Crime LAGERWAARD QO Vier het feest mee! BDZONDERE VANGST VERKEERSCONTROLE Het resultaat van een middagje verkeerscontrole in Vlaardingen: een 112- tje, twee waarschuwingen en een bekeuring. OOO 'Ongelukkige val' Reportage Blik op de weg in Vlaardingen Toch geen doodslag in zaak Gomes Cold Case Aandacht voor Westersingel- zaak uit 1990 Waar waren we gebleven? lets met auto's toch' LJesign IJjaar 1 15 1 Ontdek de laatste nieuwe trends uit Keulen en profiteer van onze vele feestelijke aanbiedingen. Tweede Paasdag geopend van 1100 tot 1700 uur Graffitispuiter aangehouden in vijver 21 beschonken automobilisten Oproep aan Kunst Kitch? Buurman Buurman MaasstadPers Woensdag 31 maart 2010 Anne Dorst ROTTERDAM Justitie gaat in de zaak van de overleden Wilson Gomes uit Rotterdam niet meer uit van doodslag, maar van zware mis- handeling. De 26-jarige Gomes kwam op nieuwjaarsnacht om het leven na een vechtpartij op de Coolsingel. De 30-jarige verdachte zou hem een klap hebben gegeven waama Gomes ongelukkig met zijn hoofd op de straat terecht kwam. Door deze val is hij overleden. Volgens de verdach te was het Gomes die begon met slaan. Er wordt onderzocht of het slachtoffer onder invloed was van alcohol of drugs. De rechter in Rotterdam besloot maandag om de voorlopige hechtenis van de verdachte met drie maanden te verlengen. O Anne Dorst ROTTERDAM Het Britse Crimewatch en het Nederlandse Opsporing Ver- zocht hebben maandag en dinsdag aandacht besteed aan de moord op een vrouw die in 1990 in de Rotterdamse Wes- tersingel werd gevonden. Pas in 2008 kon de vrouw geidentifi- ceerd worden. Het bleek een 33-jarige Amerikaanse te zijn. Mede naar aanleiding van die informatie is een Joint Investi gation Team (JIT) opgestart. Dit team bestaat ondermeer uit het Cold Case Team van Rotter- dam-Rijnmond en politiemen- sen uit Engeland. De zaak ver- toont namelijk gelijkenissen met een Britse zaak, waarbij in 2001 een vrouw dood werd ge vonden in een Engels kanaal. Van beide vrouwen ontbraken hoofd en handen. O Op de achterbank bij David en Romano Anne Dorst VLAARDINGEN Vrijdagmiddag half vier in Vlaardingen. Op het parkeerter- rein van het politiebureau wacht een auto. Een 'burger' exemplaar. Metallic grijs in plaats van wit met blauw en oranje. (De verslaggever is een vrouw, ja) Geen spoortje politie aan de auto te ontdekken, zelfs geen zwaailicht. Het enige In spector Gadget-achtige snufje is de zonneklep aan de bijrijder- kant. 'Stop politie' staat er in ro de lichtletters. Een druk op de knop en de klep naar de bene- den en de auto ervoor wordt tot stoppen gemaand. Dat is 00k de bedoeling van deze middag: boeven vangen en bekeuringen uitschrijven. Het politieteam is twee man sterk. Romano en David. De agent en de eenstreper. Of de bijna-agent, dat klinkt beter met nog maar een paar maan den te gaan tot hij een ander paar epauletten krijgt. In de rangorde der politietitels bete- kent een streep op je schouder dat je aspirant bent. Enfin, Ro mano en David dus. Groot, breed en in uniform. De auto wordt gestart. En de, persoonlijk gedoopt tot, Blik op de Weg-actie gaat begin- nen. Of toch niet? Tussen de overvloed aan inkomende be- richten over de portofoon - leve C2000 - komt een zogenaamd 112-tje binnen. Een melding via het landelijke alarmnum- mer. David stampt het gaspe- daal in en Romano vraagt via de portofoon om achtergrond. "Onenigheid aan de Lepelaars- singel", vertelt een stem. Bij ge- brek aan een tomtom, en tijd om die in te stellen, wordt ook nog even geinformeerd naar de route. David (links) en Romano. ROB kamminga Een beller of geen beller? rob kamminga Aangekomen bij de juiste flat, is het duidelijk waar de hulp nodig is. Op de galerij op de eerste etage is het druk. Ro mano en David haasten zich. "Cast je moet naar die flat ko- men, gezellig joh!" Op straat wordt de sensatie met halve be- langstelling gevolgd. De one nigheid laait even op, er volgt wat duw en trekwerk, maar de helden in blauwe pakken we- ten het al snel te sussen. Een klein uurtje later, als de kemp- hanen uit elkaar gehaald