E Voetbal te Topsport mobiel SLECHTE DIENST WIN VRD- KAARTEN 'Ik heb ervaring met dit soort situaties' Europees voetbal halen was de doelstelling en die is zo goed als zeker gehaald. Maar Feyenoord wil meer. 'Derde' doelman kan contract verlengen beNen e\kaar Sparta Adelaar blijft strijdbaar Analyse Europees voetbal kan Feyenoord vrijwel niet meer ontgaan Feyenoord Mulder grijpt zijn kans Zelfs bij verlies van de bekerfina le kan Feyenoord zich plaatsen. De voetbalkrant die vooruitblikt! /NU Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl Leg\oen\eden Gratis bellen met je voetbalvrienden Exclusief voor Legioenleden Gratis SMS Goal Update www.feyenoordmobiel.nl Omdat je niet alleen van voetbal geniet MaasstadPers Woensdag 31 maart 2010 OOO Excelsior speelt wisselvallig Euro Hockey Leage Feyenoord houdt grote schoonmaak League. Anders moeten de rood-witten al op 29 juli aan de bak. In de strijd om de vierde plaats is AZ plots heel dichtbij gekomen. De Alkmaarders staan op een punt van de Rot- terdammers, al kunnen dat er weervier worden als Feyenoord vanavond afrekent met Vitesse. Met alleen de tweede helft nog voor de boeg is de stand 1 - 1„AZ komt nu wel heel dicht bij", constateerde ook Been af- gelopen zondag. Met uitwed- strijden tegen PSV en FC Twen- te heeft Feyenoord nog een las- tig programma. Kn troost: ook AZ krijgt de- ze tegenstanders nog. O Toen een verslaggever van RIV Rijnmond Frans Adelaar na de 3-0 nederlaag tegen FC Twente vroeg of hij het zou begrijpen als de directie hem zou ont- slaan, antwoordde hij: „Sparta moet doen wat het denkt dat het moet doen, maar van alle mensen binnen de dub ben ik degene met de meeste ervaring in dit soort situaties." Het was een strijdbare reactie van de trainer, fen niet gespeelde reac tie ook, want Adelaar is ervan overtuigd dat hij Sparta nog aan het voetballen krijgt. De Kasteelheren wonnen slechts een van hun laatste zeventien duels. Desondanks gelooft Ade laar erin dat hij zijn ploeg kan behoeden voor play-offs tegen degradatie. O Al bet voetbal van bet komende weekeinde Excelsior heeft zichzelf vrij- dagavond een slechte dienst bewezen door met 1-2 te ver- liezen van Flelmond Sport De Kralingers staan nog wel op de vierde plaats en hopen die vast te houden. Eindig je bij de eerste vijf, dan hoef je tij- dens de play-offs om promo- tie naar de Eredivisie een ronde minder te spelen. De voorsprong op nummer zes FC Den Bosch is drie punten, terwijl Excelsior een wed- strijd minder heeft gespeeld. Ondanks de nederlaag was trainer Alex Pastoor tevreden over het spel. „Na de 0-1 ble- ven we voetballen en dat is positief. Toen we gelijkmaakten, dacht ik dat we in ieder geval een punt aan de wedstrijd over zouden houden", aldus de coach na afloop. Dat werden er nul, omdat Jo- han Voskamp (ex-Excelsior) in blessuretijd de 1-2 maakte. Drie Nederlandse clubs strijden nog mee in de Euro Hockey League, het Europees kam- pioenschap voor dubteams, die dit paasweekeinde in Rotter dam gespeeld wordt MaasstadPers mag per dag vier kaarten weggeven. Wie hier- voor in aanmerking wil komen kan een mailtje sturen: prijs- vraag@maasstad.nl (voorkeur aangeven voor 2,34 of 5 april). Zeven spelers met aflopende contracten kregen te horen dat zij volgend seizoen niet ®meer terug hoeven te keren. Het gaat om De Guzman, Vincken, Ribeiro, Hagary, Watta- maleo, Schet en Pattinama. Wat er met Landzaat en Makaay gebeurt, is nog onzeker. Missie bijna geslaagd voor Been Co Een paar weken geleden was hij nog derde keeper, nu is Erwin Mulder de eerste keuze onder de lat. En kan hij zijn contract verlengen. Van de redactie ROTTERDAM Lang leek het erop dat het een verloren seizoen zou worden voor Erwin Mulder. De nu 21- jarige doelman kreeg al snel te horen dat hij derde keeper zou worden. fen verhuur ging vervolgens zowel in de zorner als in de winter op het laatste moment niet door, omdat trainer Mario Been geen risico wilde nemen, gezien de blessuregevoeligheid van Darley en Rob van Dijk. Omdat Darley en Van Dijk opnieuw geblesseerd raakten, mocht Mulder weer opdraven. Sinds het thuisduel met Vitesse staat hij onder de lat. Trainer Mario Been is tevre den en de clubleiding ook. Mulder kan zijn contract, dat in de zomer van 2011 afloopt, verlengen. Of hij tot het einde van het seizoen onder de lat blijft staan? Been zei daar vorige week het volgende over. „Op dit mo ment is Erwin de meest fitte van de drie keepers. Hij doet het goed, dus nu is hij mijn eerste keuze. Maar wat vandaag in de voetballerij is, kan morgen weer totaal anders zijn." Voor Mulder is het in ieder geval zaak om het Been zo las- tig mogelijkte maken. Ook met het oog op volgend seizoen. Wan neer er zeker kansen voor hem liggen. Waar Mulder zelf enkele weken geleden nog zei dat hij komend seizoen ver- huurd wil worden, zou hij met goede prestaties in de laatste weken van dit seizoen zomaar eens een plekje voor volgend jaar kunnen afdwingen. O Mario Been: „We hebben nog altijd niks in handen." proshots/peter lous Van de redactie ROTTERDAM Europees voetbal halen was aan het begin van dit seizoen de doelstelling. Met het halen van de bekerfinale is dat doel zo goed als zeker gehaald. Maar Feyenoord wil ook nog gewoon vierde worden. „We hebben dan wel de be kerfinale gehaald, we hebben nog altijd niks in handen. Ik wil heel graag op de vierde plaats met Feyenoord eindigen", zei Been 11a het duel met NEC (0- 0). „Dat is voor ons dit seizoen de hoogst haaibare positie, die bo- vendien zekerheid geeff over Europees voetbal. Daar hecht ik veel waarde aan." Dat de trainer dat zegt, is be- grijpelijk. Hij wil zijn ploeg de komende weken scherp hou den. Maar plaatsing voor Euro pees voetbal kan Feyenoord bij na niet meer ontgaan. Zelfs als de ploeg de bekerfinale tegen Ajax verliest kan het zich plaat- sen voor de Europa League. Als Ajax bij de eerste twee eindigt, spelen de Amsterdammers Champions League-voetbal en gaat het Europa League-ticket van het bekertoernooi naar de verliezend finalist in dat geval Feyenoord. Alleen als Ajax derde wordt en Feyenoord lager eindigt dan vijfde, hebben Been en zijn mannen niks. En dat is voor de trainer eigenlijk geen optie. Al zijn er dan altijd nog de play-offs. Zowel de vierde plaats als het bekerticket is gun- stig voor Feyenoord. Dan stroomt de ploeg namelijk pas op 19 augustus in in de Europa

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13