Sport ARMSTRONG MIST GOLD RACE STERKVELDIN ROTTERDAM BOSCH MIST EKINWENEN OldTraffordzitvanavond,alsBayernMunchenopbezoekkornt,weervol metboze Manchester United-supporters die willendathun club wordtverkocht. Schuldenlast Man United-fans blijven woedend op Amerikanen We waren ooit de rijkste, nu hebben we een schuld van 716,6 miljoen pond.' OOO 21 Wielrennen Marathon Judo Hoofddoekjesverbod 'Spreek ik met Ruiz?' 9|e Staken! MaasstadPers Woensdag7april 2010 Haat tegen eigen baas steeds groter Sanne Rooseboom MANCHESTER Het is elke dag in het nieuws, de tita- nenstrijd om Manchester United. Overal in de Noord-Engelse stad vind je stickers op bussen, lantaarnpalen en jassen met 'Love United, Hate Gla- zer'. Tijdens wedstrijden duiken dui- zenden goudgroene vlaggen op, poe- tische spreekkoren als "We hate you Glazer!' zoemen door het stadion. Groen en goudgeel waren de kleuren van Newton Heath, zoals-United tot 1902 heette. Totdat de Glazer familie de club heeft verkocht, weigeren de supporters rood, de United-kleur, te dragen. Het heeft nooit echt geklikt tussen de 330 miljoen supporters van Uni ted en de Amerikaanse eigenaren. De voedselgigant Malcolm Glazer kocht de Engelse club in 2005 en plaatste zijn drie zoons in de directie. Glazer is rijk, maar moest honderden mil- joenen lenen om de aandelen over te nemen. Die lening hangt nu als een molensteen om de nek van Manches ter United. Door de kredietcrisis zijn de schulden zelfs hoger geworden. 'De fans hebben altijd al een hekel gehad aan de Glazers', zegt Matt Scott, sportcolumnist voor The Guar dian. 'Dat de prijs van een kaartje voor een wedstrijd met veertig procent is gestegen sinds ze United in handen hebben, helpt niet.' Zakenbank 'Ze plegen roofbouw op onze club', zegt een boze fan, die graag de krant in wil als Glazers Out. "We waren ooit een van de rijkste clubs ter wereld, nu hebben we een schuld van 716,6 mil joen pond. Op deze manier kan Man chester United alleen overleven als er topspelers worden verkocht en dat is het laatste wat de fans willen.' De oplossing lijkt te komen uit de City, het zakencentrum van Londen waar een groep rijke fans de club wil kopen. Ze noemen zichzelf de Red Knights, hun voorzitter is topeco- noom bij Goldman Sachs en de Ja- panse zakenbank Nomura helpt bij de onderhandelingen. Volgens de BBC hangt ereen bod van 1 miljard pond in de lucht, een deel zou van de Knights zelf komen, een deel van een stuk of veertig andere rijke fans die interesse hebben getoond. De Man chester United Supporters 7Yust juicht de plannen van de bankiers toe. De Red Knights hebben aangekondigd geen verdere stappen te zetten voor het eind van het huidige voetbalsei- zoen, zodat de club zich volledig kan richten op de competitie. India en China Premier Gordon Brown heeft naar aanleidingvan deUnited-commotie aangekondigd dat hij van plan is een nieuwe wet te lanceren die fans in staat stelt 25 procent van de aandelen te kopen wanneer hun club op de markt kdrnt. Die wet komt er alleen wanneer Brown bij de verkiezingen volgende maand wordt herkozen. De Glazers zelf lijken rustig te blij ven. Schulden kunnen best, vindt de familie van miljardairs, zolang de club maar op een goede manier be- Supporter Glazers Out stuurdblijft worden. En United wint wedstrijden, duswatishetprobleem? Sinds Glazer in 2005 op Old Trafford arriveerde, heeft het team van mana ger Sir Alex Ferguson de Champions League gewonnen en drie keer de Pre mier League. Ferguson, al sinds 1986 trainer is bij United, probeert zich afzi jdig te houden in de strijd om het eigenaarschap. De Glazers beweren voor geen enkele prijs van de club af te willen. Volgens Scott houden ze vast aan hun investering omdat het ooit heel veel geld gaat opleveren. 'Als mensen over een paar jaar via internet wereld - wijd direct bij de club betalen om een wedstrijd te zien, wordt de winst enorm. Heel India, heel China zijn afzetmarkten voor de grote Britse clubs.' Dit gaat om langetermijnden- ken, beweert Scott. 'De Glazers zien United los van het financieel zeer wankele Groot-Brittannie.' Die paar duizend goud-groene vlaggen in En- geland, daar lachen ze om. O De marathon van Rotterdam gaat zondag van start met elf atleten met een persoonlijkrecordvanonderde 2 uur en 9 minuten. James Kwambai voert het lopersveld aan. Vorigjaar verloor de Keniaan op de streep van zijn landgenoot Duncan Kibet, maar die is er nu niet bij. Zijn 2.04.27 was wel goed voor een persoonlijk re cord. Koen Raymaekers is de snelste Nederlander in het lopersveld van de dertigste editie van de marathon. Lance Armstrong komt niet naar Ne- derland voor de Amstel Gold Race. De Amerikaan had eerder aangekondigd dat hij de Limburgse klassieker zou gaan rijden, maar hij staat niet op de voorlopige startlijst van zijn ploeg Ra- dioshack. Ook de Waalse Pijl en Luik- Bastenaken-Luik gaan vermoedelijk aan hem voorbij. Armstrong miste eerder al Milaan-San Remo wegens ziekte. De Ronde van Vlaanderen reed hij afgelopen zondag wel, met de 2je plek als resultaat. Hoewel Armstrong reserve is voor de Gold Race van 18 april, zegt Leo van Vliet beslist: 'Hij komt niet.' De organisator wil echter niet van een teleurstelling spreken. 'Eigenlijk zijn wij nooit zo bezig ge- weest met zijn komst. Ik ga er altijd van uit dat je pas een week of twee van tevoren kunt inschatten wie er wel en niet komen. Ik wist dat Lance de Amstel Gold Race eerst wel in zijn programma had staan. Ik denk dat hij weer even terug naar Amerika wil.' Gisteren startte de zevenvoudig win- naar van de Tour de France in de Fran- se rittenkoers Circuit de la Sarthe. Judoka Edith Bosch moet verstek la- ten gaan bij de EK judo later deze maand in Wenen. Tijdens een trai ning brak Bosch vorige maand een rib en ze heeft onvoldoende tijd om fit te geraken voor het toernooi. De voormalig wereldkampioene richt zich nu op het olympisch kwalifica- tietraject, dat na de EK begint. Als haar vervanger in de categorie tot 70 kilogram heeft de Judo Bond Neder- land Linda Bolder aangewezen. Het meisjesvoetbalteam van Iran doet niet mee aan Ode Olympische Jeugdspelen. De speelsters willen een hoofddoek dragen, maar dat mag niet van de FIFA FC Twente's topschutter Bryan Ruiz heeft verklapt ©telefoontjes te hebben gehad van clubs uit Spanje. Ook zei hij voor 15 miljoen euro te koop te zijn. De spelersvakbond AFE dreigt met een staking in het Spaanse voetbal. Dit omdat de clubs hun financiele afspraken niet na zouden komen. Steeds meer ManUnited-supporters dragen uit protest geel-groen, de clubkleuren van vroeger. ap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21