Oud Nieuws OOO Schorpioenstraat 312 e Paasd Rotterdam www.krijco.nl 'Mijn vader kraakte een huis in Crooswijk' De eerste honderd bezoekers ontvangen een ei met lotnummer Beide paasdagen open 10:00 uur. Trekking prijzen 17:00 uur. Aansluitend een paasbuffet OOO Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. MaasstadPers Woensdag 31 maart 2010 schroef achtige Van der Vlies beschrijft in de verhalen haar vader als ie- mand die ook in moeilijke situ- aties doortastend bleef hande- len. „Hij was zelf niet in de WC gebleven en na het bombarde- ment heeft hij ons met andere mensen uitgegraven. Met een hakbijl werd uiteindelijk een gat in de deur gemaakt waar- door wij emit konden kruipen. Hij waarschuwde ons goed naar achteren te blijven zodat wij niet geraakt zouden worden door de bijl. Maar mijn zusje Henny wilde zo snel mogelijk naar de vrijheid en luisterde niet. Zij kroop al te snel door het gat waardoor zij een grote balk op haar hoofd kreeg. Daar heeft zij nog lang last van ge- houden." Vader Bakker nam zijn gezin vervolgens op sleep- touw naar een veilige plek in de oude Plantage. „Buiten was er een enorme rookontwikkeling en wij zijn daarom niet lang in de bunker die daar was, geble ven. De gezinnen die dat wil- den, zijn met een militaire vrachtwagen naar Crooswijk gebracht. Onderweg kwamen wij langs een fabriek. Daar la- gen heel veel conservenblikken over de weg. De soldaten veiza- melden een hele berg blikken zodat wij ons enige tijd konden redden. In Crooswijk heeft mijn vader een groot herenhuis opgebroken en daar zijn wij toen met drie gezinnen inge- trokken. Het kraken van dat huis duurde niet lang. Enkele dagen later vond mijn vader een tijdelijke woning in de Feyenoordstraat." Kort daama verhuisde het gezin naar een groter huis in Charlois. „Het was daar een enorme rotzooi want er hadden soldaten inge- zeten. Maar wij vonden het door de grootte een prachtig huis." Leny van der Vlies vertelt dat zij in haar jeugd veel is ver- huisd. „Dat komt ook omdat wij de eindjes aan elkaar moes- WW I De jonge Leny Bakker (rechts) met zusje Henny. ten knopen en mijn vader heel veel verschillende baantjes had. Oorspronkelijk werkte hij in de koopvaardij maar omdat hij een zware longoperatie had ge- had, werd hij daar ontslagen. Dat was juist op het moment dat mijn moeder zwanger was. Door die operatie had mijn va der een soort van gat in zijn rug. Ik had wel eens de neiging daar- mee te spelen en dan zei mijn vader: blijf van mijn brievenbus af." Vader Bakker testte altijd op een bijzondere manier of een nieuw huis waar zij naartoe trokken, bewoonbaar was. „Hij legde dan een groot wit laken in dat huis. Als het laken na een nacht nog schoon was dan wist je dat er geen ongedierte als vlooien en luizen waren." Leny van der Vlies verhaalt ook graag over haar vroege jeugd in de Feyenoordstraat. ,,Met het bombardement was ik twaalf jaar oud maar dat was zes jaar eerder. Wij moesten in die tijd naar school in de Oranjeboom- straat en dus elke morgen over de Koninginnebrug. De bmg ging altijd om tien voor negen open. Als ik daarvoor niet over de bmg was gegaan dan kwam ik te laat op school en kreeg ik van de 'Zusters van de Naasten- liefde' onverbiddelijk strafregels te schrijven. Ik heb er heel wat geschreven terwijl ik vond dat ik er niets aan kon doen als wij te laat waren. Ik moest mijn zusje Henny altijd begeleiden maar zij wilde mij nooit een hand geven en liep nooit door. Ik heb daar heel wat nachtmer- ries van gehad. Dan zag ik ons al aan die openstaande bmg hangen." Leny van der Vlies kan uren aan een stuk vertellen en hoopt op een goed moment als het schrijfwerk erop zit haar herin- neringen in een echt boek uit te geven. „Ik weet dat veel mensen dergelijke verhalen graag lezen. Daarnaast kan ik het op een leuke manier opschrijven. Vroe- ger vertelde ik aan mijn kinde- ren altijd het verhaal van de 'mini kabouters'. Ook dat heb ik opgeschre ven en mijn kleindochter heeft ook daar een boekje van ge maakt. Daardoor wordt er in onze familie nog steeds over de 'mini-kabouters' verteld. Kinde- ren blijven om dat verhaal vra- gen." O Kmco Casino

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7