Crime Weekoverzicht Rotterdam e.o. DODE DE ESCH BEKEND DURE KLAPPERTDES VUNZIG KRASWERK Geweld Overval op ijszaak Schiedams raadslid Eenmaal bene den kijkt zij recht in de loop van een pistool MaasstadPers brengt u een we- kelijks overzicht van de misdaad OOO Misdaadjournaal Politie start grootschalig onderzoek Dronken man met neppistool opgepakt Jongens aangehouden voor vernieling Einde aan rit taxichauffeur 50+ en peppersprayer Een tennisbal als munitie MaasstadPers Woensdag 7 april 2010 'Geld, geld, dan gebeurt je niets" Rob Oosthof en Wil Wijzenbroek scheppen rustig door, maar kijken voortaan wel twee keer voor ze opendoen. ROB kamminga Wat doe je bij een overval? Meewerken, zegt de politie, en snel geld geven. Maar zo dacht Wil Wijzenbroek er niet over. Frank Willemse SCHIEDAM Nietsvermoedend loopt Wil Wijzenbroek de trap af naar de winkel om een klant te helpen. Het is zondagavond 21.00 uur als de bel gaat. Beneden kijkt zij recht in loop van een pistool. 'Geld, geld dan gebeurt je niks', sist een jongen met capuchon. „Weer een roofoverval op een kleine winkel", veizucht eige- naar Rob Oosthof, man van Wil, en raadslid voor de WD in de Schiedamse raad. „Je bent een keer aan de beurt" vertelt Oosthof (59) een dag later. Toch is zijn ijssalon, Vlug lis aan de Hoofdstraat, be- veiligd met camera's. „Maar", zegt hij berustend, „Wat doe je tegen wapens?" De schrik zit er goed in bij het echtpaar, al komen ze daags na de overval redelijk rustig over. „Beb je het soms koud?", zei Wil nog tegen de jongen die de capuchon diep over zijn hoofd had getrokken. Het enige wat ze kon zien waren zijn ogen. Wat ema gebeurde is een film in slow motion. Wil schrikt hevig vail het vuurwa- pen dat op haar is gericht en deinst terug. Vallend en op- staand maakt ze dat ze weg- komt richting trap. Dit geeft de overvaller de tijd om de kasla- de, met enkele honderden eu ro's, weg te grissen. Wil stuift de trap op en gilt: 'Overval, over val! Bel de politie' naar haar fa- milie in de huiskamer. Haar zoon belt zo snel hij kan en man Rob -'ik ben een haantje'- vliegt de trap af. Maar dan is de vogel al gevlogen. „Het gaat niet om het geld maar dat je meissie is lastig ge- vallen," vertelt Oosthof boos. Het echtpaar moet de draad weer oppakken en een nieuwe kassa kopen. Temgkijkend con- dudeert hij nuchten 'Kennelijk waren wij nu aan de beurt.' Het zijn nutteloze overval- len, vaak voor een grijpstuiver, die de laatste tijd in Schiedam worden gepleegd. Oosthof kent de gevallen: voor hem waren al een souvenirwinkel, antiquari- aat en de nieuwe Hans TexUel in het centmm aan de beurt. Het echtpaar heeff ondanks de camerabeelden weinig hoop dat de dader snel gepakt wordt. De beelden geven een vaag sig- nalement. Wel zijn ze voorzich- tiger geworden en kijken voor taan eerst op de camera om te zien wie er binnen komt. O Van de redactie ROTTERDAM Als grote stad kan je er bijna niet omheen: misdaad en over tredingen. Omdat we de hele krant wel kunnen vullen met de politieberichten van de afgelo- pen week, hebben we besloten u elke week een misdaadover- zicht te brengen. Voor u handig omdat u alle gebeurtenissen op deze wijze op een rijtje hebt, voor ons handig zodat we de rest van de krant kunnen vullen met ander nieuws. Dinsdag 30 maart: Bromfietser aangehouden na agressief rijgedrag. Mathenes- serlaan Rotterdam-West. Dinsdag 30 maart: Oplettende burgers overmees- teren overvaller. Marinus Bolk- plein, Rotterdam Oost. Woensdag 31 maart Man meldt zich aan bureau met vuurwapen. dr. J|P Oudsin- gel Rotterdam Oost. Woensdag 31 maart Politie houdt jongens aan voor belediging tramconductrice. Pompenburg, Rotterdam Noord. Woensdag 31 maart Zes jongens aangehouden voor vemieling verkeersbord. Groe- nendaal, Rotterdam West Donderdag 1 april: Man aangehouden voor open- bare dronkenschap. Capelle aan den Ilssel. Donderdag 1 april: Mannen beroven