Oud Nieuws 1 TALENTENDAG VAN SPARTA ROTTERDAM WOENSDAG 24 FEBRUARI www.opleidingsparta.nl rt A 9encyOper°tor Bijna een leven lang als melkman in de straten van Vlaardingen actief. MELD JE NU AAN VIA 10 OOO Mariow Navigamn Netherlands ii op zoek naar: MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 maar het Norbert Veringmeier VLAARDINGEN Begin tegen de heer E. Leerdam niet over de 'melkboer'. De 89- jarige Vlaardinger corrigeert dat begrip direct tot 'melkman'. Hij lacht daar minzaam bij om aan te geven dat die benaming posi- tiever overkomt. En hij kan het weten. Leerdam oefende het beroep 'melkman' zo'n beetje een leven lang uit. A1 als kind hielp hij zijn vader die 00k melkman was. In het album van de heer E. Leerdam prijkt een mooi plaatje waarop hij als jongeling op de grote bakfiets van zijn vader zit. Op het mo ment dat vader Leerdam ziek werd, was het plots menens. De jonge Leerdam gold als zijn na- tuurlijke opvolger. En zo rolde hij, eigenlijk ongewild, in het vak van 'melkman'. „Ik had graag doorgeleerd maar mijn ouders zagen dat anders. Voor doorleren was geen geld." Aan- vankelijk verving hij vader tijde- lijk. „Ik heb daarna in de melk- fabriek gewerkt. Wij maakten van die gesteriliseerde melk. Mijn chef Rodenburg vroeg mij een keer gepasteuriseerde melk te maken. Hij had daarvoor een verzoek gekregen van een dok- ter. Voor mij was dat geen pro- bleem. Ik verhitte de melk tot 60 graden Celsius en was zo de eerste die in de fabriek gepas teuriseerde melk maakte." Nadien bleek een leven als melkman de heer E. Leerdam toch prima te passen. Tot 1982 was hij onafgebroken in het Vlaardingse straatbeeld actief. In weer en wind en zelfs tijdens de oorlogsjaren. „Dat was een vervelende tijd. Wij mochten alleen melk leveren aan men- sen die bonnen hadden." In zijn plakboek prijken nog enke- le van deze zuivelbonnen. 'Melkman' blijkt een beroep waar heel wat over te vertellen is. leerdam wijst bijvoorbeeld op de sanering die plaatsvond De heer E. Leerman heeft een heel plakboek bijgehouden van zijn leven als melkman. in de sector van 'melkslijters1. „Voor dat moment probeerden melkmannen door de hele stad hun zuivel te verkopen." Om deze ongecontroleerde ambu- lante handel te reguleren, kre- gen alle melkmannen met een vergunning een eigen wijk toe- gewezen. „Ikkreegdewijkrond het Mendelssohnplein en de Beethovensingel toegewezen. Dat maakte het werk in een klap een stuk ovetzichtelijker." Een andere grote verandering was de snelle ontwikkeling van vervoersmiddelen. „De over- Vooronze Marlow Navigation Netherlands BY verzorgt de bemanning van zeeschepen en treedi tevens op als vertegenwoordiger en agent van onze moe- dermaatschappij Mariow Navigation Company Ltd in Cyprus. Dagelijks doen tientallen schepen van Mariow de Nederlandse havens aan. De werkzaamheden bestaan o.a. uit: - het verzorgen van bemanningswisselingen - bezoeken van schepen uitvoeren van bemanningsinspecties - communicatie met o.a. scheepsagenten, autoriteiten en leveranciers - administratieve afhandeling en rapportering Onze ideale kandidaat: - heeft mbo werk- en denkniveau - beheerst de Nederlandse en Engelse taal in woord en geschrift - is in bezit van Rijbewijs B - is stressbestending - heeft een enthousiaste en flexibele instelling - heeft geen 9 tot 5 mentaliteit en is bereid avond- en nachtdiensten te draaien - is collegiaal en kan goed met mensen omgaan - heeft affiniteit met, dan wel ervaring in de scheepvaart. Sollicitaties voorzien van C.V. graag per post of e-mail sturen naar: Mariow Navigation Netherlands B.V. Postbus 23277 3001 KG Rotterdam T: 010-2066333 E: nbosma@marlownavigation.nl T.a.v. mw N. Bosma

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10