6 DeOndernemer Personal branding kan je helpen de perfecte baan te vin den. Ontdek wat jou enthousiast maakt en straal dat uit! GEBOUW VAN HET DAAR HULDE AAN FNV KIEM [uit? IN ROTTERDAM If Voor een sterk personal brand hoef je jezelf niet op te poetsen Rotta, directe voorloper van Rotterdam Stayokay Nieuw hostel Rotterdamse paalwoningen OOO Personal branding Zet jezelf als merk in de markt 5"v 4 i Drie Rotterdamse nominaties Jubilarisavond Opgraving Dik tevreden met overgewicht •fe Mannelijk make-up onderonsje Blaf en twitter met je collega's MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 ERNEST VANDERKWAST Ik woon in Crooswijk, in een sloopwoning. Onder mij woont een echtpaar zonder kinderen, maar met een hond, boven mij woont een meisje dat de hele dag naar muziek luistert. De men- sen met de hond zijn oor- spronkelijke bewoners, het meisje is net ais ik import We mogen tijdelijk in Croos wijk wonen, totdat de sloop- kogel de gevel omverwerpt. De oorspronkelijke bewoners moeten dan 00k weg, maar zij mogen terugkeren. Wij zijn in de toekomst niet wel- kom en moeten elders ons heil zoeken. De huizen achter de sloopwoning zijn al ont- ruimd, mannen in blauwe werkkleding hebben houten schotten voor de ramen ge- timmerd. Het is een gezellige buurt, Crooswijk vlak voor de sloop. Er is leven. De cafes zitten vol, bij de bakker wordt gerod- deld. Op het voetbalveldje dromen jongens elke dag van de week van een carriere als profvoetballer. Op zaterdag wordt er een lam gegrild op de stoep van een garage. En soms wordt er een wietplan- tage opgerold. De politie hangt dan trots een bord aan de gevel met de tekst 'Weer een opgerold!' Pedanterie, zelfoverschatting. De politie heeft niets te zeggen in Crooswijk. Er wordt gerookt in kroegen, er wordt veertig kilometer per uur te snel gereden, er wordt wiet verbouwd in panden die de maand ervoor zijn opgerold. Je kijkt nergens nog vreemd van op in Crooswijk. Dat kan 00k niet anders in een buurt waar sommige vrouwen de hond uitlaten in hun pyjama en andere vrou wen in boerka lopen. Toege- geven, in het begin moest ik even wennen aan de dikke kuiten die ik onder de nachtponnen zag uit komen. Op de Linker Rottekade, ter hoogte van de Zaagmo- lenbrug, is het enige curio- sum van de wijk te vinden. Een openbaar toilet Ik fiets er elke dag langs, maar heb nog nooit iemand het toilet zien binnengaan. Laat staan eruit komen. Het toilet is het raad- sel van Crooswijk. Wie heeft het neergezet? Waarom op de Linker Rottekade? En waarom een toilet en geen gezellig bankje? Hangjongeren weten niet wat ze met het toilet aan- moeten en maken er een gro- te boog omheen. Bij de bak ker is 'de groene cabine' al twee jaar het gespreksonder- werp. Volgens de buurvrouw is het geen toilet maar een kunstwerk. 'Dat zou alles ver- klaren.' O Ernest van der Kwast is schrijver. In april verschijnt zijn nieuwe boek: Mama Tandoori. Pimp je 'personality' en verdien je brood Angelique van Tilburg ROTTERDAM ledere keer kniezend naar het UWV en tot in den treuren vacaturesites afstruinen en je la- ten vertellen dat je weer vijf ko- pietjes van je CV vergeten bent in te leveren? Na een tijd ben je verplicht allerlei sollicitatiecur- sussen te volgen op straffe van korting op je uitkering. Daar zit natuurlijk niemand op te wachten. Je kunt het heft in eigen handen nemen en gaan voor de baan die perfect aan- sluit bij wat je in het leven be- langrijk vindt? Personal branding kan hel pen dat werk te krijgen waar je al je talenten kunt inzetten en helemaal op je plaats bent. Loopbaancoach