Zorg Werken en leren bij Delta delta Sparta op bezoek in Vlietland PREC0NCEPTIEZ0RG TUINTDES HARKEN 2 medewerkers wonen voor ieder 26 uur per week Leerling verzorgende Leerling verpleegkundige Wedstrijd Dr. Dreamy is zo 2009 'Ik werk wel tussen allemaal vrouwelijke collega's' Kijk voor meer info op www.deltapsy.nl 21 Binnen Schoolstraat 20 in Hellevoetsluis wonen 8 clienten jongeren tussen de 10 en 16 jaar met een lichte verstandelijke beperking en gedragsproblemen. Wij zijn op zoek naar: Van de kandidaten verwachten wij dat zij: Kennis hebben van begeleiding,verzorging op minimaal HBO niveau: Inzicht en kennis hebben van de verstandelijke stoornissen en van bijkomende handicaps, ziekten en probleem gedrag. Affiniteit hebben met de doelgroep. Gemotiveerd en flexibel bent. Stevige persoonlijkheid hebben. Afspraken kom je na: Je doet wat je zegt en zegt wat je doet (betrouwbaarheid/transparantie); Zowel individueel als in teamverband kunnen samenwerken: Het zelfstandig kunnen uitvoeren van persoonlijk begeleiderschap Wij bieden: Salaris conform de CAO gehandicaptenzorg FWG 40. Deskundige begeleiding Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marion Dijkstra (teamleider wonen) Telefoon0181 392944 of 0639885005 Solliciteren: Je sollicitatie kun je voor 31 maarf sturen naar: Zuidwester t.a.v. de afdeling P&O ,postbus 16 3240 AA Middelharnis of per mail P&0@zuidwester.org Wil je werken in de zorg en heb je nog geen diploma verpleegkundige of verzorgende, maar wel interesse? Kom dan werken en leren als mbo niveau 3 mbo niveau 4 Tupperwarebijeenkomsten voor gezonde baby's Vrijwilligersweekend Boodschappenbusje komt zo psychiatrisch centrum Delta Psychiatrisch Centrum is een professionele, moderne organisatie die gespeciali- seerd is in de behandeling en begeleiding van mensen met een ernstig psychisch of psychiatrisch probleem. Delta telt meer dan 1500 professionele en enthousiaste medewerkers die werkzaam zijn op een van de locaties in het werkgebied Groot- Rijnmond en Zuid-Hollandse eilanden. Ja, Ik ben geTnteresseerd In de opleiding verpleegkundige of verzorgende en ontvang graag een informatiepakket en een uitnodiglng voor de infomlddag op 16 april 2010. Voorletters Leeftijd M V Achternaam Adres Postcode/Woonplaats Telefoon E-mail Vooropleiding Zonder postzegel sturen naar: Delta Psychiatrisch Centrum, opleidirtg werken-leren, antwoordnummer 7413190 VC Poortugaal. Je kan ook meteen een korte gemotiveerde sollidtatiebrief en uitge- breid cv sturen. De infomiddag over onze opleiding werken en leren is op 16 april 2010 en de selectieprocedure is medio april/mei. Deze bestaat uit een opleidingstest en een setectiegesprek. De opleiding start in September 2010. Ontmoet Sander Zorgtopper 2010 Sander Mantel van het ROC Zadkine is 6 maart gekroond tot ZorgTopper 2010. Hij won de finale van de Skills- Masters in Ahoy. Anne Dorst ROTTERDAM Een mannelijke topper in de zorg lijkt een beeld dat contras ted! met het stereotype. Of niet? Sander: "Nog steeds is er een zeer grote groep vrouwen binnen dit beroep. Toch zie je meer mannen het vak binnen stromen. Vooral op de IC, SEH en ambulance, maar ook op de 'normale afdelingen' komen steeds meer mannelijke ver- pleegkundigen." Zo vervelend is werken om- ringd door vrouwen nou ook weer niet. Genoeg argumenten om mannen de zorg in te trek- ken, "maar nu werk ik wel als een van de weinige mannen tussen al die vrouwelijke colle- ga's." Een ander voordeel: "Af en toe heb je als man binnen de zorgverlening wel een piepklein streepje voor op de dames, maar wij moeten er zeker niet minder hard voor