pizzakoerier, Soderblomplaats, Rotterdam Oost Donderdag 1 april Politie houdt mannen aan voor autoinbraak, Erasmusstraat, Rotterdam Noord Donderdag 1 april: Schietpartij, Katendrechtse La- gedijk Rotterdam Zuid Zondag 4 april Dode man gevonden, politie gaat uit van misdrijf Nesserdijk Rotterdam Maandag 5 april Politie houdt twee jongens aan voor inbraak. Kamgras Rotter dam Oost Maandag 5 april Man krijgt boete van 500 euro voor nepvuurwapen. Maandag 5 april Politie houdt man aan voor he- ling. Spoorsingel Rotterdam Noord Maandag 5 april: Man mishandeld na iemand aan te spreken over verkeersge- drag. Beukenlaan, Spijkenisse. Maandag 5 april: Politie houdt man aan voor po- ging diefstal. Herenstraat Schie dam. Maandag 5 april Politie houdt inbreker aan en onderzoekt betrokkenheid vijf ramkraken, Beijerlandselaan Rotterdam Zuid Dinsdag 6 april: Jongens bekrassen dak van school, Ph. de Goedestraat, Vlaardingen Dinsdag 6 april Politie laat taxichauffeur werk beeindigen door verlopen keu- ring taxameter, Aert van Nes- straat Rotterdam Cenuum Dinsdag 6 april Politie vordert rijbewijs in, Rijksweg al5, Rotterdam Zuid Tips? redactie@maasstad.nl De politie heeft de identiteit achterhaald van de dode man die in natuurgebied de Esch aan de Nesserdijk werd aan- getroffen. Het gaat om een 32-jarige man uit Rotterdam. Het levenloze lichaam van de Rotterdammer werd zondag- middag 4 april in een vijver van het natuurgebied gevon den. Tijdens het onderzoek zette de politie onder meer een helikopter, speurhond en duikers in. De technische re cherche verrichtte na de vondst van de man minutieus onder zoek om de sporen veilig te stellen. Een speciaal geformeerd re- chercheteam is een grootscha lig onderzoek begonnen en gaat ervan uit dat de 32-jarige man het slachtoffer is gewor den van een misdrijf. Op het li chaam van de Rotterdammer zal sectie verricht worden om de doodsoorzaak te kunnen achterhalen. Een motoragent heeft zater- dagavond in Schiedam een man uit de tram gehaald die met een neppistool rond- zwaaide. Het bezit van een nepwapen dat echt lijkt is strafbaar. De 34-jarige Schiedammer jaagde een aantal mensen weg, met wie hij op de tram- halte aan het Broersvest stond, toen hij het pistool tevoor- schijn haalde. Daama stapte de man in de tram. De motoragent ging ach- ter de tram aan en zag hoe de man 00k in het voertuig met hem wapen zwaaide. De man is door de agent uit de tram gehaald. Hij was onder invloed van alcohol en had een kleine hoeveelheid drugs bij zich. De Schiedammer is meegeno- men naar het bureau. Na het betalen van een boete van vijf- honderd euro, mocht de man weer naar huis. De politie heeft maandagmid- dag vier jongens aangehouden op het dak van een basisschool aan de Philip de Goedestraat. Rond half vier kreeg de politie de melding dat een aantal jon gens op het dak van de school stenen aan het gooien waren en het dak aan het bekrassen waren. Agenten die ter plaatste kwa- men zagen een van de vier jongens nog krassend op het dak zitten. De andere drie jon gens klommen op dat mo ment naar beneden en pro- beerden weg te rennen. De politie wist ze toch alle vier aan te houden. Het gaat om drie Vlaardingers van veer- tien en een van vijftien jaar. Op het bureau verklaarden de jongens dat ze voor de lol vunzige tekeningen op het dak hadden gekrast Na over- leg met de ouders heeft de politie de jongens doorver- wezen naar bureau Halt Agenten hebben een taxichauffeur aangehouden. Hij droeg geen gordel, had geen chauffeurspas, zijn papie- ren waren niet op orde en de taxameter was verlopen. Twee Rotterdammers, 51 en 55 jaar oud en wijs, zijn aangehouden en worden ervan verdacht een 63-jarige plaatsgenoot te hebben mishandeld met pepperspray. De politie in Krimpen heeft een heuse aardappel- schieter in beslag genomen. Het zelfgemaakte kanon van pvcbuizen valt in de categorie vuurwapens.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5