Crime Feijenoord staat op scherp GRATIS TANKEN TE V0NDELING IN WEST -°e "leeii'e "matures in oeze regio Geweld Incident of toch trend? 'Op jaarbasis komen zulke situaties een paar keer voor' Teamwork Politie stopt inbraakgolf Een dief blijkt toch vaak een gelegenheids- dief te zijn OOO 270 aangiftes Baby is een getint meisje en had nog navelstreng Snelheidsduivel op de A15 MaasstadPers Woensdag 17 maart 2010 Met meubels gooien in ziekenhuizen Anne Dorst REGIO "Het verhaal is al lang en breed uitgemeten, daar ga ik niets aan toevoegen." Zo luidt het ant- woord van een woordvoerster van het Vlietland ziekenhuis in Schiedam op de vraag wat er maandag 1 maart in het zieken huis is gebeurd. Voor de volle- digheid toch een samenvatting. Het ziekenhuispersoneel wilde een overleden patient overbrengen naar het mortuari- um. Tegen het zere been van de nabestaanden, want de 25-kop- pige familie werd agressief en ging met meubilair gooien. De veiligheid van het personeel en de patienten liep gevaar, waar- op het ziekenhuis de politie heeft gebeld. Een week later heeft het Vlietland ziekenhuis aangifte van bedreiging gedaan. De woordvoerster voegt daaraan toe: "Het zijn incidenten. Op jaarbasis komen zulke situaties een paar keer voor." En: "Hier- mee zitten we al vier jaar op hetzelfde niveau." 'Een paar' is minstens twee. Vier jaar op hetzelfde niveau' is een langetermijnontwikkeling. Dus toch een trend? Landelijk hebben zich dit jaar al drie andere situaties voorgedaan die je tils 'uit de hand gelopen' kan bestempe- len. In het Sint Jansdalzieken- huis in Harderwijk keerden fa- milieleden van een overleden man zich 00k tegen het perso- Zelfs in een ziekenhuis loop je kans slachtoffer te worden van geweld neel omdat ze alleen in het mortuarium afscheid mochten nemen van hun naaste en niet op de afdeling waar nog andere patienten lagen. In Bergen op Zoom is personeel bedreigd. In een ziekenhuis in Nijmegen misdroegen twee jongens zich op de eerstehulpafdeling, nadat zij betrokken waren geweest bij een verkeersongeval waardoor een man overfeed. Ziekenhuizen in de regio Rijnmond zeggen niet bekend te zijn met zulke bedreigende gevallen, maar wel met 'geweld- sincidentjes'. Een woordvoer- der van het Sint Fransiscus Gas- thuis legt uit. "Sinds 2005 heb ben wij een lik-op-stuk beleid als het om geweld gaat. In dat jaar hebben wij een convenant getekend met de politie en het OM.Daarmee is een oplossing gevonden: scheidsrechtertje spelen. Als er sprake is van ge weld dan deelt de politie kaar- op de fiets naar je uierk? MaasstadPers JobiracK.nl ten uit. Geel is een waarschu- wing en met een rode wordt de toegang tot het ziekenhuis ont- zegd. "In 2006 zijn er vier rode kaarten uitgedeeld en vijf gele kaarten. Afgelopen jaar waren dat zes rode kaarten tegenover veertien gele," zegt de woord- voerder gevraagd naar de situ- atie in het SFG. Hier kun je een stijgende lijn zien, maar bij het SFG zien ze dat anders. "Wij vinden dat we het redelijk in de hand houden. Kaarten uitdelen via de politie maakt over het al- gemeen wel indruk." In 2005 is erkend dat er iets gedaan moest worden tegen ge weld in ziekenhuizen. Het kaar- tensysteem is een gevalletje: be- ter voorkomen dan genezen. Maar het Vlietlandziekenhuis erkent "een kaart uitdelen had geen zin meer". Wat is het vol- gende? Incidentjes laten voor wat ze zijn en kaarten in toene- mende mate uitdelen? Wellicht klinken dan vanuit menig zie kenhuis spreekkoren van de te- genpartij, de patient 'om ziek van te worden.' O De politie van het district Fe- ijenoord-Ridderster heeft afge lopen jaar 270 aangiftes van tanken zonder te betalen on- derzocht. De politie hield 34 verdachten aan die zich gezamenlijk 173 keer schuldig zouden hebben gemaakt aan tanken zonder te betalen. In enkele gevallen werd gebruik gemaakt van val- se- of gestolen kentekens. Feijenoord is het zat. Er lijkt geen einde te komen aan het aantal inbraken in het district. Een speciaal team moet het tij keren. Jenine Hooglander ROTTERDAM Er is een vreemde in je huis ge weest die aan je spullen heeft gezeten. Die LCD-televisie is wel te