Werk[t] Vallen, opstaan en weer doorgaan LAVECINA VI] F ]AAR NIET ZO GEWELDIG KOERS EBELI Hamworthy Service Monteur (fulltime) Trend Werkloosheid verbergen niet verstandig OOO Buurvrouw Onderwijs en zorg it Data/telecom monteur Wij zoeken: Lassers Cijfers regio Rijnmona Constructief denken in de juiste richting www.koers.com www.ebeli.nl MaasstadPers Werk[t] Woensdag 17 maart 2010 Stichting La Vecina bestaat vijf jaar. Vijf jaar geleden richtte de Rotterdamse Nat halie Rietman de stichting op voor haar missie. Naar Carta gena in Colombia gaan en daar de zwerfkinderen weer een toekomst geven. La Veci na is Spaans voor De Buur vrouw, op zo'n manier zorgt ze dan 00k voor de kinderen. De Rotterdamse buurvrouw heeft in haar opvanghuis de zorg voor 65 kinderen. Zij krijgen dagelijks onderwijs, huiswerkbegeleiding en eten. Studenten met een handicap aan de EUR zijn minder tevre- den over het onderwijs dan andere studenten op de uni- versiteit. Dit blijkt uit een stu- die van het Centrum voor Ho- ger Onderwijs Informatie (CHOI) die de tevredenheid van studenten met en zonder functiebeperking heeft verge- leken. Het is de eerste keer dat hier onderzoek naar is ge- daan. De Erasmus Universiteit scoort gemiddeld maar niet voldoende. Duist in tijden van groot- scheepse reorganisaties is het belangrijk te anticiperen op je toekomst. Tineke van Huuksloot ROTTERDAM "Als je je baan verliest, breekt een peri ode van rouwverwer- king aan. Sommigen vallen echt in een gat en worden de- pressief,zegt Hans van der Rei- jden van het UWV Werkbedrijf. Maar vaak weet je al ruim van te voren of je fiinctie in gevaar dreigt te komen. Dan is het zaak je te gaan rich- ten op de arbeidsmarkt en een van de vele digitale vacature- banken te raadplegen. "Je kunt op deze sites 00k zelf je profiel invoeren, zodat je door werkge- vers benaderd kunt worden voor passende functies," zegt Hans van der Reijden. Inmid- dels verlopen de meeste sollici- taties digitaal door middel van vraag en aanbod op deze sites. "Vanuit een werkende positie solliciteren, levert de beste kan- sen op om snel ander werk te vinden," weet Van der Reijden. Gebleken is dat de helft van de werkzoekenden het afgelopen jaar binnen zes maanden na ontslag passend werk vond en dat de kansen daarna afnamen. planner VRj Laat iedereen weten dat je werk zoekt. ROB kamminga "Laat daarom iedereen in je di- werkloosheid te verbergen is recte omgeving weten dat je voorbij. Netwerken helpt. Geen werk zoekt." De tijd om je betere reclame dan mond-tot- De arbeidsmarktregio Rijnmond telt 51.062 werkzoekenden. Daarvan is 12% jonger dan 27 jaar, 43% is tussen de 27 en 45 jaar en 45% is ouder dan 45 jaar. Ten opzichte van vorig jaar is de jeugd- werkloosheid gestegen met 71%, de groep tussen de 27 en 45 jaar is met 24% geste gen, terwijl de groep ouder dan 45 jaar is toegenomen met 'maar1 6%. De instroom van het aantal werkzoekenden is decem- ber bedroeg 4.690, terwijl de uitstroom in november 4.236 personen bedroeg. De stijging van de werkloos heid wordt vooral veroor- zaakt door een verhoging van de instroom van werk zoekenden. Het aantal openstaande vacatures nam in vergelijking met vorig jaar 14% af. In dit overzicht zijn de werkzoekende ZZP'ers en deeltijd WW'ers niet meegerekend. mond reclame. Bovendien ho- ren zij als eerste over het ont- staan van nieuwe vacatures en scholingsmogelijkheden. Door de toename van het aantal werkzoekenden is het aantal sollicitanten op een vacature fors toegenomen. Sinds September 2008 is er sprake van een verdringingsef- fect. "Veel sollicitanten accepte- ren lager gekwalificeerde func ties dan