Sport o ATTEVELD KAN VERTREKKEN ooo Kurt Elshot, verdedigervan NAC,kan ookoverwegmeteennaaimachine. Modekoning Kurt Elshot ontwerpt kleding voor arme landen 'Mensen vragen mijn vriendin of ze zeker weet dat ik geen homo ben.' Mooiste en lelijkste 24 ADO-soap jjc Boze fan Meewerkend voorman Kraanmachinisten MaasstadPers Woensdag3i maart20io Voetballende idealist in raze T-shirt I wan Tol ANTWERPEN Kurt Elshot grist de post uit de brie- venbus van zijn appartement in het centrum van Antwerpen. Een mode- blad, wat reclamefolders en een blau- we enveloppe. Belastingdienst. 'Ze weten je overal te vinden', lacht hij. Niet dat de 32-jarige verdediger van NAC om belastingtechnische re- denen naar Belgie is verhuisd. Het was de liefde voor de stad die hem naar Antwerpen zoog. A1 toen hij in Groningen woonde, reisde hij gere- geld af naar wat hij Klein Parijs noemt. 'Het is een half uurtje rijden vanafNederland, maar jekomtineen compleet andere wereld terecht. Kunstzinnig, klassiek en modieus.' Opnieuw die lach: 'Heb ik toch nog een buitenlands avontuur gehad in mijncarriere.' Nieuwe liefde Een scheid ing zette Elshot er twee jaar geleden toe aan om zijn gezinswo- ning in Oosterhout in te ruilen voor een piepklein vrijgezellenapparte- mentje in Antwerpen. Zijn inrichting destijds bestond uit een bed, een bank en een douche. Meer had hij niet nodig. Zelfs geen tv. Elshot ver- loor veel door de scheiding, maar kreeg er ook een hoop voor terug: ge- luk, vrijheid, inspiratie. En een nieu we liefde. Dat vrijgezellenappartement heeft hij inmiddels ingeruild voor een iets grotere woning, ook in het centrum van de stad. Trendy ingericht: houten vloer, zitkussens, designbanken. Op de grond liggen modebladen. Zijn balkon kijkt uit op een reusachtig beeld van Neptunus, dat daar is neer- Kurt Elshot gezet ter nagedachtenis van de bevrij- ding van de Schelde. 'Na mijn schei ding keek ik elke dag op dit beeld uit. Het is voor mij daarom een symbool geworden voor bevrijding, een nieu we start.'In Antwerpen maakte Elshot een begin met het realiseren van zijn droom: het beginnen van een eigen Het beeld van Neptunus naast Elshot en op zijn T-shirt, koen fasseur T-shirt-label. Een blessureperiode versnelde dat proces. 'Ik dacht toen: als dit nou het einde is, wat dan?' Hij kocht in die periode een naaimachi- ne, ontwierp een shirt en zocht con tact met fabrikanten, bedrukkers, modellen en fotografen. Begin mei gaat zijn site (www.vinur.org) offici- eel delucht in. De print op de shirts is het beeld van Neptunus. 'Ik kan je niet precies zeggen hoe ik nou tot dit ontwerp ben gekomen. Het is een cre- atief proces. Plotselingschoot in mijn hoofd: natuurlijk, het Neptunus- beeld, dat moet het worden.' Hij is altijd met mode bezig ge- weest, vroeger als klein jongetje al. We hadden het niet breed, maar mijn moeder zorgde er altijd voor dat we er netjes uitzagen. Dat zit niet in geld. Wei in hoe je kleding combineert. Sti jl kun je niet kopen, dat heb je.' Zelf draagt hij deze dag een wijde, zwarte broek, zijn zelf ontworpen zwarte T-shirt met roze print, witte schoenen waarin roze veters zitten. 'Ik sta's ochtends echt niet uren voor de spiegel. Ik hoef geen boodschap uit te dragen met de kleding die ik aanheb. Dat lees jewel eens in de mo debladen, dat ontwerpers zeggen: ik wil met mijn kleding laten zien wie ik ben. Lijkt me heel vermoeiend.' Hij ontwierp mede het kostuum van de club. Zijn medespelers bij NACdollen hem regelmatig met zijn passie voor kleding. Elshot: Wat heb jij nou aan, vragen ze dan als ik de kleedkamer binnenkom. Of ze be ginnen heel nichterig te praten. Ik snap het welvoetbal is een mannen- wereld. En dan kom ik daar binnen met mijn rozeT-shirt. Modewordtnu eenmaal gelinkt aan een gay-cultuur. Het mooiste shirt? 'Ajax. Oat shirt heeft klasse, stijl. Hier komen we aan, dat straalt dat uit. Rood en wit zijn frisse kleuren. Maar wat het belangrijkste is: het shirt is tijdloos.' Het lelijkste? 'Dan moet ik RKC zeggen. Geel en blauw, ik vind het goedkope kleu ren.' Hij wijst op een blauwe em- mer met een gele spons. 'Daar word je toch niet warm van?' En NAC? 