Topsport IT! Voetbal Roy Makaay kreeg zaterdag weer eens een kans als basis- speler, maar werd in de rust alweer naar de kant gehaald. Wedstrijd uitspelen of helemaal overspelen? Strijdlust Sparta geeft Adelaar vertrouwen JACHT OP KNVB BEKER EXCELSIOR DOET 'T GOED GRAYDON VERLENGT tfVOETBAL Dip Been ontevreden over spits Makaay is geen schim meer van de topspits van weleer. Regen Feyenoord-Vitesse gestaakt Slotstuk Zware laatste weken Snu\ OOO Tegen Twente uit ander vaatje tappen Plaats bij eerste vijf lijkt zeker Sparta verlengt contract shirtsponsor Gio krijgt schoen in gezicht De voetbalkrant die vooruitblikt! Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl MaasstadPers Woensdag 24 maart 2010 Definitief einde voor Roy Makaay? Roy Makaay was zaterdag in de stromende regen niet echt in vorm. pro shots/willem vernes Van de redactie ROTTERDAM Vanwege de blessures van Se- kou Cisse en )on Dahl Tomas- son kreeg Roy Makaay afgelo- pen zaterdag tegen Vitesse weer eens een kans als basisspeler. Maar trainer Mario Been was zo ontevreden dat hij de 34-jarige spits in de rust naar de kant haalde. De 17-jarige Luc Castaignos stond zaterdag om kwart voor tien al klaar om in te vallen. Het is dat de scheidsrechter besloot om het duel met Vitesse vanwe ge de hevige regenval te staken, anders had Castaignos de twee keer zo oude Makaay vervan- gen. Been had hem in de rust al gewisseld, niet wetend dat alle spelers uiteindelijk binnen kon- den blijven. „Ik vond dat Roy veel te weinig deed", was Been duidelijk na afloop. „We willen graag druk zetten, maar dat deed hij bijna niet. Ik was abso- luut niet tevreden over hem. Daarom zou Luc er zijn ingeko- men voor hem." Het lijkt het definitieve ein de voor Makaay. Een treurig einde, want de aanvaller kende een geweldige carriere. Na top- jaren bij Deportivo la Coruna en Bayem Miinchen streek hij in 2007 in De Kuip neer. Met respectievelijk dertien en zes- tien competitietrefFers waren de eerste twee seizoenen nog rede- lijk succesvol, maar dit jaar is Makaay geen schim meer van de topspits van weleer. Al na twee competitiewed- strijden verbande Been hem dit seizoen naar de bank. De coach wil graag een spits die druk zet op de verdedigers van de tegen- stander, maar Makaay kan of wil dat niet meer opbrengen. Vanwege blessures of schorsin- gen mocht Das Phantom dit sei zoen nog een aantal keren op- draven als basisspeler, maar tel- kens wist hij niet te overtuigen. Zijn Feyenoord-periode dreigt zodoende als een nacht- kaars uit te gaan. Het aflopende contract van Makaay wordt niet verlengd. De vraag is wat hij nu gaat doen: doorgaan of stoppen? In Nederland wil hij alleen nog voor Vitesse voetballen. „We hebben afgesproken om in mei nog eens met elkaar te gaan pra- ten", zei Vitesse-trainer Theo Bos afgelopen zaterdag in De Kuip© Feyenoord-Vitesse werd za terdag gestaakt. De regen maakte het veld onbespeel- baar. Vraag is nu: overspe len of slechts uitspelen. Van de redactie ROTTERDAM Als het aan Feyenoord ligt, wordt de wedstrijd in zijn geheel overgespeeld. „Onze supporters komen zoals bekend uit het he- le land en die van Vitesse zijn ook even onderweg. We vinden dat je het die mensen niet aan kan doen om straks op een doordeweekse avond voor slechts een helftje naar Rotter dam te komen, terwijl ze ge- woon betaald hebben voor een volledige wedstrijd", verklaarde algemeen directeur Fric Gudde op de website van de club. „Mochten we toch verplicht worden tot het spelen van een halve wedstrijd, dan kunnen we ons voorstellen dat niet al onze supporters de reis kunnen ma- ken. Dat is in feite in ons nadeel, want in een voile en kolkende Kuip is Feyenoord lastiger te ver- slaan dan in een halflege." Te- genstander Vitesse ziet meer in het uitspelen van de wedstrijd. De KNVB moet daarover uit- sluitsel geven. Er bestaan drie opties: 1de tussenstand wordt de eindstand, wat de meeste on- waarschijnli jke is, omdat het du el voor beide ploegen nog van belang is; 2) het duel wordt in zijn geheel overgespeeld of 3) het duel wordt uitgespeeld van- af het moment dat er gestaakt werd. Beide trainers konden zich in ieder geval vinden in het staken van de wedstrijd. „Op een gegeven moment rolde de bal niet meer en bovendien kon het gevaarlijke