Topsport I Voetbal 1 Met Adil Auassar sloeg Feyenoord de eerste slag voor vol- gend seizoen. Nu wordt gesproken met Ruben Schaken. Willem ll-uit is cruciaal duel voor Sparta Sekou Cisse eindelijk van waarde NAAR TRAININGSKAMP KEEPERSPERIKELEN GELD VOOR BOUKHARI iifvOETBAL Aankopen Adil Auassar eerste versterking Feyenoord 'Wij moeten het nu eenmaal in deze categorie spelers zoeken' Knokken Bij onderste drie Spitsen Ontbrekend puzzelstukje? POO 11 Mario Been Excelsior gunt Kermit Erasmus kans op WK Onnodige rode kaart voor jonge Darley FIFA stelt Sparta in het gelijk Het grootste voetbalmaandblad van Nederland Tegen Roda: 23 jaar en 202 dagen www.elfvoetbal.nl De voetbalkrant die vooruitblikt! ^Nu\ MaasstadPers Woensdag 10 maart 2010 Begin gemaakt met Operatie Transfen/rij Adil Auassar is rustig aan de bal, is technisch en heeft een goed loopvermogen. pro shots/dennis spaan Van de redactie ROTTERDAM Middenvelder Auassar tekende vorige week vrijdag een tweeja- rig contract in de Kuip, met een optie voor nog twee jaar. „Hij is een heel goede middenvelder, die rustig is aan de bal, tech nisch is en een goed loopver mogen heeft", zei trainer Mario Been over de linkspoot, die transfervrij overkomt van VW- Venlo en dolgraag naar de Kuip wilde. „Voor het gesprek kwam hij binnen met een hartslag van 250 en de keuringsfiets trapte hij haast kapot, zo hard ging hij. Ik wil alleen spelers die graag bij Feyenoord willen spe- len en bij Auassar was dat dui- delijk het geval.' Adil Auassar geefit zelf aan dat het allemaal snel is gegaan in de onderhandelingen met Feyenoord. Hij had zelf een fantastisch gevoel bij Feye noord. Het is in zijn ogen een topdub in Nederland en dus was hij trots dat Been en Been- hakkers zich bij hem meldden. Ruben Schaken moet de vol- gende versterking worden van de dub. Deze week wordt er met de rechteraanvaller van VW, eveneens transfervrij, ge sproken. In de zoektocht naar versterkingen kan Feyenoord alleen transfervrije spelers aan- trekken. Door- de financiele problemen heeft de dub geen geld om grote aankopen te doen. „Het is de realiteit dat wij het in deze categorie spelers moeten zoeken", zegt Been. „Er loopt genoeg potentieel op de velden in de Eerste Divisie en onderin de Eredivisie. We heb- Ajax was zondag veel te sterk voor Sparta Rotterdam. Komende zondag wacht Wil lem II. Een cruciale wed- strijd voor de Kasteelclub. Van de redactie ROTTERDAM Sparta-trainer Frans Adelaar haalde tegen Ajax een kwartier voor tijd Nick Viergever naar de kant. De jongeling zou bij een gele kaart geschorst zijn voor het duel met nummer zeven- tien Willem II. Adelaar wenste in dat vooruitzicht geen enkel risico te nemen. Dit voorval il- lustreert het belang van de wed- strijd tegen de Tilburgers. Wint Sparta, dan zetten ze de ploeg van Amo Pijpers op een ach- terstand van acht punten. Een kloof die normaal gesproken niet meer overbrugd gaat wor den in de laatste zeven duels. Sparta kan een overwinning op Willem II om nog een ande- re reden heel goed gebruiken. De Kasteelclub treft in de wed- strijden daama bijna alleen nog maar clubs uit het linkerrijtje. Sparta neemt het in de laatste zeven wedstrijden nog op tegen AZ, FC Twente, Heracles Alme- lo, Feyenoord, FC Utrecht en FC Groningen. Heerenveen is na Willem II de enige concur rent die de ploeg van Adelaar nog treft. Sparta moet zaterdag in ieder geval niet verliezen. Bij winst of een gelijkspel houdt het Willem II op veilige afstand. Maar Sparta moet 00k nog naar een andere concurrent kijken. Nummer zestien ADO Den Haag staat slechts twee punten achter op de Rotterdammers. Ook om die reden gaat Sparta dus nog een heet slot van het seizoen tegemoet. Zoals het er nu voor staat, lijkt Sparta tot het einde van het seizoen te moe ten knokken tegen een plaats bij de onderste drie. O ben goed en snel gehandeld in het geval met Auassar. 