Actueel LAGERWAARD Vier het feest LR BLDFT UIT COLLEGE MINDER GEWELD IN MC Erworden miljoenen gestopt in de ontwikkeling van maar hoe zit het met Cultuur Noord niet vergeten 'Mensen die in Noord wonen, Saan vaker naar et theater' Brandweer Efficienter of verkapte bezuinigingen? Bewoners Goeree dubbel de dupe Leolux Tango van 4495,- voor 3550,- OOO Stroomuitval Politiek D66 Schiedam neemt de benen Veiligheid Rijk bemoeit zich met haven JAAR MaasstadPers Woensdag 7 april 2010 Filmhuis Bergweg Angelique van Tilburg ROTTERDAM Het filmfestival in station Rot terdam Bergweg, dat het week end van 17 april wordt'gehou- den, moet dienen als opstapje naar een permanent filmtheater in Noord. Daarvoor is volgens de betrokken partijen steun no- dig vanuit de gemeente Rotter dam, die de aandacht vooma- melijk richt op Zuid. Filmhuis Lantaren/Venster verhuist de tweede helft van 2010 naar de Wilhelminapier op de Kop van Zuid. De verhui- zing van cultuuraanbod van het centrum naar de andere kant van de brug inspireerde Reveli- no tleskes het idee te lanceren voor een filmhuis in station Rotterdam Bergweg. Naast de verhuizing ligt 00k de vraag naar culturele activiteiten en filmvertoning in de deelge- meente Noord ten grondslag aan zijn plan. Het Centrum voor Onderzoek en Statistiek heeft in 2009 onderzoek ge- daan naar cultuurparticipatie in de deelgemeente Noord. Daar- uit blijkt dat de mensen die in Rotterdam Noord wonen ten opzichte van andere Rotter- dammers net wat vaker een cul turele voorstelling of instelling bezoeken. Ook komt naar vo- ren dat van de voorzieningen die de bewoners van Noord missen, een bioscoop het meest wordt genoemd. Heskes: "Het filmtheater is een enorme kans om Noord de cultuurimpuls te geven waar het behoefte aan heeft." Kunstenaar Chris Ripken, die erg actief is in het gebied rond station Bergweg en de Hofbogen, ziet een filmtheater wel zitten. Ripken: "Het is fan- tastisch als het cultuuraanbod in Noord toeneemt. Het gebied is steeds meer aan het verschra- len en daar moet wat aan wor- den gedaan. Als ook het Eudo- kiaplein aangepakt wordt heeft de plek de potentie het culture le centrum van Noord te wor- den. Het station is een prachti- ge locatie voor een filmtheater met goede horeca." Horeca is ook in het plan opgenomen. Heskes: "Het moet echt een plek worden waar mensen op kunnen terugvallen als ze wat leuks willen doen en elkaar wil- len ontmoeten. En horeca speelt een belangrijke rol bij het genereren van inkomsten." Nils Berndsen, ffactievoorzitter van D66 in de deelgemeente Noord, is een groot voorstander van een filmtheater. "Er is een verhuisbeweging gaande naar de Kop van Zuid. Door het ver- plaatsen van Lantaren/Venster, zal er vanuit Noord en Cen trum meer vraag komen naar een filmtheater waarvoor men- sen niet de brug over hoeven. Om dat te realiseren is meer steun nodig vanuit de gemeen te dan nu het geval is." De ver huizing van Lantaren/Venster is een van de vele investeringen van de gemeente Rotterdam in de linker Maasoever. Een woordvoerder van wethouder Rik Grashoff (Cultuur en Parti- cipatie) beaamt dat er veel geld naar Rotterdam Zuid gaat, om- dat daar veel wijken zijn 'die ex tra aandacht nodig hebben'. Geld genoeg voor de ontwikkeling van Zuid. ROB kamminga "Maar", voegt ze toe. "De ge meente Rotterdam ondersteunt ook cultuurparticipatie in ande re wijken en omarmt dit soort initiatieven. Er is vanuit de stad ook geld voor, maar de besliss- ingen waar op wijkniveau geld in wordt gestoken, worden voornamelijk overgelaten aan de deelgemeenten." Als voorproefje op het per- manente filmtheater vindt op 16, 17 en 18 april een filmfesti val plaats. In het Bergwegsta- tion. Er worden, verspreid over drie dagen, tien films vertoond voor 50 cent per film. Met op vrijdag twee films die officieel in mei pas in de bioscopen te zien zijn. Heskes wil de mensen uit Noord en andere geinteres- seerden oproepen het festival te bezoeken