Simach Oud Nieuws Woensdag 31 maart 2010 Jeugdjaren in oorlog staan Leny van de Vlies nog helder voor de geest Rotterdam, Alexandrium III www.hulshottwonen.nl Boek de Movie Park Express voor 39,- p.p. OOO 2e Paasdag open 11.00 - 17.00 uur 1 (indusiff ontreekaartje t.w.v. C 32, MaasstadPers laart 2010 www.moviepark.nl Helemaal in stijl brengt de Movie Park Express )e vanaf diver se opstapplaatsen in Rotterdam en Den Haag naar Europa's meost unieke film en entertainmentpark. Alleen in Movie Park schittert Shrek in een spannend 4 D avontuur en in het verni euwde Nickland ontmoet je SpongeBob en Co in levende li|ve! 'De spoelbak hing nog aan een Vertrekdata april: 3, 4, 5. 10. 11, 17, 18, 24, 25 8. 30 Boek nu op www.milot.nl of via tel: 010 - 43 20 366 Hulshoff Norbert Veringmeier ROTTERDAM Kleindochter Debby Kuijvenhoven ver- raste Helena Maria (Leny) van der Vlies-Bakker vorig jaar met een ingebonden en gei'llustreerd boekwerk over de jeugdjaren van de inmiddels 79-jarige Rotterdamse. Basis voor het boek dat de titel 'Meis- je in de oorlog' kreeg, zijn de herinneringen die Leny van der Vlies aan het papier toever- trouwde. „lk schrijf heel mijn leven al. Veel dingen schreef ik in mijn jeugd al op maar sinds enige tijd heb ik besloten deze herinneringen uitgebreider vast te leggen. Het valt mij op dat ik elke keer als ik het doorlees weer nieuwe details kan toevoe- gen. Ik zie de meeste voorvallen nog zo voor me." In de verha- len die Van der Vlies optekent, speelt de Tweede Wereldoorlog een hoofdrol en dan met name het bombardement op haar ou- derlijk huis in de Paulus Potter- straat (nummer 63). Van der Vlies steekt meteen van wal: „Toen het luchtalarm afging, stopte mijn vader ons (vier kin- deren) in het toilet. Naar zijn zeggen was dat de sterkste plek in huis. En daar bleek hij gelijk in te hebben want na het bom bardement lag heel het huis in puin maar de WC stond nog fier overeind. Mijn moeder was op dat moment niet thuis. Zij was naar de bakker. Precies toen zij terugkwam, zag zij de voorgevel van ons huis naar vo- ren vallen. Zij was daardoor he lemaal in shock en bleef maar roepen dat haar kinderen dood waren. Mijn vader heeft daama 00k mijn moeder bij ons in de WC gebracht. Ik was vroeger al niet op mijn mondje gevallen en zei toen tegen mijn moeder dat zij nu kon zien dat wij alle- Helena Maria van der Vlies-Bakker (79) zou haar jeugdherinneringen graag in een echt boek uitgeven. maal nog leefden." Leny van der Vlies ziet 00k nog heel goed het kraantje van de stortbak voor zich. „Toen wij in de WC zaten draaide mijn vader dat kraantje dicht en ik begon me teen tegen te stribbelen dat wij dan 00k geen water meer had- den. Zeker toen hij 00k het wa ter dat er in zat doortrok. Pas achteraf snapte ik waarom hij het deed. Hij was bang dat de zware spoelbak door de trillin- gen van het bombardement los zou komen en op ons zou val len. Na het bombardement zag ik de stortbak nog maar aan een schroef hangen dus mijn vader had dat goed gezien." De tegen- woordig in Ilsselmonde woon-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6