Actueel Hoe overleef je de bak? Dordrecht is even stil GEEN FOUTEN POLITIE DUIZENDEN BALLONNEN Vier het feest mee Reportage Televisiecamera's doen rouwverwerking geen goed De wijk Schui lenburg rouwt om het verlies van 'hun' Milly. Vijand Sander V. best in isolatie Agenten en kin- dermoordenaars zijn niet geliefd in de gevangenis*. OOO 'We hebben alles gedaan wat we konden' Dienst via internet te volgen Stille tocht kleurt Dordrecht roze 101 vermiste kinderen 1 Tijdelijk 15% voordeel op de Jori Angel MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 'Ikweetnietwaarik moet beginnen' |tn i 110 Hooglander DORDRECHT Met veel pijn en moeite gaat het gewone leven weer verder. De wijk Sterrenburg gaat een nieu- we week tegemoet, met woens dag de begrafenis van de ver- moorde Milly Boele. Als je door de wijk loopt zie je hier en daar nog een roze ballon in de bo- men hangen, dat zich doet her- inneren aan de stille tocht. Niets doet zich verder zichtbaar herinneren aan het drama. Het is 'weer' een wijk als alle ande- ren. De zon schijnt en de ieder- een is weer aan het werk. Niets ongewoons, totdat je bij de bloemenzee komt aan het Schuilenburg. Langs de hoofd- weg is een boom gemarkeerd met een roodwit politie lint, als je hier de straat inloopt kom je bij de bloemenzee. Hier voel je de zon niet meer, maar een be- drukte sfeer van onbegrip en woede. Je voelt de pijn en het verdriet van de familie, vrien- den en kennissen van Milly. Toch, zie je hier 00k de massale steun voor de familie van het vermoorde meisje. ledereen die langs loopt leeft mee en blijft even staan of legt een bloemetje neer. Ondanks dat er nog steeds mensen komen om hun steun te betuigen, zijn de zus van Mil ly en een vriendin begonnen met de bloemen, kaarten en knuffels op te ruimen. "Ik weet niet waar ik moet beginnen," zegt de zus van Milly. Zij houdt zich sterk, je ziet dat zij op deze manier iets wil doen voor haar zusje. Nu de camera's weg zijn kan zij en de rest van haar fa milie pas echt afccheid gaan ne- men van hun Milly. "Dag lieve Milly,staat er op een van de te- keningen. Alle brieven, kaarten en tekeningen worden zorgvul- dig door de twee meiden beke- ken en bewaard. Even is er ver- bazing over een kerstkaart die tussen de bloemen wordt ge- vonden, maar ook deze wordt netjes bewaard. "Het zal wel goed bedoeld zijn," merkt een toeschouwer op. Ondanks alle goede bedoelingen en de steun van iedereen, zijn ze in de buurt blij dat alle media aandacht en de hectiek eromheen weer voorbij is. Zo kunnen de fami lie en de buurtbewoners zich weer herstellen en alles probe- ren te verwerken. Toch blijft het gesprek van de dag, Milly. Hoe heeft dit ooit kunnen gebeuren en vooral waarom. Zo ook in het nabij gelegen winkelcen- trum Sterrenburg. In de wijk Sterrenburg zal het ondanks het zonnetje en de knoppen aan de bomen nog lang duren voordat de bewoners van de lente gaan genieten. O Een stille tocht kon niet uitblijven. De Nederlander heeft behoefte aan openbare rouwverwerking. O rinieboon Sander V. krijgt het nog voor zijn kiezen. Twee ex-gedeti- neerden geven hem wat overlevingstips. Ivo van Woerden ROTTERDAM De twaalfjarige Milly Boelen wordt vandaag begraven. Als Sander V. voor haar dood wordt veroordeeld, staat hem volgens twee ex-gedetineerden een hele zware tijd te wachten. 'Agenten worden gezien als vij and.' 'Hij moet op zijn hoede zijn', waarschuwen ex-gedeti neerden Bart K. en Rob E., die liever niet met hun achterna- men in deze krant willen, San der V. Beide heren weten uit er- varing dat gedetineerden zeker aan twee dingen een hekel heb- ben: agenten en landermoorde- naars. Sander V. valt als hij wordt veroordeeld voor de dood van de twaalfjarige Dor- drechtse Milly Boele in beide categorieen. Een week geleden zat het he le land aan de buis gekluisterd om de ontknopingen te volgen rond de zaak Milly Boele. Een 26-jarige agent van het corps Rotterdam-Rijnmond en tevens buurman van de familie Boele zou zich hebben gemeld bij de politie en de moord op het twaalfjarige meisje hebben be- kend. Hij zou Milly naar huis hebben meegenomen, haar hebben vermoord en in de tuin begraven. De verbijstering was groot, want zo lieten omstan- ders weten, als je kind bang is denk je dat ze wel veilig zal zijn bij een buurman. Helemaal als die van de politie is. Sander V. is voorlopig doodslag ten laste ge- legd. Milly wordt vandaag be graven. Ook Bart en Rob volgden de zaak. 1e krijgt er een hele vieze smaak van in je mond', zegt Bart. 