Ontwerp-Tracebesluit A4 Delft-Schiedam Rijksoverheid Van 31 maart tot en met 11 mei 2010 ligt het Ontwerp-Tracebesluit A4 Delft-Schiedam ter inzage. Het Ontwerp-Tracebesluit A4 Delft-Schiedam doorloopt een zienswijzeprocedure overeenkomstig de Tracewet, de Wet milieubeheer en de Algemene wet bestuursrecht. Op grond daarvan kunt u in deze periode uw zienswijze (reactie) geven over de inhoud van het Ontwerp-Tracebesluit. Reageren? Startnotitie Zienswijzen Trajectnota/MER Zienswijzen Ontwerp-Tracebesluit Tracebesluit Beroep Achtergrond De autosnelweg A13 is in de huidige situatie de enige verbinding tussen Den Haag en Rotterdam voor het verwerken van grote verkeersstromen. Deze autosnelweg is zwaar belast. Het grote verkeersaanbod op de weg veroorzaakt in de regio's Den Haag en Rotterdam dagelijks files. Deze steden en hun omgeving zijn daardoor steeds minder goed bereikbaar. Naast de dage- lijkse lange files in de spits, leiden 00k ongelukken of werk- zaamheden snel tot opstoppingen. Het verkeer veroorzaakt daarnaast luchtvervuiling, geluids- overlast en verkeersonveiligheid. Deze problemen beperken zich overigens niet alleen tot de snelwegen, maar komen 00k voor op het regionale en lokale wegennet. Om deze problemen te verminderen hebben de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer gekozen voor de aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam. Het Ontwerp-Tracebesluit A4 Delft-Schiedam voorziet in de aanleg van een nieuwe snelweg tussen de bestaande A4 ter hoogte van de N470 (Kruithuisweg) en het knooppunt Kethelplein. Daarbij zijn 00k de aansluitingen op de A20 inbegrepen. Het Ontwerp-Tracebesluit bevat onder meer de volgende onderwerpen: a. de aanleg van de A4 tussen de aansluiting van de N470 en het Kethelplein met achtereenvolgens een halfverdiepte ligging, een verdiepte ligging en een landtunnel. De landtunnel bestaat uit twee tunnelbuizen, £6n voor elke richting; b. de aanleg van een aantal kunstwerken om de nieuwe weg aan te sluiten op de bestaande A4 aan de noordzijde (N470) en de zuidzijde (Kethelplein), alsmede op de A20 Oost, de A20 West en de toe-/afrit Schiedam-Noord; c. de aanleg van een aantal kunstwerken bovenlangs de A4, namelijk een brug in de Zuidkade, een brug in de Oost- veenseweg, een aqua/ecoduct ter hoogte van de Zweth, een brug in de Woudweg en een kruising voor de Tramplus, langzaam verkeer en hulpdiensten tussen de Brederoweg (Schiedam) en de Europaboulevard (Vlaardingen); d. diverse geluidsbeschermende maatregelen langs de A4 en de vaststelling van Hogere Grenswaarden voor geluids- belasting. De procedure Voor de aanleg of vernieuwing van een rijksweg moet een wettelijke tracd/m.e.r.-procedure worden doorlopen. Deze procedure kent vier stappen. Op drie momenten is er participatie mogelijk over verschillende onderwerpen, op het vierde moment (hetTrac^besluit) kunt u in beroep gaan: - de Startnotitie: beschrijving van het probleem; - de Trajectnota/MER: oplossingsrichtingen en hun milieu- effecten; - het Ontwerp-Tracebesluit: uitgewerkte voorkeursoplossing; - het Tracebesluit. Op dit moment kunt u uw mening geven over het Ontwerp- Tracebesluit A4 Delft-Schiedam. Tegen het Tracebesluit kan te zijner tijd beroep worden ingesteld bij de Raad van State door belanghebbenden die hun zienswijze al bij het Ontwerp-Tracebesluit naar voren hebben gebracht. Hoe komt u aan meer informatie? Inzien: U kunt van 31 maart tot en met 11 mei 2010 het Ontwerp- Tracebesluit A4 Delft-Schiedam tijdens de reguliere openings- tijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Delft, Maassluis, Midden-Delfland, Rijswijk, Schiedam, Vlaardingen en Westland; - het provinciehuis van Zuid-Holland in Den Haag; - het kantoor van Rijkswaterstaat Zuid-Holland in Rotterdam; - de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, beide