waarvoor zij zijn opge- leid." Uiteraard maken werkge- vers dankbaar gebruik van het grote aanbod. Hierdoor vinden de laagst opgeleide werkzoe kenden steeds moeilijker werk. "We leven in een kennisecono- mie, dus kijk naar je scholings mogelijkheden en vergroot je kansen op de arbeidsmarkt.Er zijn bedrijven die in aanmer- king komen voor een scho- lingsbonus als zij iemand aan- nemen die met ontslag werd bedreigd. Ook 45-plussers zijn zeker niet kansloos op de ar beidsmarkt. "Gemotiveerde werknemers met een goede op- leiding zijn binnen het jaar weer aan het werk" leert de er- varing van Van der Reijden. Een aantal functies stoort zich niet aan de crisis. Voor ver- pleegkundigen, weg- en water- bouwkundigen, politieagenten, schippers, conducteurs, brand- weerlieden en monteurs is er nog altijd een krappe arbeids markt. In deze branches is ge- noeg werkgelegenheid. O Vacatures Organisatie: Koers bouw I totaalonderhoud en Ebeli installatietechnisch bureau zijn onder- deel van de KFB Groep. De units van de KFB groep houden zich bezig met het verlenen van diensten voor het in stand houden en verbeteren van onroerende goederen. Koers bouw I totaalonderhoud en Ebeli installatietechnisch bureau zijn per direct op zoek naar de volgende fulltimers: Administratief medewerker met ICT affiniteiten Financieel administrateur MBO/MBA Projectleider bouwkundig vastgoedonderhoud Vacatures Onderhoudtimmerlieden Werkplaats timmerman (machinale) Projectleider Elektra Monteur Elektrotechniek Heb je interesse? Stuur dan een sollicitatiebrief met c.v. naar: KFB groep t.a.v. mevrouw A. de Ruijter Bijdorp Oost 56 2992 LA Barendrecht e-mail: anitaderuijter@koers.com Sluitingsdatum: 02-04-2010 Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld Voor meer informatie over onze organisatie/ vacatures: Pump Division Hamworthy BV is eeri dochteronderneming van Hamworthy pic. Wij zijn een internationaal bedrijf en verkopen voor de scheepvaart lading- deepwell pompen (zowel voor gas als chemicalien), sewage treatment systemen en (inert-) gas systemen. Deze apparatuur wordt voornamelijk bij onze productiebe- drijven in Engeland, Denemarken, China en Singapore gefabriceerd. Wij zijn gevestigd op het industrieterrein Charloise Poort te Rotterdam-Zuid. Voor de uitbreiding van ons team zijn wij, voor spoedige indiensttreding, op zoek naar een ter ondersteuning van ons internationaal opererende Service Team waarvoor u zowel op het bedrijf, op locatie als aan boord van (zee-) schepen in binnen- en buitenland de volgende werkzaamheden zult verrichten: - het in bedrijf stellen, onderhouden en het uitvoeren van reparaties aan (lading- deepwell) pompen. voor het vervullen van deze functie beschikt U over - een opleiding op minimaal vbo niveau werktuigbouwkunde; - ervaring met pompsystemen in zijn algemeenheid; - affiniteit met de scheepvaart; - rijbewijs B/E; - een goede beheersing van de Engelse taal; - communicatieve vaardigheden op verschillende niveau's; - een klantvriendelijke en servicegerichte instelling; - flexibiliteit ten aanzien van werktijden; - bereidheid tot reizen en werken op locatie, in zowel binnen- als buitenland. Wij bieden U: - een afwisselende baan in een internationale omgeving; - volop mogelijkheden om uw baan uit te bouwen en inhoud te geven; - goede arbeidsvoorwaarden zoals een passend salaris, 25 vakantiedagen en 13ADV dagen per jaar. Heeft U belangstelling voor deze functie dan kunt U uw sollicitatiebrief met CV richten aan: Hamworthy B.v. T.a.v. de afdeling Personeelszaken Aploniastraat 33 3084 CC Rotterdam Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 19