'Je maag draait om. Ik denk dat ieder gezond mens dit verafschuwt.' Als Sander V. wordt veroor deeld zal hij een hele zware tijd in de gevangenis tegemoet gaan, zo voorspellen de twee ex-gedetineerden. Bart: 'Er wordt vooraf niet aangekon- digd wie er in een gevangenis nieuw binnenkomen, maar een zaak als deze heeft veel media- aandacht gekregen. In de ge vangenis hebben ze ook tv en daar houden ze niet van agen ten en zedendelinquenten.' Bart wil duidelijk maken dat het er in de gevangenis heus niet aan toegaat zoals je ziet in films. 'Maar het is wel een op zichzelf staande wereld waar een hierarchie heerst. Agenten worden door de klassieke boef als vijand gezien. Daarnaast vinden stoere mannen het een gezonde gedachte om landeren ongemoeid te laten.' Sander V. is daarmee een dubbele vijand voor de andere gedetineerden. 'Met alle respect, maar er zitten veel mensen in de gevangenis met een niet al te grote capaci- teit in de bovenkamer, die licht ontvlambaar zijn. Mocht hij met hen in contact komen dan bestaat de kans dat er intimida- tie plaatsvindt, of fysiek ge- weld.' Daarom voorspelt Rob dat Sander V. op een speciale afde- ling terecht zal komen waar hij in afzondering zijn tijd moet uitzitten. 'Ik denk dat hij ande re tijden om te luchten of te sporten krijgt, zodat er zo min mogelijk contact kan plaatsvin- den', zegt Rob. 'Mensen die daar terecht komen vormen een gevaar voor zichzelf of voor anderen en worden zo strakker in de gaten gehouden. Hij heeft straks nog maar weinig om voor te leven. In zo'n geval is het oppassen dat hij zichzelf niet van kant maakt.' Bart en Rob wilden omwille van hun privacy niet met hun achter- naam in de krant. Die zijn wel bekend bij de hoofdredactie. O "We hadden nooit kunnen voorkomen dat Milly werd gedood, omdat ze zo snel om het leven is gebracht" Dat stelt korpschef Visscher van Zuid-Holland-Zuid. "Ook in de opsporing hebben we al les gedaan wat we konden." Van verschillende kanten klonk al snel kritiek op de aanpak van het politieonder- zoek. Zo vroegen veel men- sen zich af waarom er geen speurhonden waren ingezet De inzet van honden is volgens Visscher overwogen, maar zou geen zin hebben gehad. "De plaats delict was al te vervuild. Een hond had haar spoor niet meer opgepikt" Volgens de korpschef was het niet meteen duidelijk dat het meisje in haar laatste telefoon- gesprek met haar moeder had gezegd dat er een buurman voor de deur stond. "In alle consternatie is dit niet direct tegen de agenten gezegd." De herdenkingdienst vandaag van Milly Boele kan via internet worden gevold. Aansluitend vindt de besloten uitvaart plaats op begraafplaats De Essenhof. Op initiatief van vrienden en buurtbewoners van Milly Boe le is vrijdag een stille tocht ge- lopen in Dordrecht Duizenden mensen hebben op deze ma nier vorm kunnen geven aan het verdriet en de boosheid. Aan het begin van de avond verzamelde mensen zich op sportpark Schenkeldijk. Veel droegen roze ballonnen, som- mige hadden ook kleding aan in deze kleur, de lievelings- kleur van Milly. De stoet werd voorgegaan door een koets getrokken door twee paarden. Op de koets stond haar portret De broer en zus van Milly liepen voorop. Halverwege voegden de ou- ders en burgemeester Brok zich bij de tocht Aan het slot, op het Lunen- burgplein, werden ballonnen opgelaten en hield de burge meester een toespraak. Bloe men en kaarsen werden ach- tergelaten ter nagedachtenis. Nederland heeft 101 vermiste kinderen. In de data base staan 8 kinderen uit de regio Rijnmond. De zaken lopen van begin jaren '90 tot deze maand. o Kanaolweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3