'Een paar weken terug hadden we jubileumshirts aan, een retroshirt uit de jaren twintig. Ik voelde me daar heerlijk in. Zo moet het zijn met mode,je moetjezelf in kle ding voelen opbloeien. Dat was met die klassieke shirts absoluut het geval.' O Zelfs aan mijn vriendin vragen men- sen wel eens: weet je zeker dat hij geen homo is? Ik kan me er niet druk om maken. A. ik ben het niet. B. als dat nou wel zo was, wat dan nog?' Vijf euro per verkocht T-shirt gaat naar War Child. Naast het ontwerpen van mode heeft Elshot namelijk nog een droom: een stichting oprichten die helpt kinderen in arme landen een betere toekomst te geven. Vinur betekent vriend in het IJslands. Daar stuitte ik toevallig op. Ik dacht: dat is een originele naam voor de lijn. Erzit een dubbele betekenis in. Iedereen die mijn shirt koopt, ondersteunt als het ware een verre vriend.' Zijn idealisme en zijn passie voor mode maken van Elshot een niet al- ledaagse voetballer. Trainer wor den? Hij zou er niet aan moeten denken. 'Pff, dan doe je het nooit goed, vreselijk lijkt me dat.' Maar dat betekent niet dat hij geen lief- hebber is. 'Op vrije dagen train ik om sterker te worden. Op de een of andere manier straal ik dat niet uit. Interviews met mij gaan meestal over mode, niet over tactiek. Mis- schien had ik wat vaker moeten zeg gen dat ik over lijken wilde gaan. Dat spreekt veel meer aan in de voet- balwereld. Nu denken ze waar- schijnlijk: leuke jongen, maar niet goed genoegvoorde top. Dat is een misverstand.' O ADO Den Haag maakt het seizoen af zonder trainer Raymond Atteveld (43). Dat heeft de eredivisiedub gisteren laten weten. In een verklaring geeft ADO Den Haag aan dat de club de om- standigheden optimaal wil maken om handhaving in de eredivisie af te dwingen. De Hagenaars staan mo- menteel zestiende. Die klassering be tekent aan het einde van het seizoen deelname aan de nacompetitie. Het seizoen wordt afgemaakt onder lei- ding van Maurice Steijn, de trainer van het beloftenelftal. Maandag had den de directie, raad van commissa- rissen, spelers en technische staf nog crisisberaad over de positie van Atteveld (foto). Toen besloot de club de trainer het seizoen af te laten ma ken. Volgens de dubleiding stonden de spelers achter die beslissing. Ver- schillende spelers gaven echter na het besluit signalen af dat ze er niet echt achter stonden, constateerde ADO Den Haag gisteren. 'De situatie voorde hoofdtrainer kan nietanders dan als onhoudbaar worden be- stempeld', aldus het persbericht. Een Bosnische voetbalfan is opgepakt omdat hij tijdens een wedstrijd de doelman van de tegenstander een hersenschudding sloeg. Broekman DistriPort bv is onderdeel van de Broekman Group Onze groep bedrij- ven is toonaangevend op het gebied van Automotive, Logistics, Shipping en Special Products. Broekman DistriPort bv is een op- en overslagbedrijf gespe- cialiseerd in onder andere hoogwaardig staal en non-ferrous. Voor deze vestiging aan de Theemsweg (Rotterdam Botlek) zijn wij op korte termijn op zoek naar: Wat ga je doen Nemen van eindverantwoording voor het behandelen van de schepen Toezicht op het naleven van de veiligheidsvooi schriften Controleren of de lading professioneel en volgens voorschriften van de klant behandeld wordt Aansturen, motiveren, instrueren en coachen van het team Zorg dragen voor een opgeruimde terminal en een professionele werkomgeving Wie ben je? Je hebt een afgeronde logistieke MBO- opleiding Minimaal 5 |aar werkervaring in de havensector Kenms van de staal- en stukgoed is een vereiste Je beschikt over uitstekende organisatorische, leidinggevende en motiverende capaciteiten Je weet van aanpakken en bent bereid in ploegendienst te werken Wat ga je doen7 Bedienen van onze kranen, zoals topkranen (75 ton, Takraff). mobiele kraan (Liebherr 104 ton) en bovenloopkranen (45 ton) Bedienen van ander materieel zoals zware VT's en reachstackers I/Vie ben je? Je beschikt over een VMBO-opleiding, bij voorkeur van het Scheepvaart en Transportcollege Je bent ervaren met het bedienen van haventopkranen Je hebt geen probleem met het draaien van ploegendiensten Wat vind je bij ons? Een afwisselende baan in een dynamische werkomgeving en een positieve werksfeer. Daarnaast zgn er goede doorgroeimogelijkheden. kun je werkgerelateerde opleidingen volgen en bieden wi| uitstekende arbeidsvoorwaarden. Jij bent overtuigd? Probeer ons dan ook te overtuigen. Stuur |e CV met motivatie per e-mail naar: talent@broekman- group.nl t a.v. Renate Sheombar. Kijk voor meer informatie over de vacature(s) binnen de Broekman Group op www broekmantalent.nl, bellen kan ook: 010-4873209. shipping LOGISTICS XinoMouvi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 24