Crime Daar waar het straatschoffie niet wilde deugen werkt hi] nu samen met een voormalig wijkagent. Geschreeuw bij de buren? Even meten! Onderzoek heropend naar dode in Kralingen VEILIGE VERLICHTING (NEP)JUWELEN K0PEN? RUZIE LEIDT TOT SCH0T Karate StraatschofFie en wijkagent brengen jeugd discipline bij Het is hard enje loopt best een paar blauwe plekken op' OOO Herriemeter Strijd tegen overiast AAoord Rotterdamse Cold Case Bedrijventerrein voelt nu 'sociaal veilig' Roemenen proberen valse sieraden aan te smeren Schietincident Putselaan sfe Kinderen in tel Van de blauwe knoop lets te hard, rijbewijs kwijt MaasstadPers Woensdag 3 maart 2010 rs Niet voor gasten die alleen willen knokken Rotterdammers die last hebben van een borende buur of een TV op standje concertzaal kunnen een herriemeter laten plaatsen. Van de redactie ROTTERDAM Op deze manier kan de ge- luidsoverlast objectief vastge- steld worden. Wethouder Ha- mit Karakus is blij met het nieu- we instmment: „Geluidsover- last is een van de grootste erger- nissen van Rotterdammers die burenoverlast ervaren. Met de herriemeter wordt het mogelijk geluidsoverlast sneller aan te pakken. We kunnen het nu ob jectief vaststellen en de overlast- gever direct aanpakken." Het is voor het eerst dat een gemeente een herriemeter plaatst ter bestrijding van woonoverlast. Ook wordt de geluidsisolatiewaarde van de woning gemeten. Daarna moet degene die overiast zegt te heb ben in een logboek het aantal gevallen van geluidsoverlast turven. Vermeld moet worden op welke momenten van de dag of avond hij met tutende oortjes zit. De herriemeter is een van de stappen in een aanpak van woonoverlast die sinds juni 2009 wordt uitgevoerd door woningcorporaties, politie en de gemeente. Hierdoor moeten bestaande overlastsituaties bin- nen 3 maanden beeindigd zijn. Bij een overlastsituatie wordt in eerste instantie overgegaan tot bemiddeling, als de bemidde- ling geen succes heeft volgt een gele kaart. De overlastgever krijgt een maand de tijd om zijn gedrag aan te passen. Als dan nog steeds sprake is van overiast volgt de rode kaart. Hierbij worden verdergaande stappen voor ontruiming van de woning aangekondigd. O de zaak pakte anders uit. Tegen hen was namelijk onvoldoende bewijs. Een derde verdachte in deze zaak veriiet Nederland op 30 augustus 1997 onverwachts en vertrok in allerijl naar Servie. Daar kon de politie dus ook meteen niets meer mee. Nu de politie de zaak weer heeft opgepakt zijn er een aan tal dingen waar ze de hulp van het publiek bij kan gebruiken. Zo komt de politie graag in contact met mensen die Berha- ne nog hebben gesproken of gezien in de nacht van 29 op 30 augustus 1997, na zijn vertrek uit het cafe. Bovendien is duidelijk ge- worden dat het slachtoffer waarschijnlijk niet vermoord is op de plaats waar hij werd aan- getrofifen, het Kralingse bos. In- formatie over de plaats waar dat dan wel is gebeurd is, zou de politie natuurlijk graag wil len hebben. O In Opsporing Verzocht is dinsdagavond uitgebreid aandacht besteed aan een Rotterdamse 'cold case' Sjaak van de Velde (rechts) Van de redactie ROTTERDAM Bijna elke stoeptegel kent Mari- us Goedegebuur op het Noor- dereiland. Jaren was hij er wijk agent en daarom roepen veel plekken automatisch herinne- ringen bij hem op. „Daar was ooit die dramatische aanrijding, denk ik dan, en daar woonde toen dat probleemgezin..." Sjaak van de Velde bracht zijn jeugd een paar kilometer ver- derop door aan de Strevelsweg. Daar was hij vaste klant bij de collega's van Marius. „Als straat schoffie heb ik heel wat uurtjes doorgebracht op het bureau. Marius Goedegebuur hebben Had je kattekwaad uitgehaald, mocht je een paar uur komen brommen." De twee uitersten - het straatschoffie en de agent- vonden elkaar jaren later in de karateschool. Sjaak was de eige- naar die een instmcteur zocht, Marius de te vroeg gepensio- neerde wijkagent die Sjaak dol- graag uit de brand wilde hel- p>en. En deze week openen ze en 'tic' voor karate. ROB kammini samen een nieuwe karateschool in Rotterdam-Zuid, aan de Heer Danielstraat, amper 25 meter van Sjaaks' ouderlijk huis. Juist ja, daar waar het jongetje uit Bloemhof niet wilde deugen. Sjaak kan er zelf hartelijk om la- chen: „Als je me dertig jaar gele- den