Actueel Gaan we opnieuw stemmen? N00RD-NEDERLAND CRUISE Celstraf en tbs voor overrijden chauffeur Speculaties rond Milly's verdwijning houden aan BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Analyse Politici moeten over de eigen schaduw heen kijken 'Terecht of onte- recht, een gevoel van onbehagen blijft hangen' Agressie Man vast na mishandeling Vermist Het hele land zoekt Milly OOO waarom zou je meer betalen Populair vaarprogramma, alle data gegarandeerd vertrek! RIVIERCRUISE PER MS ANDANTE**** Aanrader: EXCURSIEPAKKET 53 DE ACHTERUITCAwrl Ot ACHTERUIEGANG! nf ACHTERUIfCANGI paar MaasstadPers Woensdag 17 maart 2010 Morgen beslist de gemeen- teraad of we opnieuw naar de stembus moeten. Politici moeten nu doen wat goed is voor de stad, Van de redactie ROTTERDAM De Commissie tot Onderzoek van de Geloofsbrieven zou af- gelopen maandag haar advies uitbrengen over de gang van za- ker rond de verkiezingsuitslag. De Commissie, onder voorzit- terschap van Remco Oosterhoff (ChristenUnie/SGP), heeft ech- ter meer tijd nodig en zal van- daag haar oordeel vellen. Daar- na kan de gemeenteraad zich uitspreken over een eventuele herverkiezing. Hoewel heel Nederland on- dertussen een nieuw stadsbe- stuur heeft, zijn we in Rotter dam nog aan het bakkeleien over de verkiezingsuitslag, de stembussen, het aantal stem- men en de rechtmatigheid van elke uitgebrachte stem. Een normaal mens zou er tureluurs van worden maar wij hebben politieke leiders die er bijna een sport van hebben gemaakt. Vol- gens Leefbaar Rotterdam, met iets meer dan zeshonderd stem- men minder dan de PvdA, de tweede partij in Rotterdam, is er van alles mis gegaan voor, tij- dens en na de verkiezingen. En dan vooral in de wijken waar de arbeiderspartij de meeste stemmen wist te trekken en in de wijken waar veel allochto- nen wonen. Verkiezingsfrau- de', werd er geschreeuwd. Wie zo hoog van de toren blaast, moet er voor zorgen zelf van goede huize te komen en uit de wind te blijven. Niet in het ge- val van Leefbaar Rotterdam. De partij bleek voor de verkiezin gen actief stemmen te hebben geronseld. En dat is, net als twee mensen die samen in een stemhokje staan, in strijd met de Kieswet. Toen werd het, van- zelfsprekend, wederom tijd voor modder gooien. De twee grootste partijen begonnen el- kaar van van alles te beschuldi- gen. De WD wilde 00k mee doen en deed nog een poging de landelijke pers te halen met een zeer verongelijkt persbe- Het onbehagen in de stad blijft nog wel even spoken vincent van dordrecht richtje. Kortom: er dreigde een onhoudbare situatie. Er moest een, voor iedereen aanvaardba- re, oplo'ssing komen. En die kwam er. Een hertelling van de stemmen toonde aan dat de Pv dA toch de grootste bleef. De commissie tot Onderzoek van de Geloofsbrieven die de ge meenteraad van advies voor- ziet, komt vandaag pas met een advies. Later zou niet kunnen omdat de raad morgen beslist of we in Rotterdam opnieuw naar de stembus moeten of dat we genoegen nemen met de uitslag zoals die er nu ligt. Want aanstaande vrijdag zullen de nieuwe raadsleden in de raad worden geinstalleerd. Hoe de huidige situatie 00k bekeken wordt, wellicht zijn nieuwe ver kiezingen de enige manier om het geschil op te lossen. In elk Op zijn Rotterdams zeggen we: 'je heb met je klauwen van ie- mand af te blijfe' en dat geldt dus 00k voor de 40-jarige Til- burger die vorig jaar een Rotter- damse taxichauffeur mishan- delde en hem daama doodleuk overreed. Een cursusje Anger Management zou je zeggen. De rechtbank in Rotterdam veroor- deelde de man dinsdag tot twee jaar eel plus tbs met dwangver- pleging. Dat maakte de Rotter- damse rechtbank gisteren be- kend. Leonardus S. uit Tilburg, zoals de dader door het leven gaat, moet bovendien het slachtoffer een bedrag van 5500 euro betalen, als schade- vergoeding. I let Openbaar Mi- nisterie in Rotterdam eiste twee weken geleden een celstraf van drie jaar plus tbs. Wat gebeurde er vorig jaar? De 40-jarige Leonardus stapte in de taxi van de toen 55-jarige taxichauffeur. Hij sloeg er op los en werkte de taxichauffeur geval