1 lopelijk kunnen we met Schaken het- zelfde doen. Hij is een aanvaller met specifieke kwaliteiten." Zelfc als talenten als Ron Vlaar, Georginio Wijnaldum en Leroy Fer vertrekken kan Feye noord geen aankopen doen. „Dat geld zal dan vooral moe ten worden gebruikt om het gat te dichten", zegt Been, die zijn talenten overigens niet zomaar laat gaan. „We staan door onze finan ciele situatie niet sterk in even- tuele onderhandelingen, maar het is ook niet zo dat we de spe lers voor een appel en een ei la- ten vertrekken." O Sekou Cisse was zondag van grote waarde voor Feye noord met twee doelpunten en een assist. Heeft Mario Been zijn spits gevonden? Van de redactie ROTTERDAM „Ik blijf maar puzzelen op de spitspositie", zei trainer Mario Been vorige week. De zondag daarvoor had hij tegen FC Gro ningen Roy Makaay weer een kans gegeven, maar de spits overtuigde niet. Daarom mocht Cisse tegen Roda opdraven en hij betaalde het vertrouwen van Been wel uit door twee keer te scoren en een assist te geven op Luigi Bruins. Been was er uiter- aard blij mee. „Sekou heeft hier keihard voor gewerkt en dit ver- diend. Zijn kwaliteiten zijn er eerder niet altijd uitgekomen. Laat hem nu maar in de eind- spurt van het seizoen belangrijk zijn voor ons", sprak de trainer na afloop van het duel. Cisse zelf was ook blij, maar bleef kritisch. „Die doelpunten zijn belangrijk voor mij, maar twee keer scoren betekent niet automatisch dat ik goed heb ge- speeld. Ik wil constanter wor den." Is de Ivoriaan het ontbre- kende puzzelstukje waar Been weken naar zocht? „De spitspo sitie is niet mijn favoriete plek, maar het is voor mij geen pro- bleem om er te spelen. Het is als spits belangrijk dat je op de goede plaats staat. Dat lukte een paar keer niet maar bij de doelpunten gelukkig wel." Die prestatie lijkt voldoende voor een nieuwe basisplaats voor Cisse. Feyenoord speelt zondag tegen Heracles Almelo en kan de ploeg van oud-Feye- noord-trainer Gertjan Verbeek bij die gelegenheid op elf pun ten achterstand zetten O Excelsior kan tegen MW (12 maart) en FC Dordrecht (19 maart) niet beschikken over Kermit Erasmus. De 19-jarige aanvaller gaat met Zuid-Afri- ka mee naar een trainings- kamp in Brazilie, dat dient ter voorbereiding op het WK. Bondscoach Carlos Alberto Parreira was onlangs in Rot terdam en sprak daar met technisch directeur Leo Been- hakker van Feyenoord en Ex celsior-trainer Alex Pastoor. Excelsior hoeft Erasmus niet af te staan, maar Pastoor gunt hem de kans van een WK in ei- gen land. „Uiteraard hoop ik dat Kermit meegaat naar het WK, dat zou voor hem natuur- lijk prachtig zijn. Ik denk dat hij een goede kans heeft, want ze vragen hem niet voor niets om mee te gaan naar Brazilie. En Parreira komt niet naar Rotter dam om alleen met mij koffie te drinken", zegt Pastoor op de website van Excelsior. Er lijkt dit seizoen een vloek te rusten op de keepers van Feye noord. Darley en Rob van Dijk wisselden al meerdere malen stuivertje onder de lat Afgelo- pen zondag tegen Roda JC mocht Darley weer eens op draven. Rob van Dijk haakte tijdens de zaterdagtraining af met een liesblessure. Het Braziliaanse talent deed het naar behoren, totdat hij vijf minuten voor tijd onnodig zijn doel uitkwam, Roda-spits Je- anvion Yulu-Matondo torpe- deerde en de rode kaart kreeg voorgeschoteld. „0nnodig", oordeelde ook trainer Mario Been onverbiddelijk. „Maar hij is nog jong en maakt af en toe verkeerde keuzes." Door de uitsluiting van Darley mocht derde doelman Erwin Mulder opdraven. Zondag tegen Hera cles Almelo staat Van Dijk waarschijnlijk weer onder de lat, omdat zijn blessure niet zo ernstig is. Sparta heeft van de wereld- voetbalbond FIFA gelijk gekre- gen in de zaak tegen Al Ittihad uit Saudi-Arabie. Die club nam in de zomer van 2008 Nourdin Boukhari over van de Rotter dammers, maar weigerde de transfersom te betalen toen ze vonden dat Boukhari niet vol- deed aan hun verwachtingen. De FIFA heeft bevestigd dat Sparta recht heeft op de over- eengekomen transfervergoe- ding en de in de transferover- eenkomst opgenomen boete. Tevens is Al Ittihad veroor- deeld in de kosten van de procedure. In totaal gaat het om een bedrag van zo'n 1,7 miljoen euro, waar Sparta nu al bijna twee jaar op wacht Al Ittihad kan nog in beroep en zal dat hoogstwaarschijn- lijk ook doen. De verwachting is dat Sparta nog wel een klein half jaar moet wachten voordat het bedrag daadwer- kelijk op de rekening staat De gemiddelde leeftijd van Feyenoord was zondag 23 JfcSt jaar en 202 dagen. Alleen in het seizoen 2005/2006 vW werd drie maal met een jonger elftal gespeeld. i Al het voetbal van het komende weekeinde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11