Crime Beroep: zakkenroller 'Dit los je niet op door te bekeuren' Salarisadministrateurs KOM UIT DE KAST 92 ZAKEN OP DE TAG Is salarisverwerking jouw vakgebied? Dan heb je bij ons heel wat te bespreken! Actiepunt Bendes uit Oostblok jatten er op los Indrinken Steeds jonger aan de fles OOO 5 www.adp.nl de wereld werkt met Taken en verantwoordelijkheden: Profiel van de geschikte kandidaat: Wat biedt ADP? Solliciteren? MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 Slaapkamerscene Een 32-jarige Rotterdammer is zondagmiddag in zijn slaapkamerkast aangehou- den. Agenten belden aan bij de woning van de verdachte aan de Sonmansstraat De man moest nog veel open- staande boetes betalen. Eerst werd niet open gedaan, maar het was duidelijk dat er personen aanwezig waren. Na lang aandringen werd de deur geopend door de vriend- in van de man. In een slaap kamerkast werd de man ver- volgens aangehouden. Graffitispuiter gepakt Een man heeft maandag in Spijkenisse een graffitispuiter staande gehouden. De man zag drie jongens de muren van winkelcentrum Groene woud bekladden en kon er een in de kraag vatten. De politie heeft later de 16-jarige jongen overgenomen. Zijn tag bleek een bekende: de letter combinatie kwam in 92 aan giften van vernieling voor. De herstelkosten van deze en eerdere vemielingen worden op de jongen verhaald. Zakkenrollers zijn dol op buggy's en rollators. robkamminga Van de redactie VLAARDINGEN De Krokodillentranen vloeien rijkelijk als de politie een Roemeense of Bulgaarse zak kenroller aan weet te houden. „Want acteren kunnen ze", zeg- gen ze bij de politie. Maar voor het zover is, gaat er heel wat wa ter door de Rijn, want de ben des uit het Oostblok, die lande- lijk opereren, worden alsmaar gewiekster. „Je hebt hier te maken met full-profs", schetst agent Marko Oprel. „Mensen die in zakken- rollen zijn opgeleid. In Roe- menie heb je hele hallen waar kinderen getraind worden in het zo onopvallend mogelijk weghalen van spullen. Als ze tussen een rek dat volhangt met allerlei bellen iets weghalen en het maakt geluid, krijgen ze stokslagen. De bendes blijven over het algemeen nooit heel lang in een bepaalde plaats of regio. De laatste tijd is Vlaardin- gen regelmatig doelwit, reden voor de politie om er actie te- gen te ondernemen. Zo komen er grote billboards om mensen op de zakkenrollers attent te maken. O Van de redactie VLAARDINGEN Ze hebben nu eenmaal weinig geld en drank in de supermarkt is een stuk goedkoper dan in de discotheek. Waar je bij de een een hele fles mm voor haalt, heb je bij de ander amper twee drankjes. Daarom ziet de poli tie het aantal (zeer jonge) in- drinkers de laatste jaren hand over hand toenemen. Dron- kenlappen van 13 jaar of jonger zijn allang geen uitzondering en in Vlaardingen treedt de po litie er hard tegen op. „Het is een tendens die je door het hele land ziet. Groe- pen jongeren die zich voor ze uitgaan lekker vol laten lopen met goedkope drank uit de su per. Hoeven ze in de disco nog maar een duur drankje te ko- pen, maar zijn ze wel al in een bepaalde stemming", verklaart politieman Karel Oprel. Vaak wordt een centrale plek afgesproken om in te drinken en de politie heeft inmiddels aardig in de smiezen waar die plekken zich bevinden. „Het Liesveldviaduct, onder het af- dakje. Daar troffen we afgelo- pen vrijdag nog twee flessen Black Label aan", zegt Marco van Uden, wijkchef van het Centrum. „En in de Koningin Wilhelminahaven vind je 00k altijd wel een paar literflessen alcohol op straat. Met bekeuren los je dit pro- bleem niet op, is de stellige overtuigingvan de politie. Maar waarmee dan wel? Oprel erkent dat doordringen tot de jeugd een van de moeilijkste dingen is die er bestaan. Daarom wordt in dit geval nadmkkelijk samenwerking ge- zocht met partners als jeugd- werk, gemeente en hulpverle- nende instanties. „Een aantal jaar geleden was dat ondenk- baar geweest", verduidelijkt de politie-agent. „Toen heerste nog het idee dat de overheid zich nergens mee moest be- moeien. Nu denken we precies andersom en vinden we dat de overheid zich juist wel met be paalde dingen moet bemoei- en." Bewustwording heet de oplossing. Hopen dat de jeugd zich realiseert wat ze kapot maakt. Drankmisbruik, zeker op de jonge leeftijd die wij con- stateren, zorgt voor verminder- de concentratie en soms blij- vende schade. We kunnen al- leen maar hopen dat dat tot sommigen op tijd doordringt." informele en open cultuur persoonlijke ontwikkeling groei zelfstandigheid standplaats Capelle a/d IJssel E Door sterke groei in aantal klanten zoeken wij meerdere allround Zelfstandig en in teamverband de volledige salarisadministratie realiseren met controle vooraf, uitvoering en controle achteraf van alle mutaties. Daartoe 00k contacten met derden onderhouden; Intensief contact met jouw (vaste groep) klanten over de salarisadministratie, ontwikkelingen en regelgeving. Door persoon- lijk bezoek op locatie bij de klant (gemiddeld 1 dag per week) of telefonisch overleg de klant pro-actief informeren en adviseren. Salarisadministrateurs met een PDL diploma of studerend daarvoor en bekend met verschillende arbeidsvoorwaardelijke regelingen; 2 of meer jaren relevante werkervaring; gewend aan variatie en plezier en aan het werken met deadlines; met een MB0+werk-en denkniveau; goede communicatieve vaardigheden en een klantgerichte instelling. Een inwerktraject van 3-6 maanden en een persoonlijk ontwikkelplan, een vaste mentor voor begeleiding; Premievrij pensioen, winstdelingsregeling, reiskostenregeling, vaste werkdagen en flexibiliteit in de werktijden; Een eigen werkplek die ruim en goed is ingericht. Een team van circa 12 collega's; VPS opleiding behoorttot de mogelijkheden; Een jaarsalaris tussen de 35.000 en 50.000; Daarnaast is ADP een sportief bedrijf dat 00k ruimte biedt voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. Stuur je sollicitatie met cv voor 19 april naar recruitment@adp.nl. Kijk voor meer informatie op www.werkenbijadp.nl of neem contact op met Cynthia van Tilborg via 010 - 4598414. Wmi Services for Payroll HR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5