vetvangen, maar al die fo- to's of het werk dat op de laptop staat niet. Om het nog maar niet te hebben over het onveili- ge gevoel. Veel mensen denken dat als een inbreker echt binnen wil komen, het hem toch wel lukt. Dus waarom dure beveili- gingssloten kopen en de spul len uit het zicht zetten? Hele- maal fout, volgens de politie. Sinds kort heeft de politie Feijenoord-Ridderster een spe- ciaal woninginbrakenteam op- gericht, om het aantal inbraken in het district te verminderen. De laatste tijd was het daar re- gelmatig raak en dus maakt de politie nu actief jacht op inbre- kers. In am per drie maanden tijd heeft de politie al twaalf woninginbrekers opgepakt, zo- dat nu al van een klein succes kan worden gesproken. In het speciale woninginbra kenteam zitten niet alleen wijk- agenten, zichtbare en 'onzicht- bare' agenten, maar 00k de ge- meente Rotterdam en een spe ciale politie-eenheid die zich bezig houdt met het analyseren van inbraken en aangiffen. Maar 00k de Rotterdammer zelf wordt nadmkkelijk in het actieplan betrokken. „Voor een groot deel kun je inbraak zelf voorkomen," zegt woordvoer- der Huub Veeneman van de po litie. „Een inbreker is toch vaak een gelegenheidsdief. Hij ziet ergens een laptop op tafel lig- gen en merkt dat de bewoners niet thuis zijn. Gooit vervolgens een steen door de ruit, forceert de achterdeur of klimt via een vuilcontainer door een open- staand raampje naar binnen. Weg laptop. Als je die nu ge- woon uit het zicht had gelegd, was de inbreker er waarschijn- lijk niet aan begonnen. Laat dus nooit geld, waardevolle papie- ren en sieraden achter in het zicht." Wat juist wel goed zichtbaar moet zijn is de woning. Een in breker verstopt zich graag in tui- nen met hoge begroeiing en een slecht verlicht portiekje vindt hij 00k prettig. Zo kan hij op zijn gemak een raam of deur force- ren. „Ook sociale controle is heel beiangrijk", benadrukt Veeneman. „Denk nou niet als je iets verdachts ziet: Het zal wel niets zijn, of hier komt de poli tie toch niet voor, maar bel ons gewoon. Liever tien keer bellen voor niets, dan een keer te wei- nig. Vroeger werd er vanuit de politie gecommuniceerd: 112, daar red je levens mee, maar ei- genlijk is dit niet helemaal cor rect. Het zou moeten zijn: 112, als elke seconde telt. Is er een verdachte situatie, bel de poli tie, desnoods anoniem." Het team draait nu bijna drie maanden op voile sterkte in Fe ijenoord en raakt steeds beter op elkaar ingespeeld. De Rotter dammer zelf kan wat de politie betreft best nog wat beter zijn best doen in de strijd tegen de inbreker. Op lang nog niet alle deuren zit bijvoorbeeld een in- braakveilig slot. „Veel mensen denken dat die veel te duur zijn, maar je kunt er vaak subsidie voor krijgen bij de gemeente", weet Veeneman. „Aan de ande re kant worden er 00k dure tele- visies en laptops gekocht of misschien zelfe wel een mooie Mercedes. Dan zijn veilige slo- ten toch zeker niet te duur?!" Binnenkort worden er op verschillende locaties in Rotter dam door de Politie, in samen- werking met de Gemeente Rot terdam, inbraakpreventiebij- eenkomsten georganiseerd. O Een in een wit/gele handdoek gewikkeld vondelingetje is af gelopen dinsdag op de Waal- dijk in Rotterdam-West gevon den. Een buurf be woonster die afval weggooide kreeg de schrik van haar leven toen zij naast de vuilcontainer een meisje aan- trof. Het net geboren babytje had nog een navelstreng en heeft een getirrte huidskleur. De politie is op zoek naar ge- tuigen die in de directe om- geving van de vuilcontainer personen hebben gezien die met het vondelingetje in ver- band kunnen worden ge- bracht Ook mensen die over andere informatie beschikken die kan leiden tot de identiteit van de moeder, kunnen con tact opnemen met de politie via telefoonnummer 0900- 8844 of anoniem via 0800- 7000. .0/ Een bestuurder die 154 kilometer per uur reed waar 100 en 90 was toegestaan is dins- Odag van de Al 5 gehaald, nadat hij al vijf kilometer lang was achtervolgd door de politie. Als gevolg van het 'speeden' moest hij zijn rijbewijs inleveren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7