe ristentram' zou, via het Hof- plein, het Museumkwartier, de Spido, het Maritiem Museum en het Schielandshuis moeten aandoen. GroenUnks zou de tram 00k graag door zien rijden richting Overschie. Maar daar ontbreken de rails nog. O Het zal menig oplettende Rot- terdammer waarschijnlijk al opgevallen zijn, grote posters met de lieftallige tekst 'Kies voor vrede in de stad'. De pos ter, een initiatief van de convent der kerken, staat in schril con trast met het schreeuwerige ver- kiezingskabaal dat onze stad deze dagen in.zijn greep houdt. De twee titanen, Leefbaar Rotterdam en de PvdA voeren de strijd op en met nog maar zeven dagen te gaan tot de ver- kiezingen, spelen ze het nu op de man. Anders gezegd: het is een ego-campagne geworden waar om het hardst geroepen wordt dat de ander niet deugd. Via de media en de eigen sites laten de kemphanen geen gele- genheid voorbij gaan om elkaar te bestoken met allerhande be- schuldigingen. )e zou als Rotterdammer bij na vergeten dat er nog meer partijen, namelijk dertien, mee doen volgende week. Partijen die nodig zijn om een coalitie te vormen want linksom of rechtsom: een meerderheid van de 45 zetels zal geen enkele par- tij halen en een college komt er toch wel. Dan wel rechtsom met Leefbaar, WD, CDA en eventueel D66 of linksom met de PvdA, GroenLinks, SP en, eveneens, aangevuld met D66. Of zoals Setkin Sies, lijsttrekker van de Christenllnie/SGP het verwoordt: „De kleine partijen geven straks de smaak aan het college en zo met elkaar om- gaan geeft geen pas." Geen verkering Leefbaar houdt de optie om de stad met de PvdA te besturen nog even open maar de arbei- v .i - j I I i.».m. de synagogen en Stg Platform lsUm#»cho Organuatie. Rijnmond (SPIOR) Een stille boodschap in roerige tijden derspartij heeft al laten weten dat ze niet met Leefbaar in een college gaat zitten. Hoe anders was dat vier jaar geleden? Toen- malig PvdA-lijsttrekker Peter van Heemst wilde toen heel, heel erg graag met Leefbaar maar die wilde na de verkie- zingsnederlaag -van 17 naar 14 zetels- niets van de PvdA weten en al helemaal niets van Van Heemst. Het boterde, zo ge zegd, niet tussen Pastors en Van Heemst. Nu zijn de rollen omge- draaid en wil de PvdA geen 'ver kering'. Een opmerkelijke ver- andering. Wat 00k opvalt is de hou- ding van de Leefbaren richting de 'allochtone' Rotterdammer. Toen de PvdA in 2006 Rotter dam terugkaapte van Leefbaar en met 18 zetels de grootste werd, werd door Leefbaar sma- lend gezegd dat de allochtonen de PvdA weer in het zadel had- den geholpen'. Alsof de 'al lochtone' stem geen stem is. Nu, vier jaar later, staat Pastors, onwennig en duidelijk niet op zijn gemak in een Turkse mos- kee, 'op bezoek' bij echte mos- lims. De voorman van de partij die op de eigen site oproept om de 'islamitisering van Rotter dam te stoppen' en die 'sluiting van islamitische scholen' eist. Onze stad is de meest multi- culturele stad van ons land en alle stemmen gelden, 00k die van de 'allochtoon'. Dat besef- fen politici ondertussen 00k wel, zelfs Leefbaar. De partij wil 00k niet vergeleken worden met de PW van Geert Wilders. Want de PvdAOndanks alle uit- latingen van raadsleden. Er was geen woord Spaans bij toen de tweede man, Ronald Sorensen, zei dat de PW niet nodig was in Rotterdam omdat de stand- punten van Leefbaar Rotterdam voor 95 procent overeenkomen met die van de PW. Voorbeeldrol? Dat er flink geargumenteerd wordt, is begrijpelijk. het is im- mers verkiezingstijd. Maar me- nigeen stoort zich aan de toon, want dat is niet de manier om met elkaar om te gaan, zegt Set- kin Sies. „Ik vraag me af hoe je het kunt hebben over een socia- le of een leefbare stad als je je als politicus zo gedraagd? We zullen het straks toch allemaal met elkaar moeten doen. Bo- vendien heb je, of je dat nu wilt of niet, als politicus een voor beeldrol", aldus de kersverse lijsttrekker van de Christen- Unie/SGP. O Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur zo.wo-m 21,24-27/2 19/20u JUMP Slapstick comedy op z'n best, in een mix van Toekwondo en ocrobatiek zo 28/2 15 OOu De 3 Baritons - Ernst Daniel Smid, Henk Poort en Marco Bakker di 2/3 20.OOu Michel Fugain - Tijdloze Franse romantiek met o.a. de hit 'Une Belle Histoire' do-za 4-6/3 20.00u Simone Kleinsma Nog een keer terug met het succesvolle Songs from the heart www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam De kossa is elke dog geopend van 12-18 uur wch«t 24-26/2 20u Extrccml Spannend, grapptg en onvergetelijk, en dot in extremen Met 0.0. Birgit Schuurman za-ma 27/2-1/3 20u Marc-Marie Huijbregts niets meer en niets minder in zijn nieuwe voorstelling Punt Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). upc Bij een snelheidscontroie op de Groene Kruisweg is zondag een auto staande gehouden die op naam staat van een Rotter- damse. Maar haar auto stond op dat moment voor de deur en het kenteken was nog nooit gestolen. De staande gehouden auto reed 90 kilometer per uur waar 50 is toegestaan. De be- stuurder verklaarde dat hij geen kentekenbewijs had om dat de auto van een vriend was. De bestuurder had de vriend eerder na het stappen thuis gebracht en ging de au to nu terugbrengen. De inzit- tenden zijn aangehouden. De auto werd weg getakeld voor nader onderzoek. De politie is 00k bij de 'eigenaresse' langs geweest om de echte auto te bekijken. Niet alleen het ken teken en chassisnummer kwamen overeen. Ook vel- gen, navigatiesysteem en be- kleding waren hetzelfde. De allereerste bierestafette van Rotterdan gaat niet door. De organisatie was vergeten op tijd een drankver- gunning aan te vragen. Jammer voor de studenten. Het aantal Turkse, Marokkaanse en Antilliaanse dat een hogere opleiding volgt, is verdubbeld. Dat blijkt uit Europees onderzoek van het 0ES0.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6