De Kwestie f II II II I UW VISIE OP ROTTERDAM MAKE-OVER MaasstadPers Z0BEZ1EN Stadstoezichters hebben het op straat al zwaar genoeg. Door nieuwe regels en hard beleid wordt hen het werk onmogelijk gemaakt. Stadstoezicht Medewerkers klagen steen en been over rigide directie 'Intern is het een grote bende en het vertrouwen is volledig zoek' OOO MARCO PASTORS Wat komt er terecht van verkiezingsbeloftes? Centrumstijl Directie Stadstoezicht antwoordt •i Jeugddijkgraaf zkt bestuur Goede doelen azen op testament Van zakenstad naar zorgstad MaasstadPers Woensdag 7 april 2010 cB| Groot nieuws: Neder- land kan opgelucht adem halen, Geert Wilders heeft zijn standpunt over hoofddoeken verder ver- soepeld. Hij leek onverzoen- lijk te zijn tegenover ver- schijnselen uit de islamitische hoek en zich niets aan te trekken van eventuele blok- kades voor coalitievorming. Zou Geert iiberhaupt wel wil- len besturen, of wilde hij bij belletje-trek-politiek blijven? Maar het wonder is geschied. De PW is nu bereid dit voor andere partijen te ver gaande punt los te laten, en wil zo mogelijkheden openen om in Den Haag en Almere te gaan besturen. Politieke commentatoren speculeren al over de conse- quenties voor de andere hei- kele punten: het knieschot, het boekverbod en de repat- riering van buitenlandse mis- dadigers. ledereen is het er over eens: als het overigens op Turks, Marokkaans en Frans model geschoeide hoofddoekverbod bepreek- baar is, dan geldt dat zeker voor de andere punten. Het is natuurtijk wel jam mer voor al die meisjes en vrouwen die hoopten in Ne- derland zelf van hun vrijhe- den gebruik te kunnen ma- ken. De vrouwen die door hun religieuze leider, hun bu- ren, ouders of broers subtiel of minder subtiel worden ge- dwongen een hoofddoek om te doen. Onder het motto: het mag van Nederland dus dan moet het van ons. Maar je kunt met je partij niet ieder- een tegelijk van dienst zijn. Die emancipatieboodschap over de hoofddoek kwam in moslima- kringen toch al niet over de brug, integendeel, dus electoraal hoeft de PW zich niet schuldig te voelen. Jammer voor de meiden in kwestie, maar dat beetje ex tra onderdrukking maakt 00k weinig uit. Eindelijk kan de PW seri- eus worden genomen, niet alleen in gemeentenland, er gloren zelfs regeermogelijk- heden na de landelijke ver- kiezingen op 9 juni aanstaan- de. De PW is bij zinnen aan het komen. Andere partijen reageren verheugd, ze spre- ken van een duidelijke hand- reiking, en een groot gebaar. Tot zover een redenering die u nergens hebt gehoord of gelezen. Het had toch zomaar gekund, in plaats van intellectueel gepanikeer in de trant van '00k dit nog' en 'fa- tale draai', samen te vatten als: 'eerst ons blij maken met een onverteerbaar standpunt en het dan nog intrekken 00k. Die populist deinst echt nergens voor terug'. Toch heel doorzichtig allemaal, of ben ik nou gek? O Reageren? www.maasstadpers.nl Stadstoezichter geintimi- deerd door eigen directie? Van de redactie ROTTERDAM In een tijd waarin ambtenaren in de publieke sector om de ha- verklap met geweld te maken krijgen en hun leven soms niet zeker zijn, is er in Rotterdam een sector waar nog bar weinig gebeurt om het eigen personeel te beschermen. Dat zeggen me dewerkers van Stadstoezicht. Anoniem, want praten met de pers is ten strengste verboden. „We moeten een zin uit ons. hoofd leren voor het geval jour- nalisten ons op straat vragen naar geweld en agressie tegen stadswachten", vertelt 'Gerard'. Hij dreunt het riedeltje laconiek op: 'voor informatie moet u bij de Wijnhaven (hoofdkantoor, red.) zijn'. "Een simpel zinnetje, zo lijkt het maar voor Gerard en zijn collega 'Fouat' staat dat ene zinnetje symbool voor het korte lijntje waaraan ze door de directie van Stadstoezicht wor den gehouden. Neem het nieu we uniform dat de dames en heren van Stadstoezicht vanaf deze zomer aan moeten. Fouat: 'Dat nieuwe uniform is eigen- lijk de druppel. De directie hield ons voor dat we mee mochten praten maar dat bleek flauwekul. We zien er straks uit als piccolo's, een idioot petje in- duis. We hebben al zoveel te maken met agressie en intimi- datie van burgers en met zo'n uniform vraag je er bijna om!" Intern is het volgens Gerard en Fouat '6en grote bende' en het vertrouwen in de directie heeft een dieptepunt bereikt. "We zijn een handtekeningactie te gen het nieuwe uniform begon- nen, maar dat