zijn en het op de galerij rustig is, ver- volgt de rit zich weer. "Waar waren we ook al weer gebleven?" Grapt de ene agent tegen de ander. "lets met au to's." "Oja, een verkeerscontro le." De burgerauto is een be- kende in Vlaardingen, ondanks zijn 'undercover' doel. "Maar dat geeft niet," zegt Romano "Dan weten ze ook dat wij er zijn." Want daar gaat de agen- ten om: de burger laten weten wie ze zijn en dat ze er zijn. De bestuurder van een no- dig-aan-vervanging-toe-citroen ax maakt ook kennis met de metallic grijze auto, met dank aan een kapot voorlicht. David en Romano merken het tegelijk op en de achtervolging wordt ingezet. Het kenteken wordt hardop voorgelezen en een stem deelt vrijwel direct alie in formatie die aan dat nummer- bord hangt. Dat de auto over enkele dagen APK gekeurd moet worden, wie de eigenaar is en waar diegene woont. Maar een waarschuwing is in dit ge- val voldoende. Onderweg temg naar het politiebureau neemt David in- eens een scherpe bocht. "Een belletje!" roe pen ze in koor. Alsof ze er een zintuig voor hebben. De bestuurder is het daar niet mee eens en een ver- makelijke discussie volgt. Uit- eindelijk, want het duurt wel even, krijgt ook hij een waar schuwing. Meer niet. Romano: "Als iemand zo overtuigd is van zijn onschuld, ga je als agent ook wel eens twijfelen. Denk niet dat wij ons erbij neerleg- gen. Een volgende keer letten wij extra op deze auto." Aan het eind van de rit wordt toch nog een bekeuring uitgeschreven. Of in ieder geval een notitie gemaakt. Iemand die op deze middag in Vlaar dingen door rood licht is gere- den, kan binnenkort een leuke brief met acceptgiro in de bus verwachten. Terug aan de Delftseveer- weg. Zodra de hekken van het parkeerterrein van het politie bureau open gaan, gaan de agenten over op een dagelijkse routine. Eten. Een collega klopt op het raam "Ga je mee? Ik ga een kapsalon scoren." De bur gerauto wordt geparkeerd, een dienstauto gestart en daar gaan ze. Op weg naar een avond- maal. Net mensen. O Hoevuel een graffitispuiter za- terdagavond erg zijn best deed om aan een aanhouding te ontsnappen is dit niet gelukt Rond twaalf uur bracht een jongen graffiti aan op een elektriciteitsmast in Capelle aan den Ussel. Hij deed dit on der toeziend oog van twee sur- veillerende agenten, wat hij niet door had. Op het moment dat de verdachte hen in het oog kreeg, ging hij er vandoor. Al snel werd duidelijk dat hij het op snelheid niet zou win- nen van de agenten. Om toch te ontkomen sprang hij in een vijver. Dit bleek geen uitkomst, hij was zo uitgeput van het zwemmen dat de agenten hem direct aan konden houden. De 20-jarige Capellenaar is overgebracht naar een politie bureau voor verhoor. Bij de elektriciteitsmast vonden de agenten naast een tas met graffiti spuitbussen ook een fles sterke drank. Zaterdagochtend is ingebroken in een kerk in Baren- ©drecht. De inbreker heeft, naast geld, een 4 eeuwen oude avondmaalschaal- en beker buit gemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag is bij een grootschali- ge verkeerscontrole in Vlaar dingen het centrum zodanig afgesloten dat al het in- en uitgaande verkeer is gecon- troleerd. Dit betekende voor 2106 be- stuurders dat zij aan een blaastest onderworpen wer- den. Daarvan zijn er 24 over gebracht naar het politiebu reau voor een tweede test Hieruit bleek dat 21 bestuur- ders daadwerkelijk met teveel alcohol op achter het stuur zijn gaan zitten. Zij zijn bekeurd en 2 van hen moesten hun rijbe- wijs inleveren. Onder de be- keurden waren 6 beginnend automobilisten. Het hoogst gemeten aantal ugh was 740. Dit is voor een beginnend bestuurder tien keer de toegestane hoeveel- heid. Voor de ervaren bestuur der is het bijna vier keer meer dan is toegestaan. Een man in Oud Mathenesse is zaterdagochtend Ogewond geraakt door een stalen stoelpoot Zijn kenne- lijk boze buurman bekogelde hem met zijn huisraad. Kanaalweg 39-53. Capelle aan den Ussel Telefoon 0I0-4507466 Fax 010-4588992 email info@lagerwaard.nl, www iagerwaard ni

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15