Crime P/J-' 3 SCHRIK EN NATPAK POLITIE FLYERT DEALER OPGEPAKT BRUTE OVERVAL Winkelen zonder af te rekenen komt de winkeldief duur te staan. Word je op boulevard Zuid betrapt, magje direct 151 euro afrekenen. Winkeldiefstal Nieuw wapen ingezet tegen overlast en frustraties 'Voordat boetes worden opgelegd ben je maanden verder.' Floors4You I Schinkelse Baan 6 I Capelle aan den IJssel I 010-4513175 OOO Brommobiel te water Zware mishandeling Harddrugs Verdachte opgepakt van 10.00 tot 18.00 uur Koopzondag geopend YOU MaasstadPers Woensdag 24 februari 2010 Een man is maandagmorgen met zijn brommobiel de vij- ver ingereden op het terrein van de brandweer en politie in Capelle. Door snel hande- len van politie- en brand- weerpersoneel werden be- stuurder en zijn voertuig rap uit het water gevist Zo snel dat de gealarmeerde duikers onverrichter zake huiswaarts konden. De onfbrtuinlijke man ging zelfstandig en in zijn eigen brommobiel zijns weegs. Politiemensen gaan dit weekeinde in Rotterdam fly ers verspreiden. De flyer-actie moet meer informatie ople- veren in het onderzoek naar de zware mishandeling van een 25-jarige Rotterdammer. Hij ligt in zeer kritieke toe- stand in het ziekenhuis. De Rotterdammer is slachtoffer van een vechtpartij voor een horecagelegenheid aan de Prins Alexanderlaan op 7 fe bruari. De man liep hierbij letsel aan het hoofd op. De politie heeft vorige week een 54-jarige Rotterdammer aangehouden die verdacht wordt van het dealen van harddrugs. Na onderzoek na een vermoedelijke drugs- dealer op Zuid, zagen politie- agenten de verdachte drugs leveren aan twee mannen. Dit tweetal verklaarde al lan- gere tijd hun drugs bij de man te kopen. Na arrestatie van de dealer werd in zijn woning aan de Stavenis- sestraat drugs gevonden. Na een brute overval zaterdag op een autodealer aan de Driemanssteeg kon een van de vermoedelijke overvallers worden aangehouden. De overval werd gepleegd door vermoedelijk vier mannen met vuurwapens. Zij kwamen de garage binnen en bedreig- den het personeel en enkelen van hen kregen 00k klappen. De overvallers gingen er van- door met geld en een auto van de garage. Bij me- trostation Oosterf- lank werd de verdachte la ter ge- Afgelopen met proletarisch gewinkel op boulevard Zuid Van de redactie ROTTERDAM Wie heeft het in al zijn on- schuld nu nooit gedaan? Bij de Jamin de verleiding niet kun- nen weerstaan en snel die wine- gum in je mond stoppen. Wie beweert nooit te hebben toege- geven aan die duvelse verleidin- gen, werpe de eerste steen. Kin- derlijke onschuld, toch? Nee, zeggen ondememers, winkel- diefstal heeft grote financiele gevolgen en in winkelboule- vard Zuid hebben ze er onder- tussen schoon genoeg van. Vanaf vandaag zet belangenver- eniging Stichting Overlastdona- tie een nieuw wapen in tegen het proletarisch gewinkel. Win- keldieven krijgen een sanctie opgelegd van 151 euro, boven- op de boete die geldt-voor win- keldiefstal. Serge Lubbe, campagnelei- der van winkelboulevard Zuid (voorheen de Beijerlandselaan en de Groene Hilledijk) is vol lof over de nieuwe sanctie. „In Arnhem heeft een pilot ge- draaid en daar waren ze zo en- thousiast dat wij het in Rotter dam zeker wilden proberen." Het principe is simpel. Win- kelbezoek met lange vingers krijgt direct een boete, of beter gezegd, een sanctie want een boete wordt straffechtelijk op gelegd. En deze zogenoemde overlastsanctie is het gevolg van een een civiele procedure. En dat heeft, zo zegt Lubbe, veel voordelen: de ondernemer wordt direct geCompenseerd voor de overlast en het opont- houd dat winkeldieven veroor- zaken, en krijgt 90 euro. Vijfen- dertig euro is voor het Fonds Overlastdonatie, een fonds voor collectieve maatregelen op het gebied van veiligheid in de winkelstraat, en 26 euro is voor de Stichting Overlastdonatie. De sanctie wordt aan elke winkeldief boven de 12 jaar op gelegd. Jongere kinderen die zich schuldig maken aan win- keldiefstal vallen buiten rechts- vervolging. Dus kinderen boven de 12 jaar, dat kan een duur zuurtje worden. Zonder tussenkomst van de rechter, kan de winkelier op deze wijze zijn gemaakte kosten gedekt zien. Een groot probleem voor winkeliers, weet Lubbe, is de lange pe- riode Op de lange vingers getikt. vincent van dordrecht die er zit tussen het oppakken van de dief, het afhandelen van de paperassen en de uitspraak van de rechter of de politie se- cretaris. „Voor gedupeerde on dememers werkt dat ffustre- rend met alle gevolgen van dien. Wat je bijvoorbeeld ziet is nen slaan, kan niemand daar toch op tegen zijn?" Lubbe hoeft zich daar voorlopig geen zorgen over te maken. Alle neu- zen wijzen dezelfde kant op. Wethouder Dominic Schrijer - grotestedenbeleid-, de dagelijks bestuurder van de deelgemeen- te Feijenoord Rene Kronenberg en de politie zijn vol lof over de nieuw overlast sanctie. Van de 220 winke liers winkelboulevard Zuid hebben zich inmiddels 115 winkeliers achter de nieuwe aanpak ge- schaard. Alleen winkels die vol- doen aan de ftiligheidseisen, mogen zich aansluiten bij het intitiatief. Het eerste jaar kunnen ze gratis doen. De volgende jaren betaalt de winke lier 25 euro voor de inschrij- ving. O mee F.RKEND FLOO dat het vertrouwen in de rech- telijke macht afneemt en dat is een slechte zaak. Als we met deze methode zoveel vliegen een klap kun-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7