betekent hele- maal niets voor het manage ment", vervolgt Gerard het re- laas van Fouat. „Op Zuid heeft de 'baas' de petitie zelfs afhan- Twee medewerkers van Stadstoezicht krijgen instructies van de politie. hh/ reinout van den bergh dig gemaakt en mochten de medewerkers het niet onderte- kenen." Wat vooral pijn doet is dat de directie en gemeente Rot terdam weinig lijken te geven om de veiligheid van de Stads- toezichtmedewerkers. „Een col lege heeft vorig jaar met emstig geweld te maken gehad. Hij werd verschrikkelijk in elkaar geslagen door een doorgedraai- de burger maar hij mocht van LOKAAL Rotterdam organiseert naar aanleiding van het nieu we gemeentebestuur een 010- actueel debat; uw visie op Rot terdam'. Thema is de toekomst van de stad door de ogen van haar inwoners, weg van de waan van de dag. Onder lei- ding van Prem Radhakishun gaan deskundigen en politici (onder wie oud-burgemeester Bram Peper, journalist Sander de Kramer en stadsfilosoof Henk Oosteriing) met het pu- bliek in debat. Een centrale rol is weggelegd voor de verhalenschrijvers van 'Rotterdam vertelt', een verha- lenproject waarbij Rotterdam- mers is gevraagd zich voor te stellen dat zij de baas zijn van de stad. Wat zouden ze dan doen? De verhalen samen vor- men een advies aan het nieu we gemeentebestuur. Het de bat is zaterdagmiddag to april in de centrale hal van de bibli- otheek aan de Hoogstraat zijn leidinggevende geen aangif- te doen. Naar de reden konden wij alleen maar raden. Wij den- ken dat het te maken heeft met het feit dat Stadstoezicht geen veiligheidsplan voor het eigen personeel heeft, zoals de RET dat bijvoorbeeld wel heeft. Het werk van een buschauffeur is natuurlijk gevaarlijk tegenwoor- dig, maar wat denk je van ons beroep?", vraagt Gerard reto- risch. „Sta je gewoon je werk te doen en een bon te schrijven, krijg je de verschrikkelijkste din- gen naar je hoofd. Vaak niet eens van de eigenaar van de au to die verkeerd geparkeerd staat maar gewoon van toeval- lige voorbijgangers. O De komende jaren wordt een aantal plekken in de binnen- stad opnieuw ingericht in de zogenaamde 'Rotterdamse Cen trumstijl'. Deze stijl staat voor hoogwaardig, duurzaam en eenduidig straatmeubilair en dito bestrating. De eerste chi- que make-over is voor het Bin- nenwegplein. Van betonnen te- gels naar natuursteen en nieu we zitelementen voor de ver- moeide shopper.de binnenstad is immers ons visitekaartje. Volgens Stadstoezicht zijn de aantijgingen van de medewerkers onwaar. Er zijn volgens de di rectie momenteel veel klach- ten over het huidige uniform. Het nieuwe uniform moet een oplossing bieden. Boven- dien, zo zegt Stadstoezicht, zijn de nieuwe uniformen nog niet definitief vastgesteld. Enige kleur- en embleemaan- passingen maken het uniform geschikter. Verder zegt Stads toezicht dat de dusterma- nager van Zuid de handteke ningactie niet heeft gestaakt maar juist heeft doorverwe- zen naar de Mededingings- raad. Stadstoezicht heeft vol gens de directie 00k een pro tocol rond geweld. Medewer kers die te maken krijgen met geweld krijgen nazorg. Er wordt in eerste instantie ge- zorgd dat de stadswacht naar het ziekenhuis wordt ge- bracht Verder benadrukt de directie dat medewerkers ter bescherming van zichtzelf, de pers moeten doorverwijzen naar de voorlichter. O VI Bezorgklachten: Telefoon: 0900 - 4245 726 www.maasstadpers.nL/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fax 010 -4699 504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: K. Moerman en Anne Dorst Telefoon: 010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ. Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010 - 4699 525 Fax 010 - 4699 504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: F. de Roon Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers Algemene vnorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar Laura Pierik 17), jeugddijkgraaf, is op zoek naar de rest van het jeugdwaterschapsbestuur. De Water- schappen willen zo jongeren betrekken bij hun werk. Van 19 tot 24 april is de Week van het Testament, ook bij Rotterdamse notarissen. Stel een testament op, vernoem een goed doel erin en krijg H150 korting. De zorgsector in Rotterdam laat naar verwachting tot 2011 een groei van 2,3% per jaar zien. De zorg is hiermee een van de belangrijkste banenmotoren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2