Sport Voetbal Sparta maakte dit weekeinde schoon schip. Routinier Aad de Mos moet de kasteeldub behoeden voor degradatie. Onzekerheid heerst op Woudestein 'Spelers doen vaak een stapje harder voor mij' ONVREDE OVER BEKER UITSTAPJE ARSENAL VOETBAL Redder in nood Sparta wil 63-jarige Hagenaar in dubbelfunctie 'Het neerzetten van een elftal is een van mijn sterke punten' Play-offs Sportief en financieel Behoud De Mos weet het zeker: betten e\kaar OOO De voetbalkrant die vooruitblikt! Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl Leg*oen\eden www.feyenoordmobiel.nl Orndat je niet alleen van voetbal geniet Nieuwe hoop voor routiniers Kuip zal lang niet vol zijn Gratis bellen met je voetbalvrienden Exclusief voor Legioenleden Gratis SMS Goal Update Kijken als training MaasstadPers Woensdag 7 april 2010 De Mos wordt niet alleen crisismanager De Mos: 'Als Sparta me de tijd geeft iets op te bouwen, kan het een mooie periode worden1. foto pro shotvton niessing Van de redactie ROTTERDAM Als de samenwerking tussen Aad de Mos en Sparta Rotter dam de rest van het seizoen naar tevredenheid verloopt, dan gaan beide partijen waar- schijnlijk 00k volgend seizoen met elkaar verder. Voor de 63- jarige De Mos ligt dan een dub belfunctie als trainer en tech- nisch manager in het verschiet. „Tijdens de onderhandelifi- gen hebben we voor tachtig procent over de lange termijn gesproken", zei De Mos maan- dagmiddag in Oisterwijk, waar hij met zijn nieuwe club een trainingskamp heeft belegd. „Het neerzetten van een elftal is een van mijn sterke punten. Ook ben ik gei'nteresseerd in jeugdvoetbal en daarom ben ik de afgelopen jaren veel op Aad de Mos Nieuw Terbregge (jeugdcom- plex, red.) geweest. Als Sparta me de tijd geeft om iets op te bouwen, dan kan het een mooie, langdurige periode wor den." „Wij zien zo'n dubbelrol wel zitten, anders waren we niet met Aad in zee gegaan", re- ageerde algemeen directeur Pe ter Bonthuis. „We zijn op zoek naar consistentie. Aad heeft de kennis en het netwerk om een goede technisch manager te zijn voor Sparta." De nieuwe opzet van de Kas teeldub verklaart ook meteen 'het vertrek van technisch ma nager Richard Grootscholten. Hij werd door de dub op non- actief gesteld. Grootscholten was volgens De Mos de reden dat hij niet afgelopen zomer al trainer werd van Sparta. „Toen r\ Voor Excelsior worden het spannende tijden. In de play-offs wordt bepaald op welk niveau de rood-zwar- ten volgend jaar spelen. Van de redactie ROTTERDAM De enige zekerheid die er op dit moment bij Excelsior is, is dat de ploeg aan het einde van het seizoen play-offs speelt voor promotie. Pas na de nacompe- titie zal duidelijk worden hoe de dub er volgend seizoen sportief en finandeel voor staat. Het was een opvallende opmer- king van Simon Kelder vrijdag- avond na het duel tussen BV Veendam en Excelsior (2-1). „We moeten eerst nog maar eens zien of we volgend sei zoen betaald voetbal kunnen spelen", zei de algemeen direc teur in de microfoon van RTV Rijnmond. Financieel is het was ik al akkoord met alle mensen met wie ik nu ook op een lijn zit. Maar met Groot scholten klikte het gewoon niet. We hadden een te verschillende visie. Het zou vroeg of laat gaan botsen en dus vond ik dat ik het niet moest doen." Voor vol gend seizoen staat er nog niets zwart op wit - De Mos tekende slechts tot het einde van het sei zoen - maar volgens De Mos is dat geen probleem. „Als de sa menwerking van beide kanten bevalt, gaan we met elkaar door. Ik ken diverse mensen uit de raad van commissarissen al heel lang en ook persoonlijk, dus er is sprake van onderling vertrouwen." O voor de Kralingers lastig het hoofd boven water te houden, omdat diverse sponsors failliet gaan of om andere redenen af- haken. „De opgave om de dub meer finandele armkracht te geven, is net zo groot als je het in de woestijn wil laten sneeu- wen", was de metafoor die Kel der gebruikte. Voor Excelsior worden het daarom spannende tijden. Ook op sportief gebied. In de play offs wordt bepaald op welk ni veau de rood-zwarten volgend seizoen spelen. Voor de spelers rest voorlopig niets dan onze kerheid. De contracten van Si- gourney Bandjar en Michel van Guldener werden formed op- gezegd, maar de andere spelers tasten nog in het duister. De vraag is hoeveel huurlingen er komen van Feyenoord. Maar mocht Excelsior promoveren, dan is het behoud van ervaren spelers als Bandjar en Van Steensel noodzakelijk O Van de redactie ROTTERDAM Aad de Mos is ervan overtuigd dat hij de rood-witten in de Ere- divisie houdt. De Mos belegde van maandag tot en met don- derdag een trainingskamp in Oisterwijk. Hij noemde daar vijf namen van spelers die het voortouw moeten nemen. „Van ervaren jongens als Ruud Knol, Aleksander Seliga, Sander van Gessel, Edwin van Bueren en Rydell Poepon verwacht ik dat ze mee gaan trekken aan het karretje. Bij mijn andere clubs hebben de oudere jon gens me altijd geholpen." De Mos lijkt dus duidelijke keuzes te maken. O Al het voetbal van het komende weekeinde .A*. Van Bueren, Dissels, Van Gessel en Varkevisser kregen vorige week van de nu op non-ac- ®tief gestelde technisch manager Grootscholten te horen dat hun aflopende contract niet wordt verlengd. Met de komst van Aad de Mos kan dat allemaal weer veranderen. Feyenoord is zwaar teleurge- steld over het feit dat de be- kerfinale op zondag 25 april door 10.000 supporters van zowel Ajax als Feyenoord be- zocht wordt De rest van de kaarten wordt verdeeld on- der neutrale toeschouwers, maar volgens algemeen di recteur Eric Gudde zijn die er bijna niet Het gevolg is vol gens hem dat De Kuip lang niet vol zal zijn. „Dat is niet alleen zuur en een bekerfina- le onwaardig, het is ook slecht voor de uitstraling van het Ne- derlandse.voetbal", aldus Gud de. „Bovendien is het onnodig, want Feyenoord had en heeft een panklare oplossing om dit schrikbeeld te voorkomen." Feyenoord wil het gros van de 25.000 overige kaarten aanbie- den aan de eigen seizoenkaart- houders. De KNVB is hier te- gen, omdat de bond vindt dat er van beide clubs evenveel fans aanwezig dienen te zijn. „Misschien dat we nog wat kunnen leren van het inspelen en doorbewegen van Barcelo na", zei Karim El Ahmadi afge lopen zondag. De Feyenoord- selectie bracht afgelopen dins- dag een bezoek aan de kwart- finale tussen Barcelona en Ar senal. Giovanni van Bronck- horst regelde de kaarten bij zijn oude club, waar hij tussen 2003 en 2007 speelde.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11