Martine Ro- mer stelt dat personal branding voomamelijk gaat om uitvin- den wie je bent en wat je wilt uitstralen. „Om jezelf goed neer te kunnen zetten als merk is het belangrijk om te weten wat bij jou past. Waar ben je goed in? Waar word je blij van? Als je daar de vinger op weet te leggen en je communiceert die bood- schap, dan ga je enthousiasme uitstralen. En dat vinden werk- gevers heel aantrekkelijk." Huub van Zwieten, directeur van TalentEirst, stelt dat het be langrijk is uitgebreid aandacht te besteden aan de twee stap- pen die Romer noemt: Wat is je passie? En hoe breng je dat over op anderen? Voor stap een kun je een coach in de arm nemen. Of zelf aan de slag gaan. Van Zwieten: „Vraag aan verschillende men- sen om je heen hoe ze je zien. Ga bij jezelf te rade. Wat wilde je vroeger toen je klein was worden? Wat zijn je stoutste dromen? Boeken over personal We dragen graag uit wie we zijn en waar we voor staan. thomasschluper branding zoals 'Het merk IK', kunnen je helpen zaken duide- lijk te krijgen." Bij stap twee ga je de boodschap overbrengen. Bijvoorbeeld door middel van een cv dat helemaal bij je past. Kleding waarin je je goed voelt. Volgens Van Zwieten is person al branding een middel om de stap te maken van functionaris naar persoonlijkheid. „Houd je niet te veel aan regels. Durf an ders te zijn. Als je helemaal je zelf bent en het klikt tijdens een gesprek, dan weet je dat je een 'match' hebt. Klikt het niet, dan Drie projecten uit Rotterdam zijn in de race voor de prijs Gebouw van het Jaar. Parksite, The Red Apple en de Woning- en Minervaplein staan samen met het Amsterdamse Hoofd- kantoor W. v.d. Zwan&zn. op de lijst genomineerden. De jury; "The Red Apple is een prachtige toevoeging aan de skyline van de stad, Woningen Minervaplein stralen vakman- schap en Parksite is met wei- nig middelen toch verrassend." Uit deze vier gebouwen uit Zuidwest-Nederland wordt be gin april een regionale winnaar gekozen. Vervolgen dingen ze alle vier, samen met nomina ties uit andere regio's, mee naar de nationale titel Gebouw van het Jaar 2010. Die hoofd- prijs wordt op 22 april in Delft uitgereikt De Bond van Nederlandse Ar- chitecten (BNA) organiseert dit jaar voor de vijfde keer de prijs BNA Gebouw van het Jaar. weet je dat je bij dat bedrijf of in die functie waarschijnlijk niet gelukkig gaat worden." Een onderdeel van personal branding dat steeds belangrij- ker wordt, is je reputatie op het internet. Floor Drees is initia- tiefneemster van de website www.watvindikvanjou.nl. Drees 'checkt' via die website of hoe je wilt dat anderen je zien overeenkomt met je online identiteit. „Door online heel ac- tief te zijn en duidelijk te zijn in wat ik kan en wil, heb ik een sterke online identiteit die past bij hoe ik offline overkom. Daar doe ik mijn voordeel mee: ik haal er werk uit." Drees geeft via haar website advies over hoe je aan een au- thentieker en sterker personal brand kunt werken. Voor een sterk personal De Rotterdamse afdeling van de vakbond voor kunsten, in- formatie, entertainment en media (KIEM), houdt 26 maart een jubilarisavond. De leden, vooral uit de grafische sector, hebben een lidmaatschap van 40 tot meer dan 75 jaar. Op die avond worden 50 tot 60 leden persoonlijk gehuldigd in het Dynamische partycentrum in Rotterdam. brand hoef je jezelf niet op te poetsen of te gaan schreeuwen. Het gaat erom dat je laat zien wat je te bieden hebt. Dat is be langrijk, helemaal in een tijd dat het economisch wat minder gaat en de banen niet voor het oprapen liggen. „Blij zijn dat je werk