Oud Nieuws ooc 2SS J urn VelgenWereld j BANDENMONTEUR 'Mijn eerste auto was een Ford van 6700 gulden' y/ OOO Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 geld ontbrak' en kruideniersdiploma ge- haald. Die laatste was een pitti- ge opleiding. Ie kreeg dan bij- voorbeeld meerdere bakjes met koffiesoorten voor je neus en dan moest je bepalen van welk merk de verschillende soorten waren." Toch werd op de val- reep afgezien van het plan een kruidenierszaak te starten. „Wij voorzagen dat de supemiarkten een te grote concurrent zou worden." Geen verkeerd besluit als je ziet hoe het de kruide- nierszaken is vergaan." Het maakte wel dat de heer E. Leerdam nog tot 1982 als melkman actief bleef. Zijn be sluit te stoppen, ging niet onop- gemerkt aan Vlaardingen voor- bij. In het plakboek van Leer- dam prijken vele kaarten en fo to's van zijn afscheid in de wijk. „Mijn afscheid maakte wel wat los bij de vaste klanten. Wij kre- gen 00k heel wat bloemen en bloemstukken." E. Leerdam, bewoner van zorgcentrum Soenda, vindt het jammer dat de melkman uit het straatbeeld is verdwenen. „Alles is veran- derd maar je kunt volgens mij niet zeggen dat het er op straat gezelliger op geworden is." O stap van bakfiets op de zoge- naamde IJzeren Hond, een kar die werd aangedreven door een kleine motor, was al een enor- me verlichting van het werk." Ook de overstap naar de auto kwam voor de zuivelbranche als geroepen. „Mijn eerste auto was een Ford Transit. Die kost- te 6700 gulden. Ie had plots een stuk meer ruimte tot je be- schikking en je was trots op zo'n luxe artikel." De Vlaardingse melkman wijst erop dat bij werkte in een heel andere tijd. „Ik had 3 bos- jes met sleutels van klanten en verschillende 'lopers'. Dat wa ren sleutels die op meerdere huizen pasten. Zo kon ik de melk in de gang zetten als zij niet thuis waren. Dat zie tegen- echt vrij beroep is, vergist zich. De klanten verwachtten im- mers dagelijks hun melkman langs de deur. Een dagje verza- ken was er niet bij. Maar de heer E. Leerdam wijst ook op de controlerende rol van de over- heid. „Er werd streng gecontro- leerd op de juiste vergunnin- gen. De basis was een 'melkslij- tervergunning' maar daarmee mocht je alleen zuivel verko- pen. Op een gegeven moment verkocht ik ook zaken als be- schuit. Bij een controle viel dat meteen op. Ik werd gewaar- schuwd dat ik producten ver kocht die onder de kruideniers- waren vielen. Ik was daarop voorbereid want ik had juist daarvoor zo'n extra vergunning gekregen." Het had niet veel ge- scheeld of de familie Leerdam had het leven als 'melkman' verruild voor een kruideniers zaak. „Dat was een idee van mijn vrouw. Zij hielp in die tijd in zo'n winkel en bedacht dat wij zelf wel zo'n zaak konden beginnen." Er werd voortva- rend werk van gemaakt van dat voomemeti. „Wij hadden al een pand op het oog en ik heb in die tijd mijn middenstands- Melkman Leerman: „De Ilzeren Hond was een enorme verlichting van het werk.'1 woordig niet meer gebeuren." De heer Leerdam moest als 'melkman' een gezin met vijf ldnderen onderhouden en dat was niet altijd eenvoudig. „Om wat bij te verdienen heb ik ook in de eierhandel gewerkt. De heer Zevenbergen vroeg mij daarvoor omdat ik altijd relatief vroeg klaar was met mijn werk. Bij eierhandel Zevenbergen stond ik vaak in een klein don- ker 'kasje'. Daar doorheen liep een lopende band en door de eieren van onder af te belichten, kon je op eigenschappen sorte- ren. Ook scheidden wij het ei- wit