werken." Het schoeisel van de leer- ling-verpleegkunde is trouwens wel conform het stereotype. "Ik draag Sanita gezondheisklom- pen. Ik heb ook een tijd op Crocs gelopen. Niet iedereen loopt hiermee hoor, sport- schoenen komen ook veel voor. En Birkenstocks zijn in opkomst binnen de zorg! Zijn titel ZorgTopper had hij misschien zelfs op zijn sokken kunnen winnen. Sander heeft de juiste balans tussen profes- sionaliteit en betrokkenheid, met een dosis humor. Tenmin- ste, dat was het oordeel van de jury. Zelf laat hij zich daar niet over uit. Over een ding is hij wel zeker: "Ik ben erg toegewijd met mijn opleiding en het werkgebied bezig." In 2008 heeft hij zijn diplo ma Verzorgende IG behaald. Hij is direct doorgegaan naar het MBO Verpleegkunde. Zijn ambitie is om hiema verder te studeren aan het HBO. Vanaf zijn 13e is de zorg zijn passie. Met dank aan de spreekwoor- delijke paplepel. Zijn vader is verpleegkundige en zijn moe- der is ziekenverzorgende ge- weest. Welke voldoening haalt Sander uit dit werk? "Een opna- me in het ziekenhuis is alles be- halve prettig voor de patient, maar door mijn zorg probeer ik hem of haar net dat extra beetje te geven wat de opname meer dan dragelijk maakt." "Ik zie mijn toekomst bin nen dit vak als grensverleggend. Ik probeer mezelf elke keer weer verder te ontwikkelen. Binnen de zorg ben je ook nooit uitgeleerd. Mensen veran- deren, dus de zorgverlening ook. Als verpleegkundige moet je alles bijhouden om actief voor de patient te kunnen zor- gen. Ik hoop over een aantal jaar te werken op de SEH of ambulance, maar zover is het nog niet." Sander Mantel gaat samen met Renske Luntz, de tweede prijswinnaar, in decem- ber naar Eissabon om deel te nemen aan de EuroSkills-wed- strijden. "Het zal gezellig, span- nend en zenuwslopend wor- den, oftewel een tijd om nooit tevergeten!" O Het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam kleurde afgelopen woensdag rood/wit toen de selectie van Sparta er te gast was. De voetballers waren in Schiedam om een balletje te trappen met jongeren met en zonder beperking. Maar ze wa ren ook niet te beroerd om de krachten te meten met zitvol- leybal en rolstoelhockey. O ROB KAMMINGA GGD Rotterdam Rijnmond, Erasmus MC en Feijenoord slaan de handen ineen om kind en ouders in de deelgemeente een gezondere start te geven. Dichtbij de inwoners, zelfs tot in de huiskamer. Dat is de Fe- ijenoordse aanpak van het pro ject Preconceptiezorg. Bij dit project worden stellen met een kinderwens voorgelicht over een gezonde zwangerschap. Op i maart is hiervoor een con- venant ondertekend. De gezondheid van aanstaande ouders en hun ongeboren of pasgeboren baby's laat in Rot terdam en de deelgemeente Feijenoord te wensen over. Ook het aantal baby's dat over- lijdt is hoger dan het landelijke gemiddelde. Dit is voor de deelgemeente aanleiding om 300.000 euro te steken in voorlichting. In laagdrempelige 'tupperwarebijeenkomsten' worden vrouwen voorgelicht over gezond zwanger worden. Op 19 en 20 maart steekt heel Nederland de handen uit de mouwen. In het kader van NL Doet, voorheen 'Make a Dif ference Day', zullen naar ver- wachting zo'n 75.000 mensen uit het hele land iets doen voor een ander. Vrijwilligers nemen dat weekend taken van marrtelzorgers over, die dan de gelegenheid krijgen er even tussenuit te gaan. Voor 3 euro kunnen 55-plussers in Hoogvliet, Poortugaal, Rhoon en Spijkenisse O begeleiding krijgen bij het boodschappen doen. De BoodschappenPlusBus biedt vervoer en helpende handen bij het sjouwen van de boodschappentassen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21