Voetbal De fbrmatie van trainer Mario Been presteert dit seizoen buitenshuis net zo goed als in de eigen Kuip. Centrumaanvallers overtuigen nog niet Aanvaller twee keer succesvol als invaller DEVRD ZEGTAF NIET STABIEL TOT MEDIO 2012 ifvOETBAL Opvallend Rotterdammers halen buitenshuis meer punten Probleem Zoektocht naar spits Sollicitatie Poepon in de basis? OOO Veel Rotterdamse' internationals actief Excelsior haakt af in titelstrijd De Roon definitief bij A-selectie Sparta 5k Oogje op Auassar en Schaken Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl De voetbalkrant die vooruitblikt! /"nu\ \€1,95/ MaasstadPers Woensda Woensdag 3 maart 2010 Topsport Feyenoord is uit net zo goed als thuis Van de redactie ROTTERDAM Twaalf thuiswedstrijden lever- den Feyenoord tot nu toe 22 punten op, terwijl in dertien uitbeurten 25 punten werden behaald. Een opvallend gege- ven, aangezien het in de voet- ballerij gebruikelijk is dat dubs in eigen huis vaker winnen dan op vreemde bodem. Voor Feye noord gaat die vlieger voorals- nog niet op. Hoe dat komt? Thuis kan Feyenoord vaak maar moeilijk het spel maken. Clubs die naar de Kuip komen, graven zich bij voorkeur in. Te- gen verdedigend ingestelde ploegen hebben de Rotterdam mers moeite om een gaatje te vinden. Ook tegen FC Gronin- gen sloeg Feyenoord toe uit een omschakelingsmoment. Feye noord lijkt zich in die rol het prettigst te voelen. Leunend op de verdediging, die dit seizoen ijzersterk is, en er dan razend- snel uitkomen met de snelle aanvallers. Het feit dat Feye noord geen wedstrijden kan domineren, werd vorige week al onderstreept door Jon Dahl Tomasson. „We creeren ge- woon veel te weinig mogelijk- heden. In het begin van het sei zoen speelden we heel direct, maar de laatste tijd lopen we al- lemaal veel te veel met de bal, waardoor de snelheid uit de aanvallen gaat en de tegenstan- ders weer kunnen groeperen." Tegen Roda JC kan Feye noord weer een stap zetten rich- ting behoud van de vierde plek, die heilig is volgens Tomasson. „Soms moet je genoegen ne- men met een puntje, zoals uit tegen Utrecht. Schiet de ballen dan maar blind naar voren. We moeten gewoon vierde wor- den, hoe maakt niet uit." O Feyenoord-trainer Mario Been zal zich deze week weer afvragen wie hij zon- dag tegen Roda JC in de spits moet zetten. Van de redactie ROTTERDAM Coach Mario Been probeerde dit seizoen al verschillende op- ties maar niemand kon hem tot nu toe echt overtuigen in de punt van de aanval. Afgelopen zondag kreeg Roy Makaay weer eens de kans om zich te bewij- zen maar ook de bijna 35-jarige spits kon zich tegen FC Gronin- gen niet onderscheiden. Been haalde hem na 65 minuten naar de kant. De voorlaatste keer dat Makaay een basisplaats had, op bezoek bij RKC Waal- wijk, werd hij na 69 onzichtba- re minuten naar de kant ge- haald. Been moet er zo langza- merhand radeloos van worden. De laatste weken wordt steeds duidelijker waarom Feyenoord in de winterstop een spits wilde aantrekken. De ploeg mist een echte goalgetter, iemand die er tussen de vijftien en twintig in- schiet per seizoen. Clubtopscorer Jon Dahl To masson maakte de laatste we ken wel drie goals maar dat deed hij telkens als aanvallende middenvelder. De 33-jarige Deen is voor Been nog steeds optie nummer een als spits maar is achter de spits nog ge- vaarlijker. Wellicht probeert Mario Been het tegen Roda JC met Schiedammer Luc Castaig- nos. Het 17-jarige talent debu- teerde afgelopen zondag in de competitie. Even had Been ge- speeld met de gedachte om Castaignos vanaf het begin te gebruiken maar uiteindelijk achtte de coach zijn pupil daar nog niet klaar voor. Wellicht denkt hij er een week later an- ders over. O Nu Rydell Poepon Sparta twee keer op rij een punt bezorgde in blessuretijd is de vraag of Adelaar nog om de spits heen kan. Van de redactie ROTTERDAM Tomasson (rechts). ,,We creeren gewoon veel te weinig mogelijkheden. pro shots/jan kanning Krijgt Rydell Poepon zondag