Economie Ik ben wel eens 60 uuraaneen wakkergebleven' J Van Liszt tot Lion King 1 ooo Bodyguard Altijd in opperste staat van alertheid 'Ga maar 12 uur met een kogelwerend vest op wacht staan. Dan ben je afgemat' Alleen in Rotterdam vr 12 en za 13 maart - nieuwe Luxor Theater WWW.LUXOPTHEnTER.NL Aibrandswaard, Portland, Portlandsehoek Zilverdraad 398.000,- tot 498.000,- v.o.n Zomerhof Muys MaasstadPers Woensdag3 maart20io Raymond Linssen Kassa: 010-484 33 33 (elke dag van 12.00 tot 18.00 uur) Schitterende riante 2-onder-1 kap woningen Type Ruime kavels met diepe zonnige achtertuin van ca. 220 m2 tot ca. 340 m2 Lichte woonkamer met openslaande deuren en grote open (eet)keuken van in totaal ca. 47 m2 Mogelijkheid voor uitbreiding woonkamer en tuinkamer tot ca. 77 m2 1e verdieping 3 ruime slaapkamers Grote complete badkamer met luxe Villeroy Boch-sanitair Apart 2e toilet 2e verdieping grote hobby-/werkkamer met de mogelijkheid voor 2 extra slaapkamers en/of een dakkapel Ruime garage/berging met op afstand bedienbare garagedeur Koopsom v.a. INFO EN VERKOOP: Adriaan van Erk www.adriaanvanerk.nl Bodyguard Raymond Linssen wil de mythes rond zijn beroep ontkrach- ten.'Ik voel die klap op mijn kop net zo goed.' Eveline Domevscek DEN HAAG Tuurlijk wil Raymond Linssen pra- ten over zijn beroep, maar dan rnoet wel een ding duidelijk zijn. Nog voordat hij zijn jas heeft uitgetrok- ken, zegt hij: als je maar niet denkt dat dat beeld dat alle bodyguards hele dagen als zwaarbewapende Arnold Schwarzeneggers criminelen van hun klanten moeten afslaan, klopt. 'Kijk', zo groot en breed ben ik niet. Oke, mijn kale kop past mis- schien wel in het plaatje, maar die heb ikal jaren.' Als dat is gezegd, zakt de 43-jarige Linssen op een stoel. Aandachtig speurt hij de brasserie af. 'Als ik nou aan het werk zou zijn en jou moest beveiligen, zou ik nooit zo midden in een zaak gaan zittenIk zie nu niet wat er achter me gebeurt en dat mag niet. Er mogen geen gaten vallen. En erzijn hiergeen vluchtwegen.' Maar als Linssen hier voor werk was geweest, dan had hij de ruimte van tevoren bekeken, een profiel- schets van de klant gemaakt (Wat doet iemand? Wat zijn de gewoon- tes? Wat de gevaren? Is het een high of low risfe-situatie?), een beveili- gingsplan opgesteld. 'Een groot deel van het werk bestaat uit het analyse- ren van de persoon en de situaties die je gaat tegenkomen. Je moet het onverwachte zien te verwachten.' En als het daadwerkelijke beveili gen eenmaal is aangebroken, komt alles aan op alertheid. Een beveiliger mag niets over het hoofd zien. Lins sen lacht: 'Als mensen zich vermom- men, vergeten ze vaak hun schoenen te wisselen.' Als de geboren Limburger over 'zijn vak'praat, lijkt hetalsofhij nooit iets anders heeft gedaan. Toch heeft hij zich pas vijf jaar geleden fulltime op depersoonsbeveiliginggestort, toen •hij zijn bedrijf Eagle Executive Pro tection Group International in het Limburgse Hoensbroek oprichtte. De fascinatie voor het beveiligen was er echter al eerder. Op zijn acht- tiende ging hij het leger in, waar hij een opleiding tot beveiliger afrond- de. Na zijn dienstplicht ging hij bij het Marine Beveiligings Korps en werkte vervolgens als rij-instructeur bij de landmacht. Na een jaar als ge- vangenisbewaarder te hebben ge- werkt, richtte hij zijn eigen rijschool Raymond Linssen: 'Alleen mijn kale kop past in het plaatje.' evert-jan oaniels en beletteringsbedrijfop. Tot vijf jaar geleden. 'Ik wilde niet meer passief in de auto of op kantoor zitten. Ook fysiekvoeldeik me niet goed. Boven- dien zag ik de maatschappij verhar- den. Maar het was een ernstig ge- weldsdelict in zijn familie dat hem 'de noodzaak van veiligheid' deed inzien. Afgemat Inmiddels heeft Linssen, naast het hoofdkantoor in Limburg, ook ves- tigingen in Belgie en Rijswijk. Ook zijn klanten komen uit beide lan- den. Welke personen hem of een van zijn freelance-beveiligers inhuren, houdt Linssen angstvallig geheim. 'Mijn klanten huren me niet alleen voor hun veiligheid in. Dit vak valt of staat ook met discretie. Mijn klan- tenbestand varieert van zakenmen- sen, advocaten tot artiesten die om de meest uiteenlopende redenen be- scherming willen. Bijvoorbeeld een projectontwikkelaar die gaat bou- wen in een natuurgebied en wordt bedreigd door milieuactivisten.' Ge- haastzegt Linssen: 'Bijvoorbeeld he? Dat is een fictief voorbeeld, he?' 'Dan zit je weer in het Kurhaus, dan sta je weer op een feestje of moet je mee naar een luxe diplomatenho- tel in Bmssel. En die auto's die je dan voorbij ziet komen, man... Dat maakt dit beroep zo mooi, je komt op plaatsen die voor veel mensen verborgen blijven. En als mijn klant naar het WK in Zuid-Afrika wil, zal ik toch met hem meemoeten, haha.' Maar relaxed zijn deze tripjes al- lerminst. Een paar uur voordat zijn opdrachtgever wakker wordt, zit Linssen vaak al in opperste staat van alertheid. 'Ga maar eens 12 uur met een kogelwerend vest ergens op wacht staan. Ik ben ook wel eens 60 uur achter elkaar wakker gebleven.' Superman Over het gevaar dat Linssen tegen- komt, is hij duidelijk: als persoonsbe- veiliger moet je bereid zijn gevaar te accepteren, maar je bent er juist om het te voorkomen. Wapens mogen bodyguards in Nederland niet ge- bruiken, dus doet Linssen aan vecht- sport om de klant en zichzelf te be- schermen. 'Maar ik ben geen Superman. Ook ik knijp'm wel eens. Die klap op mijn kop voel ik net zo goed. Maar als er iets gebeurt, analy- seer je de situatie achteraf. Daar leer je weer van en dan geef je de gebeurtenis een plaatsje. En dan is het klaar.' O Wibi Luxor Klantgericht lli Bouwen PROJECTEN Verkoopkantoor Adriaan van Efk Projecten Zuider Carnisseweg 108, Barendrecht Tel (0180) 62 53 49 N ieu wbouwmakelaars Dorpsdijk 132, Rhoon Tel. (010)501 33 22 www.zomerhofmuys.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 22