in Den Haag. Opvragen bij: Het Ontwerp-Tracebesluit is tegen kostprijs op te vragen via de informatielijn van Rijkswaterstaat, telefoon 0800 8002. Downloaden: Het Ontwerp-Tracdbesluit en alle bijlagen zijn te downloaden via www.centrumpp.nl. Bijeenkomsten: Er vinden tijdens de zienswijzeprocedure 4 informatiebijeen- komsten plaats. Medewerkers van Rijkswaterstaat zijn graag bereid uw vragen te beantwoorden. Ook vindt een presentatie plaats over de plannen. U kunt tijdens de hele bijeenkomst uw zienswijze op het Ontwerp-Tracebesluit mondeling kenbaar maken en laten opschrijven door een notulist. Daarnaast vindt er op de bijeenkomsten een formele hoor- zitting plaats waar u plenair uw zienswijze kunt geven. Programma: 18.30 - 21.30 uur Informatiemarkt met deskundigen van Rijkswaterstaat en een notulist voor het verslagleggen van uw mondelinge zienswijze 19.00 - 20.00 uur Presentatie met aansluitend gelegen- heid voor vragen 20.30-21.30 uur Formele hoorzitting De bijeenkomsten vinden plaats op: Donderdag 8 april 2010 Kerk De Nazarener Zwanensingel 1 te Vlaardingen Maandag 12 april 2010 Christelijke Basisschool Kethel Lindeijerstraat 14 te Schiedam Maandag 19 april 2010 Rijkswaterstaat Data-ICT-Dienst Derde Werelddreef 1-3 te Delft Donderdag 22 april 2010 Zalencentrum De Hoombloem Koningin lulianaplein 1-3 te Den Hoorn Nadere informatie Voor vragen en nadere informatie over de inhoud van het Ontwerp-Tracdbesluit kunt u bellen met de informatielijn van Rijkswaterstaat, telefoonnummer 0800 8002 (gratis) of kijken op de website www.rijkswaterstaat.nl/a4delftschiedam. Voor vragen over de procedure kunt u terecht bij het Centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 456 96 03. Hoe kunt u reageren? U kunt van 31 maart tot en met 11 mei 2010 schriftelijk of mondeling reageren op het Ontwerp-Tracebesluit A4 Delft-Schiedam. Schriftelijk: U kunt uw schriftelijke zienswijze sturen naar: Centrum Publieksparticipatie OTB A4 Delft-Schiedam Postbus 30316 2500 GH Den Haag Via internet; Via www.centrumpp.nl kunt u online uw zienswijze geven door het invullen van een reactieformulier. Mondeling: Tijdens bovengenoemde bijeenkomsten kunt u mondeling uw zienswijze kenbaar maken bij een notulist of plenair tijdens de hoorzitting. Als u tijdens de hoorzitting uw ziens wijze wilt indienen, stellen wij het op prijs als u dit liefst drie dagen voor de hoorzitting aan het Centrum Publieks participatie kenbaar maakt, telefoon 070 456 96 03. In uw zienswijze kunt u ingaan op alle aspecten van het Ontwerp- Tracebesluit. Wij stellen het op prijs wanneer u uw zienswijze toelicht met argumenten en u aangeeft op welk onderdeel van het Ontwerp-Tracebesluit uw zienswijze betrekking heeft. Zo hunt u bijvoorbeeld ingaan op de volgende punten: - Op welke manier kan de inpassing van de A4 Delft-Schiedam vol gens u verbeterd worden? Denkt u daarbij aan bijvoorbeeld geluidsschermen. - Staan er naar uw mening onjuistheden in het Ontwerp- Tracibesluit? - Zijn er grote zahen en/of grote belangen over het hoofd gezien? - Wordt u direct geraakt in uw belongZo ja, kunt u dot toelichten? Wat gebeurt er met uw reactie? Het Centrum Publieksparticipatie bundelt alle reaches. De gebundelde zienswijzen kunt u vanaf eind juni down loaden via www.centrumpp.nl. Mede op basis van de zienswijzen en diverse adviezen, stelt de minister van Verkeer en Waterstaat in overeenstemming met de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer het Tracebesluit vast. Indieners van ziens wijzen worden hiervan op de hoogte gesteld en krijgen antwoord op hun ingebrachte reactie. Het Centrum Publieksparticipatie was voorheen het inspraakpunt, ziewww.centrumpp.nl. Halfverdiepte ligging Verdiepte ligging Landtunnel knooppufit Kt&tipitfn VlSardingen Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21