had verteld dat ik ooit met een agent een karateschool zou beginnen, had ik je voor gek verklaard", lacht hij. De twee geven les in Kyo kushin karate, de meeste extreme vorm van karate waarbij zelfs trappen te gen het hoofd zijn toegestaan. De voormalige wijkagent vindt het helemaal niet vreemd dat juist hij les geeft in zo'n geweld- dadige vorm van sport. „Het is hard en je loopt blauwe plek ken op, maar karate is juist een van de meest gedisciplineerde sporten. Natuurlijk heb je wel eens gasten die er aan beginnen om een lekker potje te knok ken, maar het vergt juist veel beheersing. Als we je erop be- trappen dat je het buiten de school toepast, hoef je niet meer te komen. Dat weet ieder- een" Sjaak knikt instemmend: „Je beheersen kost meer ener- gie. Maar juist voor jeugd die het moeilijk heeft kan het ook helend werken. )e leert dooizet- ten en krijgt het bewijs dat win- nen vooral in je hoofd zit." O S Infb: 06-19434897 Van de redactie ROTTERDAM De politie heeft een zaak uit 1997 weer eens scherp ondet de loep genomen. Het gaat om de moord op de toen 19-jarige Berhane Haile die op 30 augus tus 1997 dood werd aangetrof- fen in het Kralingse Bos. Het slachtoffer had die nacht een bezoek gebracht aan cafe 'Axum' aan de Oostkous- dijk. Daar kreeg hij ruzie met een Joegoslavische man die in gezelschap was van een aantal andere Joegoslavische mannen. Ruim drie maanden later, in december 1997, kon de politie al twee mannen aanhouden. Een oplossing leek nabij maar 0e 400 gele verlichtingsele- menten op bedrijventerrein 's-Graveland (tussen Rotter dam en Schiedam) zijn ver- vangen voor milieuvriendelij- kere en sociaal veiligere exemplaren. Langs de secundaire wegen zijn witte lampen geplaatst die bijdragen aan een groter gevoel van sociale veiligheid. Oe hoofdweg, de 's-Grave- landseweg, is uitgevoerd in lichtgele veriichting. Hierdoor wordt niet alleen aan de socia le, maar ook aan de verkeers- veiligheid voldaan.. Gebleken is dat mensen zich prettiger voelen en de omge- ving minder obscuur aan vin- den doen als er wit licht is in de avond en vroege ochtend. Omdat de ondernemersvereni- ging ook nog eens voor een apart soort dimmers heeft ge- kozen moet de veriichting op den duur ook nog eens goed- koper uitvallen. Twee Roemenen hebben maandagochtend geprobeerd nepjuwelen aan te smeren bij een Nederlandse vrouw langs de N15. Een 45-jarige vrouw uit Rozen- burg was door het tweetal naar de vluchtstrook gediri- geerd toen ze op deze provin ciate weg reed. Daar hadden ze een verkoop- praatje gehouden, dat bij de vrouw kennelijk alle alarmbel- len had laten rinkelen. De politie kon de Roemenen, van 26 en 28 jaar zonder vaste woon- of verblijfplaats, aan houden op verdenking van op- lichting. In de auto van de mannen za- ten nog twee vrouwen en een 3-jarig kind, die ook werden aangehouden. Het kind kon al snel bij familie worden onder- gebracht In de auto trof de po litie nog een steekwapen aan en natuurlijk de nodige imita- tiesieraden. Vier Rotterdammers zijn dins- dag in de vroege ochtenduren op de Brielselaan aangehouden naar aanleiding van een schie tincident op de Putselaan. Rond kwart over vier kreeg de politie van getuigen te horen dat er werd geschoten op de kruising van de Putselaan met de Putsebocht Daar troffen ze een 32-jarige man aan, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die gewond was aan zijn heup. Tegelijkertijd ^agen aanrij- dende agenten dat een auto met hoge snelheid wegreed. Met behulp van BTGV Bena- deringsTechniekGevaarlijke- Verdachten) werd de auto met inzittenden op de Briel selaan tot stoppen gedwon- gen. De vier inzittenden, Rot terdammers in leeftijd varie- rend tussen de 31 en 34 jaar, werden aangehouden en be- kenden dat een ruzie de aan leiding was voor het incident Rotterdam wordt steeds kindvriendelijker. De stad ®boekt vooruitgang op het gebied van achterstands- leerlingen en tienermoeders. o Tijdens een alcoholcontrole die zondagochtend in Schiedam werd gehouden bleken maar 2 automobilis- ten teveel te hebben gedronken. Een 18-jarige bestuurder heeft niet lang kunnen ge- nieten van zijn rijbewijs. Op de A16 werd hij gespot terwijl hij 173 km/h reed waar 100 was toegestaan.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13