Topsport O Voetbal Frans Adelaar raakt niet in paniek Feyenoord baalt maar is niet ongerust MOOIE T0EK0MST PEDRO IS SENSATIE VIERGEVER TEKENT BD Ook tegen Heracles bleek dat scoren een probleem is voor Feyenoord. Beenhakker blijft naarstig op zoek naar een spits GifVOETBA L Feyenoord 'Scoren blijft het grootste probleem 'Wij vinden een spits, daarover maak ik mij geen zorgen' Concentratie Adeleye gebeten hond Gat AZ nadert tot zes punten WlW OOO Commercieel directeur weg bij Excelsior Geen slechte spelersruil met Feyenoord Met Strootman en Falkenburg goudmijn Sparta 5J5 Seizoenkaart Feyenoord duurder De voetbalkrant die vooruitblikt! /^NU\ Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl MaasstadPers Woensdag 17 maart 2010 Blijvend op zoek naar een transfervrije spits Wijnaldum (foto) miste zondag een grote kans. „Dat soort ballen moeten er gewoon in." pro shots/ton niessing Van de redactie ROTTERDAM Na afloop van het 1-1 gelijkspel tegen Heracles was trainer Ma rio Been duidelijk: „Luigi Bruins en Georginio Wijnaldum kre- gen kansen van dichtbij. Dat soort ballen moeten er gewoon in. Het is duidelijk dat we scher- per moeten worden voor de goal. Scoren blijft een pro bleem, vooral thuis." Het is daarom dat Been en Beenhakker graag een echte spits willen toevoegen aan de selectie. Roy Makaay, zondag weer eens gebruikt tils invaller, vertrekt na dit seizoen, terwijl Ion Dahl Tomasson liever als aanvallende middenvelder dan als spits gebruikt wordt. Zo be- zien blijft alleen Luc Castaignos over. De 17-jarige aanvaller uit Schiedam is een groot talent, Mario Been maar lijkt vooralsnog te licht om Feyenoord al volgend sei zoen van het scoringsprobleem af te helpen. Dus blijft Beenhak ker zoeken naar een spits. Een transfervrije spits wel te ver- staan. Want Feyenoord heeft, zoals bekend, geen rooie euro te besteden. Volgens het Alge- meen Dagblad vertoefde Feye- noords technisch directeur de afgelopen dagen in Zweden om wat kandidaten te bekijken. On- der hen ook opnieuw de Brazil i- aan Wanderson van de club GAIS. Hij was in de winterstop de nummer een kandidaat voor de spitspositie in De Kuip, maar de directie van Feyenoord floot Leo Beenhakker temg. Er was niet voldoende financiele ruim- te voor zijn komst. Dat besluit leidde even tot boze gezichten op de directieburelen van de Stadiondub. Been gaat ervan uit dat hij volgend seizoen de be- schikldng heeft over een nieuwe goaltjesdief. „We zullen iemand vinden, daar maak ik mij geen zorgen over", zei de trainer vori- ge week. Kermit Erasmus van Excelsior is een soort van laatste optie. De verhuurde aanvaller werd eerder dit seizoen te licht bevonden, maar maakt na de winterstop een goede ontwikke- ling door. Erasmus heeft zelfs kans om met Zuid-Afrika naar het WK te gaan. Afgelopen weekend scoorde hij nog twee goals in een oefenwedstrijd met Zuid-Afrika tijdens een trai- ningsstage, waatvoor hij van Ex celsior vrijaf heeft gekregen. O Door met 3-1 bij Willem II te verliezen, staat Sparta Rot terdam nog maar twee pun- ten los van de play-off plaat- sen zestien en zeventien. Van de redactie ROTTERDAM Met nog wedstrijden tegen AZ (thuis), FC Twente (uit), sc Heerenveen (uit), Heracles Al- melo (thuis), Feyenoord (uit), FC Utrecht (thuis) en FC Gro- ningen (uit) voor de boeg, wordt het knap lastig om play offs tegen degradatie te ontlo- pen. „Zo ver denk ik nog niet", zei Frans Adelaar zondag toen hij voor de tv-camera's werd ge- conffonteerd met die stelling. „De pers denkt altijd in extre- men. Ook andere ploegen zit- ten in deze situatie. We hebben een lastig programma en zullen moeten knokken om de pun- ten te halen. We zullen de no- dige punten moeten halen om boven die streep te blijven. Het wordt een hele klus, maar daar lopen we niet voor weg." Tegen Willem II Hep Sparta al snel achter de feiten aan. Me- de door een zwak optreden van Dele Adeleye. Eerst liet Adeleye zijn man Frank Demouge na drie minuten de 1-0 binnen koppen en een half uur later zorgde hij met een eigen doel- punt voor de 2-0. „Dat heeft puur met concentratie te ma- ken", oordeelde Adelaar, die Adeleye in de rust wisselde. „Door die situaties liepen we al snel achter de feiten aan en we zijn niet in staat gebleken om dat in de rest van de wedstrijd om te draaien." De wedstrijd te gen Willem II was