en zo te laten zien dat zij behoefte hebben aan een culturele voorziening. "Ik ben al maanden aan het lobbyen voor dit plan en hoop dat het festival veel aandacht krijgt, zo- dat het draagvlak toeneemt. Een filmtheater in de wijk is nog met redelijk beperkte mid- delen te financieren. Het zou spijtig zijn als blijkt dat een ini- tiatief als dit in de deelgemeen te Noord niet mogelijk blijkt te zijn." O Meer infbrmatie over het filmfestival 'Noorder Bioscoop Episode 1.0' via www.noorderbioscoop.nl. In de regio Rotterdam komst een proef om kleine, beginnen- de branden beter te kunnen be- strijden. Volgens directeur Berg- huijs kan zo efficienter gewerkt worden. Kleine interventie teams van 2 a 3 man rukken dan met een kleine wagen uit. Nu wordt er na melding nog standaard met een grote wagen met zes man uitgereden. Vol gens directeur Berghuijs van de veiligheidsregio Rotterdam- Rijnmond is dat niet altijd no dig. Kleinere wagens kunnen ook eerder ter plaatse zijn. Tij- dens de proef wordt ook geke- ken of de brandweer niet meer samen kan werken met bijvoor- beeld de ambulancediensten. Die moeten deel uit gaan ma- ken van de nieuwe interventie- teams. Berghuijs benadrukt dat er wel altijd brandweerlieden achter de hand worden gehou- den. O Je zou maar op Goeree-Over- flakkee wonen. Dan heb je in de toekomst toch moeite je "energiebeheerder te vertrou- wen. Dit weekend was het tweemaal raak. Ongeveer dui- zend huishoudens hebben in de nacht van maandag op dins- dag opnieuw zonder stroom gezeten op Goeree-Overflak- kee. Middelhamis, Ooltgens- plaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet hadden last van de storing. De stroom viel uit om 23.50 uur en was om 4.30 uur weer verholpen, zo meldt netwerk- beheerder Stedin. Oorzaak van de storing was dit maal een de- fecte kabel. Afgelopen zaterdag zaten nog 45.000 huishoudens zon der stroom op Goeree-Over- flakkee en de Hoeksche Waard. De oorzaak van de storing was toen vermoedelijk een blikse- minslag. O Zoals het naar uit ziet neemt Leefbaar Rotterdam geen deel aan een nieuw te vor- men college. Woensdag kwam oud-minister en hui- dig verkenner Pieter Winse- mius met een voorstel om een college te vormen van PvdA, Leefbaar Rotterdam, D66, WD en CDA te vormen maar dit ging PvdA-fractie- voorzitter Dominic Schrijer te ver. Winsemius' voorstel werd niet overgenomen door de PvdA. De partij won de af gelopen verkiezingen met en- kele honderden stemmen van Leefbaar. Rotterdam kent van oudsher de traditie dat de grootste partij het college mag samenstellen. De voorkeur van de PvdA gaat uit naar een col lege zonder Leefbaar Rotter dam, ondanks het feit dat het recht zou doen aan de verkie- zingsuitslag. De partijen staan ideologisch te ver uit elkaar, vindt de PvdA. Vijf dagen nadat D66 Schiedam een coalitieakkoord had bereikt, stapt ze uit het college om het aantal wethouders. Ziekenhuismedewerkers wer- den in 2009 meer dan 2.000 keer bedreigd of mishandeld, zo blijkt uit recent onderzoek van RTL Nieuws. Dat is een aanzienlijk aantal. Toch consta- teren beveiligingsmedewer- kers in het Erasmus MC een af- name van agressie en geweld. Waarschijnlijk is de verbete- ring te danken aan de manier waarop de organisatie wordt beveiligd. "We hebben onze capaciteit flink opgeschroefd, waardoor er meer surveillan- ten rondlopen", meldt coordi nator Beveiliging Hemant Gaya in het aprilnummer van Scan ner. "Voorheen was er bij ca- lamiteiten een beambte be- schikbaar, maar als er nu iets gebeurt, kunnen we vier tot vijf man sturen." Dat er een afname is van het aantal agressie-incidenten blijkt onder meer uit de hoe- veelheid rode en gele kaarten die op de Spoedeisende Hulp. Den Haag gaat zich flink bemoeien met de Rotterdam- se stadshavens. Balkenende ondertekende dinsdag een toekomstplan. Kanacilweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwciard.nl, www lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 4