Actueel Mooi weer, blije mensen rUi^lN ROTTERDAM^ Vooijaarsspecial MaasstadPers In sneltreinvaart langs het Schiedams Stedelijk VERTROUWEN KWEKEN MaasstadPers Rotterdampas Ook Jan Modaal met kinderen wil korting scoren Lente Vertrouwen in de toekomst 'Een pas alleen voor minima werkt enorm stigmatiserend' 'Goed nieuws: de mens handelt, de economie hob- belt er achteraan' Bel010-4699525 of mail naar advertentie@maasstad.nl OOO Politieke sores Eerste deelgemeente geformeerd nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Projectweek conflicthantering op woensdag 24 maart a.s. verschijnt devoorjaarsspecial in MaasstadPers. Reserveernu en maak gebruik van onze aantrekkelijke tarieven! MaasstadPers Woensdag 17 maart 2010 Opje Bikkembergs gratis de Euromast op Steeds meer modale gezin- nen met kinderen beklim- men de Euromast met de Rotterdampas. „Die 60 euro heb je er zo uit." Van de redactie ROTTERDAM „Gaan we nog Rotterdampas- sen van t weekend?" Voor Ben (37) en Merel (36) uit Rotter dam helemaal geen ongewone vraag wanneer ze met vrienden afspreken. Het stel heeft twee kinderen, ailebei een goede baan en een schitterend rijtjes- huis. De vrienden waarmee ze gaan Rotterdampassen' zitten er al even warmpjes bij en wer- den door het stel aangestoken toen Ben een mailtje doorstuur- de met het geld dat de pas hen het jaar daarvoor had opgele- verd. „Een paar honderd euro. Ik overdrijf niet", stelt Ben. „Wij hadden al jaren een abon- nement op Diergaarde Blij- dorp. Met de Rotterdampas gaat daar meteen al de helft vanaf. Dan hoef ik alleen nog maar met mijn gezin naar Pathe en ik heb de pas er al uit." Bij de Rotterdampas bevesti- gen ze het beeld dat steeds meer gezinnen met kinderen de pas ontdekken. „Gezinnen uit de regio met kleine kinderen is de snelst groeiende groep", vertelt Miriam Nefkens. „Zij moeten goed kijken of ze hun pas emit halen omdat ze er, anders dan minima en senioren, het voile bedrag voor betalen. Kennelijk lukt dat goed." Rotterdam is overigens uniek in de hoeveelheid ver- schillende groepen die van de pas gebruik kunnen maken. De Ooievaarspas in Den Haag is bijvoorbeeld alleen beschik- baar voor minima en senioren en ook in Amsterdam kunnen gezinnen met een modaal in- komen geen kortingspas aan- schaffen. „Het is maar net wat de ge- meente wil", zegt Nefkens. „Rotterdam heeft er juist vanaf het begin bewust voor gekozen om de pas voor iedereen open te stellen. Wij vinden het hier heel belangrijk dat de pas niet stigmatiserend werkt omdat mensen anders schroom voe- len er gebruik van te maken. fen doelgroep die wat de Rotterdampas betreft best nog wat meer gebruik zou mogen maken van de pas zijn de jon- geren. „We zijn goed aan het kijken hoe we hen kunnen mo- tiveren de pas te kopen. We hebben til een speciaal magazi ne waarin de voor hen interes- sante aanbiedingen staan, nu hopen dat zich dat straks uitbe- taalt in meer pashouders." O Onze gemoedsrust hangt sa- men met het weer. Onze kooplust en vertrouwen ook, zegt prof. dr. Phillip Hans Franses. De NS wil van haar stations in de toekomst een dyna- misch stadsportaal maken waar van alles te zien is. Proef- station is Station Leiden waar het Stedelijk Museum Schie dam als eerste een tentoonstelling promoot. SMS Van de redactie ROTTERDAM De dagen worden langer en hoewel het af en toe nog bitter- koud kan zijn, fluiten de vogel- tjes al alsof hun leven er vanaf hangt. Het land snakt naar de lente en de zon doet haar best onze tuinen en terrasjes te ver- warmen. Deze week mogen we het ook hardop zeggen: het wordt weer lente! En dat heeft grote gevolgen voor ons gedrag. Teneerste zijn we vriendelijker en toleranter naar onze mede- mens, groeten we onze buren wat uitbundiger en durven we wat sneller onze portemonnee te trekken. Naar dat laatste zijn zelfs serieuze onderzoeken ge- daan. Het vrolijke, optimistische ge- voel dat we altijd krijgen als het weer zich leent voor een terras- je met een glas witte wijn, zorgt voor een opleving van de eco nomie. „Dat klopt helemaal", zegt Prof. dr. Phillip Hans Fran ses. „Het ligt echter niet zozeer aan de lente zelf maar aan het seizoen. In heel Europa blijken de seizoensveranderingen van grote invloed te zijn op ons koopgedrag en gemoedsrust. Het