hebt en daarom niet ver- der kijken. Blijven hangen in een functie die beneden je ni veau is. De eerste de beste baan aannemen omdat je bang bent anders niet aan werk te komen. Het is het vaak het domste wat je kuntdoen", meent Van Zwie ten. „Juist nu de arbeidsmarkt krap is moeten mensen goed naar zichzelf kijken. Probeer te ontdekken waar je van gaat stralen. Heb het vertrouwen dat je iets te bieden hebt en draag dat uit. Dan komt die droom- baan vanzelf." O Van de redactie ROTTERDAM Het Bureau Oudheidkundig Onderzoek van de gemeente Rotterdam (BOOR) otganiseert zaterdag 3 april een Open Dag op de opgravingslocatie Markt- hal. Meer dan zeven meter on der straatniveau wordt door de archeologen een boerderij uit de lOe eeuw opgegraven. De boerderij hoort bij de nederzet- ting Rotta die voorafging aan de stad Rotterdam. De Markthal vormt een belangrijke archeo- logische locatie. Vorig jaar werd hier een dijk met huizen van 1300 na Chr. onderzocht. De boerderij is 7,5 meter breed, 13,5 meter lang, is ge- bouwd met opvallend dikke el- zenhouten palen en heeft vlechtwerkwanden. Binnen wa- ren nog twee ovens en enkele haardplaatsen aanwezig.O Van de redactie ROTTERDAM Stayokay bestaat 80 jaar en dat wordt vandaag gevierd met de officiele opening van Stayokay Rotterdam. Burgemeester Ah med Aboutaleb gaat het lintje van het nieuwe hostel door- knippen. Stayokay Rotterdam is ge- vestigd in een deel van de Ku- buswoningen aan de Oude 1 la- ven. De kleurrijke kubussen van architect Piet Blom zijn al 25 jaar een trekpleister. In de- cember vorig jaar zijn de paal woningen aangewezen als jongste gemeentelijk monu ment van de stad. Stayokay Rot terdam heeft 49 kamers met 245 bedden, een bar en twee vergaderzalen. Voor de inrich- ting is het interieurconcept van Edward van Vliet als uitgangs- punt genomen. O Lwww.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheoter.nt 010 484 33 33 Poslhumalaan 13072 AG Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur dt-za 23-27/3 20.00c Dancing in the Streets Swingend eerbetoon aan de soul van 50 jaar Motown! ma 29/3 20 OOu La Boheme Puccini's werekJberoemde opera over het Pari|se bohemienbestaan di-wo 30-31/3 19 30u Club Melchior Nieuwe show von Ruben v/d Meer, Tijl Beckand en Ruben Nicokn r Sint-Petersburg Ballet danst het beroemdste ballet ter wereld do 1/4 20 OOu Het oude Luxor Theater www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam De kosso ts elke dag geopend van 12-18 uur do 25/03 20.00u Roue Verveer Mans genoeg Het wordt een avond veel, nee heel veel lachen yr-zo 26-27/03 19u, 20 15u Hoe over leef ik... mijn eerste zoen naar het gelijknamtge boek van Francine Oomen zo 28/03 15 OOu Willeke Alberti verwelkomt u in een intieme sfeer, zoals aUeen zi( die kan creeren di 30/03 20 OOu Belle Perez Latino Mondial Ze neemt het publiek mee op een ware krtn wereldrets wo 31 /03 14 OOu Wiplala weer is een luchtige en spronkelende lomiliemusical vol pakkende liedjes Bezoek ook www.rotterdamsuitburo.nl voor meer informatie, trailers en een overzicht van alle acties. upc In de cursus 'Dik Tevreden' leer je van een dietiste, sportinstructeur en psycholoog beter om te gaan met overgewicht. De cursus start in Vlaardingen. m De Kruidvat aan het Binnenwegplein organiseerde Oeen mannenkoopavond. Met hulp van pitspoezen uit Zandvoort gaf de winkel de mannen beautyadvies. Het boek Animal Firm koppelt succes in je werk aan dierlijke eigenschappen. Twitterende koolme- zen en wilde honden blijken beter te presteren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6