situaties en bles sures opleveren. Op deze om- standigheden zat niemand te wachten", waren de woorden van Mario Been. O Sparta heeft een zwaar pro- gramma de laatste weken van het seizoen. Toch gaf het spel tegen AZ de trainer genoeg vertrouwen. Van de redactie ROTTERDAM „lk kan de spelers niets verwij- ten", sprak trainer Frans Adelaar na afloop van de wedstrijd te gen AZ. „Het is zuur dat je al snel een doelpunt tegen krijgt, waar je de hele wedstrijd achter- aan loopt. Maar de jongens hebben er in ieder geval alle- maal voor gestreden. Dat was al stukken beter dan de week er- voor tegen Willem 11. Met de strijd die ik gezien heb, ben ik heel blij. Het is iets waar we mee verder kunnen. Het geeft ook een stukje vertrouwen op weg naar FC Twente." De koploper (en aanstaand landskampioen?) is zaterdag- avond de eerstvolgende tegen- stander. Sparta waant zich, ver- rassend genoeg, niet helemaal kansloos. „We gaan daar abso- luut heen voor een resultaat", zegt Adelaar. „Natuurlijk, Twen te heeft een goede ploeg. Maar er liggen best kansen voor ons. Deze week gaan we eens kijken hoe we Twente het best kunnen bestrijden." De strijdlust was af- gelopen zondag een positief puntje, het vertoonde spel niet. „Er zit natuuriijk spanning op die jongens", probeerde Adelaar naar een verklaring te zoeken. „Het laat ze niet koud dat we onderin staan. Het lijkt me dui delijk dat hoe hoger je staat, hoe meer vertrouwen je krijgt. Maar met de inzet tegen AZ ben ik te vreden. Daar kunnen we verder mee." Sparta moet na FC Twen te spelen tegen sc Heerenveen, Heracles Almelo, Feyenoord, FC Utrecht en Groningen. O Na de gestaakte wedstrijd te gen Vitesse begon voor Feye noord meteen de voorberei- ding op de halve finale van de KNVB Beker. Woensdag- avond komt FC Twente naar De Kuip om met de ploeg van Mario Been te strijden voor een finaleplaats. Het duel met Vitesse gaf niet heel veel vertrouwen. Tegen Twente zullen we uit een ander vaat je moeten tappen, anders ko men we tekort", zei Been na afloop. „De eerste twintig mi- nuten speelden we aardig, maar daarna dachten we het op halve kracht te kunnen doen." Feyenoord kampt nog altijd met de nodige blessures. Darley (bovenbeen), Rob van Dijk (lies), Kevin Holland (wed- strijdritme) en Jon Dahl To- masson (hiel) zijn zeker niet van de partij. Sekou Cisse heeft last van een teen, maar er zal alles aan worden gedaan om hem klaar te stomen. Excelsior heeft afgelopen vrij- dag goede zaken gedaan door met 0-1 te winnen van FC Dor drecht. De ploeg van trainer Alex Pastoor consolideert de plaats bij de eerste vijf en lijkt die niet meer af te staan. Het gat met nummer zes AGOW Apeldoom is opgetopen naar vijf punten, terwijl nummer zeven FC Den Bosch al op ze- ven punten staat Door het winnen van een pe- riodetitel is Excelsior al verze- kerd van play-offs, maar de ploegen die bij de eerste vijf eindigen, hoeven niet in actie te komen tijdens de eerste ronde van de play-offs. Dat be- tekent dat Excelsior maximaal twee rondes hoeft te spelen in de strijd om promotie naar de Eredivisie. Aanstaande vrijdag komt Helmond Sport op be- zoek op Woudestein. Die ploeg staat achtste met 45 punten, elf minder dan Excelsi- De naam Graydon prijkt ook de komende twee seizoenen op het shirt van Sparta Rotterdam. De club verlengde afgelopen zondag het aflopende contract met het bedrijf dat zich specia- liseert in het in kaart brengen hoe kapitaalkrachtig klanten en leveranciers van onderne- mingen zijn. In deze voor het betaalde voetbal in Nederland moeilijke tijden, is het voor ons fantastisch dat hoofdsponsor Graydon aangeeft vertrouwen in de toekomst van Sparta te hebben", reageerde alge meen directeur Peter Bon- thuis verheugd. Graydon staat sinds januari 2004 op het shirt van de Kasteeldub. Afgelopen zondag tegen AZ speelde Sparta eenmalig met de naam van stichting Spie- ren voor Spieren op de borst Die shirts werden na afloop meteen verkocht in de fans- hop voor een bedrag van mi- nimaal honderd euro. Giovanni van Bronckhorst kreeg zaterdagavond de ("K schoen van Greene (Vitesse) in zijn gezichL De eerste *"—J helft moest hij uitspelen met een 'gelijmd' hoofd. i Al het voetbal van het komende weekeinde

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9