consumentenvertrouwen neemt toe als de dagen gaan lengen. In die zin heeft het meer te maken met onze biolo- gische klok", weet de hoogle- raar Marketing Research aan de Erasmus School of Economics (ESE). De mens en de economie, het lijkt af en toe alsof ze bij gra de van elkaar bestaan maar het goede nieuws is dat de mens de economie maakt en niet an- dersom. De mens handelt, de economie hobbelt er achteraan. Een goed voorbeeld noemt Franses de kooplust die toeslaat zodra de donkere dagen van de winter langzaam langer wor den. |e ziet dan dat mensen veel optimistischer in het leven staan en het aandurven om bij voorbeeld duutzame produc- ten aan te schaffen." Woningen worden verbouwd, nieuwe meubels uitgezocht en zelfs au to's worden weer gekocht. Vol- gens de laatste economische cij- fers is de verkoop van auto's in de maanden januari en februari met elf procent gestegen. Fran ses kan niet met zekerheid zeg gen of de autoverkoop ook sa- menhangt met de komst van de krokussen en lammetjes. „Au- to's worden traditioneel in ja nuari aangeschaft en geregis- treerd omdat een auto dan een jaar 'jonger' is dan een auto die in december wordt geregis- treerd." Wat wel met zekerheid ge- zegd kan worden is dat we, in Europa en de Verenigde Staten, zien dat het consumentenver trouwen flink toeneemt. Of dit ook direct het einde van de hui- dige economische malaise bete- kent? In ieder geval een kleine opleving, daar kunnen we wel vanuit gaan. Volgens Franses gebruikt de overheid deze ken- nis naar hartelust. „Het CBS (centraal bureau voor de statis- tiek, red.) komt regelmatig met cijfers over het consumenten vertrouwen op momenten dat het veel invloed heeft op ons gedrag." En als premier Balke- nende zegt dat het slecht zal gaan met de economie, kan je bijna met zekerheid zeggen dat dat ook het geval zal zijn. Fran ses: „Het consumentenvertrou wen hangt nauw samen met ge- beurtenissen. In Engeland maakten we een historische economische dip mee toen prinses Diana overleed en in Nederland was het vertrouwen nooit zo groot als in juni 1988: toen wonnen wij het EK voet- bal, logisch toch?" O De twee grootste partijen in Rotterdam moeten eerst maar eens samen gaan wer- ken in de deelgemeenten. Op die manier kan gewerkt wor den aan het onderlinge ver trouwen en beslissingen worden gemaakt over moge- lijke samenwerking in de toekomst Althans, dat is wat Peter van Heemst voormalig lijsttrekker van de PvdA, vindt Hij deed zondag een oproep aan de 'lagere' over- heden om de handen in een te slaan.. Opmerkelijk, want de PvdA heeft tot nu hard geroepen dat zij 'hoe dan ook' niet met Leef- baar Rotterdam in een college wil zitten. Volgens de PvdA lig- gen de partijen ideologisch te ver van elkaar om te kunnen samenwerken. Leefbaar wil de macht graag delen. Op de Cool- singel of in de deelraden, ook al wil de partij graag van de deelraden af. Terwijl de kopstukken op de Coolsingel nog druk bak- #keleien, heeft Overschie al een nieuw bestuur. WD, GroenLinks, CDA en PvdA gaan er aan de slag. Lmmm\mJ WWW.UITBURO.NL/ROTTEROAM BURO 010 484 33 33 1 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur do-za 18-20/3 20.00u 1 ma 22/3 20.00u 1 Blarf 0 jaar in het theater! Alle grote hits van Zeeuwse band die een Edison won Uri Geller laat samen met Rob en Emiel het publiek versteld slaan in Mindblowing Dancing in the Streets Swingend eerbetoon aan de soul van Motown! di-za 23-27/3 20.00u 1 010 484 33 33 1 www.luxortheater.nl Kruiskode 10, 3012 EH Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur do 18/03 20 OOu Droog Brood Een frisse wind. Het hilarische duo legt de vinger precies op de zere plek vr-za 19-20/03 20.00u Wim He!sen Het uur van de prutser Intelligent, verwarrend cabaret en enorm grappig zo 21/03 15.OOu Danny Malando orkesf boordevol Malando klassiekers en wereldse meiodieen di 23/03 20.00u Girls Wanna Have Fun De 15 vrouwelijke popmuzikanten vieren hun 20jarig samenzijn Bezoek ook www.rotterdamsuitburo.nl voor meer informatie, trailers en een overzicht van alle acties. Op OSG Schiedam oefenen de leerlingen een week lang in het omgaan met conflicten. Dit om agressie en geweld buiten de school tegen te gaan. www.maasstadpers.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3