zondag hele- maal gespeeld toen Stef Nijland in de 2e helft de 3-0 maakte. Dat Rydell Poepon daama nog een strafschop mocht benutten was alleen voor de statistieken van belang. O Feyenoord mocht zondag blij zijn met het gelijkspel, 1-1. Daarmee bleef het gat met Heracles acht punten. AZ nadert tot zes punten. Van de redactie ROTTERDAM Ron Vlaar, die zondag op de valreep verantwoordelijk was voor de gelijkmaker, baalde na afloop van het puntenverlies te gen Heracles Almelo, maar was tegelijkertijd realistisch waar het de strijd om plaats vier in de eredivisie betrof. „Het was ab- soluut niet nodig dat het gat naar AZ kleiner is geworden. Maar we hoeven ons ook niet ongerust te maken. We staan nog altijd zes punten voor", zei de verdediger na afloop van het duel. De vierde plaats betekent een plaats in de voorronde van de Europa League, maar waar- schijnlijk geeft ook plaats vijf daar rechl op. Als FC Twente, Ajax of Feyenoord de beker wint, gaat ook de nummer vijf van de Eredivisie Europa in. Al leen Go Ahead Eagles, dat vol- gende week donderdag de hal ve finale speelt tegen Ajax, kan wat dat betreft dus nog roet in het eten gooien. Feyenoord neemt het woensdag in de halve finale van de beker op tegen FC Twen te. De Rotterdammers willen graag voor eigen publiek de fi nale spelen en winnen. Niet al leen omdat de KNVB Beker een mooie prijs is, maar ook omdat de bekerwinnaar pas later in- stroomt in de Europa League. Eindigt de club als vierde, dan moet het volgend seizoen al op 29 juli aan de bak. Bij be- kerwinst start een Euro pees be- keravontuur dat pas drie weken later, op 19 augustus. O Excelsior neemt binnenkort afscheid van commercieel di recteur Eric Ronkes. Ronkes was achttien jaar werkzaam bij de Kralingers maar moet vertrekken vanwege bezuini- gingen. Teruglopende spon- sorinkomsten als gevolg van de crisis, dalende televisiegel- den en tegenvallende recet- tes hebben er voor gezorgd dat wij flink moeten bezuini- gen. Inmiddels zijn wij zo ver dat we er niet meer aan ont- komen om ook in de personele sfeer maatregelen te nemen. Wij hebben onze organisatie tegen het licht gehouden met als uitkomst dat ook de directie op salarisniveau drastisch moet inleveren. In goed overieg is onder meer besloten dat ik Ex celsior ga veriaten. Mede door deze maatregelen is er voor Excelsior kans te overieven en te bouwen aan een mooie toe- komst", verklaart Ronkes aan sponsoren en relaties. Excelsior raakte in de winter- stop Mitchell Schet kwijt aan Feyenoord, maar kreeg er Luis Pedro voor terug van de Sta diondub. Geen slechte ruil, zo blijkt inmiddels. De 19-jarige Pedro toont zich de laatste weken zeer trefze- ker voor de Kralingers. In elf wedstrijden mikte hij al negen keer raak en gaf hij bovendien twee assists. „Bij Excelsior spe len voelt vertrouwd. Ik ken de trainers en veel spelers nog van vorig seizoen bij Feye noord", aldus de aanvaller. Bij de aanvang van het seizoen moest Luis Pedro nog beginnen in Jong Feyenoord/Excelsior. „lk speel liever op de vleugels, maar de trainer gebruikt me de laatste tijd meer als spits. Dat pakt goed uit Met Feyenoord ben ik momenteel niet zo be- zig. Ik heb nog een contract tot 2011. Wat er na deze zomer ge- beurt met mij zie ik vanzelf wel." Nick Viergever zet binnenkort zijn handtekening onder een nieuw contract bij Sparta. De 20-jarige verdediger heeft nog een verbintenis tot medio 2011, maar Sparta heeft hem een verbeterde aanbieding gedaan. Viergever kan naar verluidt bij- tekenen tot 2013 en liet vorige week weten dat hij snel zijn handtekening zal zetten. Viergever speelt al sinds de D- pupillen bij Sparta en brak dit seizoen door. Op 23 augustus 2009 maakte hij zijn debuut in de basis. Tegen Ajax hield hij Luis Suarez van scoren af. Mede daardoor werd het 0- 0. Zijn basisplaats stond Vier gever daarna niet meer af. De Capellenaar is inmiddels uit- gegroeid tot international van Jong Oranje. Bij Sparta wordt hij samen met Kevin Stroot man en Erik Falkenburg ge- zien als de spelers die de club in de nabije toekomst veel geld kunnen opleveren. Om Feyenoord weer financieel gezond te maken moe- ©ten supporters fors meer betalen voor een seizoen kaart. De prijsstijging is ongeveer 25 procent. Al het voetbal van het komende weekeinde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15