oepre.ni ENORM ENGERING Met de grootste groene gevel van Europa trekt onze stad erg veel aandacht Eindeloze zomer met de tuinhortensia, bloeit gegarandeert de hele zomer CREATIEF MET LENTE REGIO FIETSTRIP J,t is I l/Za premies 6 ^AK^ev-stkAp o/jci ^eb-skop beu Allen uaa een ^ilnkell 298,00 OOO Opmerkelijk Bloeien Knutselen Fietsen Zonnig voorjaar, hele hete zomer Hoepie, de winkel en webshop voor uw poepie. Om dit samen met u te vieren hebben we tot en met zaterdag 3 april 4 leuke openingsaanbiedingen: 1 - Kinderwagenhaken 2 st. voor€ 7,50 2 - Rookmelder 5, - op op 3 - Baby projector 35,- op op 4 -15% korting op alle luiertassen VHA. t/w UV. i3.0CMf.30 Mo. i3.00-£i.00 XA. i0.00-if.00 Hoepie.nl Sint Liduinastraat 1 3117 CN Schiedam Tel. 010-4731500 www.hoepie.nl info@hoepie.nl gereedschap - techniek - veiligheid - inbraakpreventie Gericht verwarmen is de manier om te besparen! Geen energie verspillen en het toch behaage- lijk warm hebben. Dat is de grote kracht van gericht verwarmen. Door alleen de ruimte te verwarmen waar u behoefte heeft aan extra warmte kunt u jaarlijks honderden euro's op uw energie kosten besparen. verplaatsbare kachels van Zibro hebben geen afvoer en leidingen nodig. in combinatie met het spaarzame energieverbruik en de'ge- richte verwarming maakt dit onze verplaats bare kachels ideaal als bijverwarming. Maar natuurlijk ook in ruimtes zonder bestaande verwarming, op de camping in de caravan of voortent. Nu ook een Tectro Laser voor Rubensplein 16-20 I Schiedam I 010-426 97 01 MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 Van de redactie ROTTERDAM Aan de parkeergarage West- blaak in Rotterdam verrijst dit jaar de grootste groene gevel van Europa. Langs de verschil- lende zijvlakken en op de bo- venste parkeerlaag wordt in to- taal 5.000m2 groene gevel aan- gelegd. De bouw start mei en zal naar verwachting eind augustus worden afgerond. De parkeer garage krijgt een korfstructuur van een lichtgewicht metalen gaasconstructie met wintergroe- ne Hedera. Door de combinatie van het groene takkenmotief van de constructie en de plan- ten ontstaat een extra architec- tonische dimensie met een ffis- se groene uitstraling. De planten worden volauto- matisch gevoed met het regen- water dat is gefilterd en opgesla- gen in waterreservoirs onder de parkeergarage. Het Rotterdam- se architectenburo Kiihne Co heeft de groene gevel van de parkeergarage ontworpen. De aanleg is mede mogelijk door een financiele bijdrage van de gemeente Rotterdam. In de toekomst volgen meerdere pilots zodat de effecten van groene gevels in beeld kunnen worden gebracht. De ambities van onze stad zijn groot. Ook vele daktuinen zullen de stad sieren.O De Hydrangea endless summer Van de redactie ROTTERDAM Er is een spectaculair bloeiende tuinhortensia: Hydrangea 'End less Summer'. Het is de enige tuinhortensia die gegarandeerd de hele zomer doorbloeit. Bo- vendien maakt de nieuwe tuin hortensia een einde aan snoei- problemen. Het wordt dus let- terlijk een eindeloze zomer! De gewone tuinhortensia (Hydrangea macrophylla) bloeit op tweejarig hout. End less Summer is uniek doordat deze meteen op elke tak bloeit. Door deze unieke eigenschap bloeit Endless Summer extra lang. Snoeien is geen probleem. Ie kunt de takken namelijk in het voorjaar in de gewenste vorm snoeien zonder dat je hoeft na te denken. De takken produceren hoe dan ook nieu we bloemen. De plant is ver- krijgbaar in drie kleuren: blauw en roze (The Original') en wit (The Bride'). De grootte van de Met het mooie weer en de extra vrije schooldagen voor de deur, zijn extra tips om de kleintjes bezig te houden, geen overbodige luxe. De mooiste knutselwerken wor den van oudsher verzonnen door de vertrouwde juf of meester en op verschillende sites op internet zijn handige knutseltips te vinden. Be- dacht en uitgeschreven door de juffen en meesters zelf. Zo weet Juf Marloes op www.knutselidee.nl hoeje makkelijk een paashaas met een mandje maakt Leuk om- dat de kinderen weten dat ze er straks een eitje in mogen doen en ook leuk omdat het ook voor volwassenen een niet-al-te-vervelende-bezig- heid is. Juf Joske weet alles van Lepelganzen en vertelt je hoeje zo'n gezellige lepelgans maakt. En wij moeten zeggen: het staat inderdaad geweldig tussen je paasontbijt planten varieert van 90 tot 150 centimeter met bloemen van 15 tot 20 centimeter doorsne- de. Endless Summer bloeit elk jaar opnieuw. De hortensia kan vanaf april de tuin in. Graaf een gat, voeg wat speciale Hortensiagrond toe voor een optimale beworte- ling en plant de tuinhortensia. Geef vervolgens royaal water en het grote genieten begint. Be- halve in de tuin kan Endless Summer ook uitstekend wor den toegepast in grote potten.O Nieuw in Rotterdam en omge ving: plan je eigen fietsroute, vul dat in op de site www.fiet- seninderegio.nl en je krijgt een heel handig mapje met allerlei bezienswaardigheden, feiten en relaxtips te zien. De site biedt ook allerlei kant en klare routes die je kunt fietsen. Het leukst blijft toch je eigen route samenstellen en je te laten verrassen door Rotterdam. Vanwege de extreem koude winter wordt de zomer van 2010 wellicht de Oheetste zomer ooit. Zo voorspelt een Brits weerkundig bedrijf. Is dat erg? Nee, laat die zomer maar komen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15