kan het helpen om het vertrouwen in de politiek terug te krijgen want rond de recente verkiezingen zal altijd een ge voel van onbehagen blijven be- staan. De politici kunnen zich het niet veroorloven het kwetsbare herwonnen vertrouwen te grab- bel te gooien. Voor de Leefbaar Rotterdam-stemmers zal het verkiezingsjaar 2010 de ge- schiedenisboekjes in gaan als het jaar waarin de PvdA de ver kiezingen 'stal1, hoe onterecht die aanname ook is O toen uit de auto. Daama ging hij er met de taxi vandoor en reed nog doodleuk over het slachtoffer heen. Het slachtoffer liep gebroken en gekneusde ribben op, schaafwonden en ernstige psychische problemen. De aanhouding van de dader was zo mogelijk nog spectacu* lairder: de politie zag de man rijden op de Brienenoordbrug. Hij reed richting de A16. Na een achtervolging van ruim een half uur waarbij de politie de banden van de gestolen taxi lekschoot, werd de Tilburger dan aangehouden. Tijdens de aanhouding bleek al snel dat S. zwaar onder invloed was van zowel alcohol als drugs. S. is geen vreemde voor de politie. 22 jaar geleden kreeg hij een celstraf voor po ging tot doodslag. Hij moest toen 2,5 jaar de eel in. S. zei zich van de recente mishande ling van de taxichauffeur niets te herinneren O Ondanks het feit dat het hele land naar de 12-jarige Milly Boele op zoek lijkt te zijn, zit de politie nog met de handen in het haar. Boele verdween een week geleden uit haar ouderlijk huis in Dordrecht. Het Amber Alert (een waarschuwingssys- teem dat ingezet wordt bij de verdwijning van kinderen) werd door de politie een etmaal later pas ingezet. Ondanks alle onderzoeken die uitwijzen dat bij een verdwijning het Amber Alert zo snel mogelijk moet worden ingezet. Dat verhoogt de mogelijkheid dat het kind teruggevonden wordt. De eerste uren van een verdwijning zijn cruciaal. .Media-aandacht en de inzet van burgers (honderddui- zenden ogen extra) zijn onmis-" baar. De politie Zuid Holland Zuid heeft volgens Fred Teeven, WD-kamerlid, te laat het Am ber Alert ingeschakeld. Volgens het kamerlid moet demissio- nair minster van justitie Hirsch Ballin politiekorpsen verplich- ten vermiste kinderen direct te melden bij het Korps landelij ke Politiediensten. De politie in Dordrecht heeft al ruim 250 tips binnen- gekregen maar daar zit de gou- den tip nog niet bij. Een tip leidde naar een woning aan de Schuilenburg in Dordrecht maar daar vond de politie geen enkele aanwijzing van betrok- kenheid. De bewoners van het pand werkte volgens de politie helemaai mee met het onder zoek. Ondertussen houdt de zaak Milly ons land bezig. In het Algemeen Dagblad deden de ouders van Milly een ont- roerende oproep aan de bevol- king en aan degene(n) die Mil ly zou(den) hebben ontvoerd. Daarover doen verschillende geruchten de ronde. Dertig re- chercheurs werken inmiddels aan de zaak Milly Boele O MS Andantr In prijs verlaagd! Maak nu nog voordeliger kennis met ons eigen waterlandje vol boeiende steden tijdens deze populaire Noord-Nederland cruise. De boekingen stromen al binnen, dus reageer snel! Dit comfortabele schip is in 2008 geheel gerenpveerd en beschikt over een sfeervol restaurant, lounge met bar en dansvloer, en deels overdekt zonnedek. Dag 1inscheping in Arnhem. Op naar Hanzestad Deventer met vele monumentale panden. Dag 2: via Urk varen we naar de levendige waterspertplaats Lemmer aan het IJsselmeer. Dag 3: over het Prinses Margrietkanaal naar Sneek, bekend om de Waterpoort. Dag 4: de oude havenstad Harlingen met een historisch centrum en vele grachten. Dag 5: tijd voor het Waddeneiland Texel We meren aan in het pittoreske Oude Schild. Dag 6: naar kaasstad Alkmaar met een historisch centrum en de Grote Sint Laurenskerk. Dag 7: op naar Wijk bij Duurstede met het prachtige kasteel uit de 13e eeuw. Dag 8: ontscheping in Arnhem na het ontbijt. 4 excursies inclusief entreegelden: visafslag Urk, scheepvaartmuseum Sneek, rendvaart Harlingen en busrondrit Texel. April 24 €399 Mei 1 €499 Augustus 28 €519 September 25 €499 Zie www.kras.nl/32210 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5