van de dooiers en die dooi- ers gingen dan naar distilleerde- rij Van Toor voor de advocaat." Wie denkt dat melkman een Sparta directeur Peter Bonthuis is zeer verheugd:"in deze voor het betaalde voet- bal in Nederland moeilijketijden,is het vooronsfantastisch dat hoofdsponsor Graydon aangeeftvertrouwen in detoekomst van Sparta tehebben.Graydon bedrijfsinformatie specialiseert zich in het in kaart brengen hoe kapitaalkrachtig klanten en leveranciers van ondernemingen zijn. Ofwel,om in sporttermen te spreken-. Doe je zaken met een topfitte of een geblesseerde partij? Want zeker in deze tijd is het van essentieel belang dat ondernemers zaken doen met een top fitte selectievan klanten en leveranciers diedaadwerkelijkde rekeningen betalen of de beloofde producten leveren. Het zal duidelijk zijn dat wij, ook gezien deze enorme expertise van Graydon, blij zijn met de verlenging van ons partnership." Algemeen directeur Gertjan Kaart:"Graydon wil ook in deze moeilijke en onzekere tijden in de economie en de Nederlandse voetbalwereld, haar uiterste best blijven doen om een bijdrage te leveren aan een gezond bedrijfsleven en een gezonde maatschappij. Daarom is er voor gekozen een stap verder te zetten met Sparta en om het samenspel tussen Graydon en Sparta verder uit te bouwen.opfinancieel, maatschappelijk en zakelijkgebied. Het resultaat levert.een in de sport,onmoge- lijke uitslagop namelijk een win-win voor Sparta en Graydon." Velgenwereld te Barendrecht heeft in korte tijd grote bekend- heid gekregen met de verkoop van wielen, banden en wielband combinaties in de regio Barendrecht maar ook in heel Nederland en Belgie. We zijn in de eerste twee jaar van ons bestaan spectaculair gegroeid en zijn nu op zoek naar de ge- schikte kandidaat om deze groei mee te heipen voortzetten in de functie van Als bandenmonteur ben je op de vestiging van Velgenwereld medeverant- woordelijk voor de verwerking van autobanden en wielen. Wat wij belangrijk vinden: Je weet als geen ander hoe je autobanden monteert en demonteert. Je vind het belangrijk om goed werk af te leveren. Je bent netjes en werkt snel en ordelijk en doet je uit te voeren werkzaamheden in een keer goed. Je bent meer dan gemiddeld gemteresseerd in ailes wat je te weten kunt komen over banden en velgen. Het is je passie! Wat wij daarom van jou verwachten: Je hebt al flink wat ervaring opgebouwd in het vak en bent hierdoor een specialist Je denkt logisch na en gebruikt de kennis over de producten die jij bezit. Je bent vriendeiijk en verzorgd want je weet dat een kiant maar een keer een eerste indruk kan opdoen en je weet dat jij hier een centrale rol in speelt. Je zorgt goed voor het gereedschap waarmee je werkt en je bent er zuinig op. Je bent trots en voldoende ambitieus om je werk in een keer goed te doen zo- dat klanten niet terugkomen om werkzaamheden opnieuw te laten uitvoeren. Je bent leergierig en nieuwsgierig over alle ontwikkelingen op jouw vakgebied. Wat wij dan bieden: een leuke baan in een fantastisch team een goed salaris en deelname aan een collectieve pensioenregeling een gelegenheid je sterke eigenschappen verder te ontwikkelen Spreekt dit alles je aan, stuur ons dan een briefje met jouw interesses en ervaringen. Dit kan via email op vacatures avelgenwereld.nl of per brief aan: a Velgenwereld Jj, Jjfl Ter attentie van de heer H. Gillesse Yr" -W Postbus 25 (Tut dm 4780 AA Moerdijk gag

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11