een basisplaats, als zijn oude club Ajax op bezoek komt? Geen van de betrokkenen kon of wilde er zondag na de wedstrijd tegen NAC Breda ant- woord op geven. „Natuurlijk hoop ik volgende week te spe- len", zei Poepon nadat hij Spar ta net als de week ervoor tegen PSV met het hoofd een punt had bezorgd in blessuretijd. „Maar de trainer maakt zijn keuze en die is vandaag goed uitgepakt." Trainer Frans Adelaar vond er het zijne van: „Ik weet hoe het werkt. Dan komen de vra- gen of Poepon nu niet in de ba sis hoort. We zullen deze week naar Ajax toewerken en dan zal ik mijn keuze weer maken." Met zijn goals toonde Rydell Poepon, nu al negen keer trefze- ker, aan dat hij veel doelgerich- ter is dan de man aan wie hij zijn plaats de laatste weken kwijtraakte: Darko Bodul. Dat is meer een aanspeelpunt, een balvaste spits voor de combina- tie. Bodul scoorde dit seizoen tot nu toe maar een keer, maar wil zich tegen Ajax bewijzen. „Ik hoop dat de trainer vertrou- wen in me houdt en me tegen Ajax weer opstelt", zegt de 21 -ja- rige Servier Bodul op zijn beurt. Hij kijkt al naar de volgende wedstrijd. „Volgend seizoen wil ik weer in Amsterdam spelen, dus zondag is een mooie wed strijd om me te bewijzen. Ik wil winnen van Ajax. En eindelijk weer eens scoren." O Veel spelers van de Rotter damse clubs zijn/waren actief voor nationale teams. Feye noord leverde Giovanni van Bronckhorst en Ron Vlaar aan Oranje, terwijl Diego Bises- war, Leroy Fer en Georginio Wijnaldum opgeroepen wer den voor Jong Oranje. Daar- naast speelde Kelvin Leerdam met het Beloftenteam en speelden Luc Castaignos, Ric ky van Haaren en Bart Schen- keveld met Oranje onder 19. Stefan de Vrij ontbrak vanwe- ge liesklachten. Jon Oahl To masson zegde op het laatste moment af voor de vriend- schappelijke wedstrijd van De- nemarken tegen Oostenrijk. Sparta leverde vier spelers aan Jong Oranje: Erik Falkenburg, Joshua John, Kevin Strootman en Nick Viergever. Doelman Aleksander Seliga meldde zich bij het Sloveens elftal. Excelsior vaardigde Norichio Nieveld af voor het Beloftenteam. Excelsior doet niet meer mee om het kampioenschap in de Jupiler League. De ploeg van trainer Alex Pastoor verloor vrijdag met 3-1 van Oe Graaf- schap en heeft inmiddels een achterstand van dertien pun ten op de koploper. Overigens heeft Excelsior wel een wed strijd minder gespeeld. Excelsi or speelde tegen De Graafschap niet slecht en was in grote de- len van de wedstrijd op voet- ballend gebied zelfs de meer- dere van de lijstaanvoerder, maar kreeg een lesje in effecti- viteit. Nu de kloof met de Su- perboeren gegroeid is, kan worden gecondudeerd dat Ex celsior niet stabiel genoeg is voor een titel. De ploeg kan van iedereen winnen, maar ook van bijna iedereen verlie- zen. De Kralingers gingen na de winterstop ten onder bij Fortu- na Sittard en AGOW, duels die je eigenlijk moet winnen als ti- telkandidaat Marten de Roon behoort de rest van het seizoen tot de A- selectie van Sparta Rotterdam. De 18-jarige middenvelder speelde in Ai, maar ging tijdens de winterstop al mee op trai- ningskamp naar Turkije. „Het is goed voor zijn ontwikkeling dat hij nu bij de A-selectie gaat meetrainen", zegt trainer Frans Adelaar. „Bovendien is het weer een bevestiging dat de jeugdopleiding van Sparta goed werk levert" De Roon, bezig aan zijn vierde jaar bij Sparta, tekende zondag een contract tot medio 2012. Spar ta bond ook twee andere ta- lenten langer aan zich. De 16- jarige Adnan Bajic, sinds de F- pupillen Spartaan, tekende tot de zomer van 2013. A-ju- nior Rashid Browne, via Spar taan '20 bij Sparta terechtge- komen, zette zijn handteke- ning onder een contract dat hem tot medio 2012 aan de Kasteelclub verbindt Feyenoord zou bijna rond zijn met twee transfervrije j^\ spelers van VW. Mario Been en Leo Beenhakker heb ben een oogje op Adil Auassar en Ruben Schaken. Al he! voetbal van Het komende weekelnde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15