De Ondernemer LAGERWMRD Vier het fees! mee! DE TOUR, EEN H0ER GR0EN CARRIERE EVENT Ooit wilde ze ontwerpster worden. Tot ze ging naaien. Nu verovert ze de wereld met haar realistische portretten. Kaartjes scoren Kunst op bestelling Rajacenna (17) heeft haar roeping gevonden Win toegang tot finale Lotto Korfbal League Opening La Place V&D viert feestje in nieuw pand van 7017,- voor 5350, 'Tekenen? Ik vond dat vroeger altijd een beetje saai' IJssalon 10 OOO Op vrijdag 16 april om 11.00 uur zal het nieuwste La Place restaurant in Rotterdam haar deuren openen met een feeste- lijke openingsactie voor de eer- ste bezoekers. De eerste 100 krijgen gasten krijgen een boe- ket bloemen en de eerste 1000 klanten ontvangen een pak La Place koffie. "JAAR Jubileumaanbieding BanzBord Alpha Plus 325 cm breed in diverse kleuren inclusief montage Ondernemersavond Van ontgroening naar vergroening VANDERKWAST "Hallo? Ik ben zo eenzaam." 5^ Du pain, du vin, du Linkedln MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 Van de redactie ROTTERDAM Zaterdag 17 april worden de laatste wedstrijden van de Lotto Korfbal League gespeeld in Ahoy. De finales vinden dit jaar niet plaats in het sportpaleis, maar worden in de evenemen- tenhal. Deze hal is speciaal in- gericht om zo'n 8000 toeschou- wers te kunnen ontvangen. Omdat er maar een ring is, zit iedereen extra dicht op het veld. Interesse om tussen 7999 andere mensen op de bank te zitten? En te laat of te lui om een kaartje te kopen? Maasstad Pers geeft 10 kaarten weg. Na- tuurlijk niet voor niets, wel voor een goed antwoord op de prijsvraag. Die luidt: 'Wat is de verliezend finalist van de Lotto Korfbal League 2009?' Mail het antwoord en je gegevens naar prijsvraag@maasstad.nl Van de redactie ROTTERDAM Het restaurant is gevestigd aan het Binnenwegplein op de kruising van de Karel Door- manstraat en de Oude Binnen- weg. Het La Place restaurant be- slaat de gehele 2e en 3e etage van het compleet gerenoveerde winkelpand en is op iedere eta ge voorzien van een ruim dak- terras. Naast La Place zijn er in het pand ook nieuwe vestigin- gen van Marskramer, Adidas, Esprit Dr. Adams en Sissy Boy. Het kan hard gaan in een half jaar tijd Van de redactie VLAARDINGEN Soms kan het hard gaan. Zo sta je in Italie bij een straattekenaar te kijken, het volgende moment ben je zelf een van de meest ge- vraagde kunstenaars van Ne- derland. En dan ben je nog maar zeventien. De Vlaardingse Rajacenna van Dam lijkt zich nog maar amper te realiseren wat haar het afgelopen half jaar allemaal is overkomen. Aangestoken door het realistisch schilderen van de Italiaanse straatartiest, probeer- de ze thuis op printpapier ook eens wat uit. „Vroeger op school zeiden ze wel dat ik goed kon tekenen, maar nooit aan gedacht er ooit mijn beroep van te maken. Ik vond tekenen altijd een beetje saai", giechelt ze. Nu doet ze bijna niet anders. Sinds ze een maand geleden in Hart van Nederland zat zijn de opdrachten niet aan te slepen. Rajacenna heeft nu een lijst op- gesteld met opdrachten die echt voor een bepaalde datum af- moeten en werk dat nog even kan blijven liggen, anders is het bijna niet meer te doen. Voor een' gemiddeld portret, hele- maal realistisch nagetekend aan de hand van bijvoorbeeld een foto, vraagt ze rond de 250 eu ro. Afhankelijk van de grootte en de mate waarin ze gedetail- leerd moet werken valt de uit- eindelijke nota hoger of lager uit. Inmiddels heeft ze zelfs de boekhouder van haar vader, die een handel in koffie heeft, inge- schakeld om de administratie te doen. Want ja, dat hoort er nu eenmaal bij als je ondernemer bent. Nadat ze wat realistisch werk op de website devian- Rajacenna haalde haar moeders werktafel uit de berging en tekende. rob kamminga tart.com had gezet, ging het bal- letje zelfs intemationaal rollen. Niet alleen stroomden er op drachten uit het buitenland binnen -vooral in Amerika blij- ken veel fans van het realistisch tekentalent te wonen- maar werd ze ook opgemerkt door Platte Productions die haar vroegen een bijdrage te leveren voor het tweede deel van Ama zing Pencil Portraits, een boek vol met realistisch werk van de grootste schilders ter wereld in dat genre. Rajacenna pakt het boek van Op donderdag 15 april organi- seert het Ondememershuis Zuid een infbrmatieavond voor ondernemers op Rotterdam Zuid over de start van de Tour de France. In samenwerking met het gelijknamige project- bureau Le Grand Depart Tij- dens deze bijeenkomst wordt besproken op welke manier ondernemers kunnen profite- ren van dit fietsspektakel. haar tekentafel, die ook nog maar kort geleden een plek in haar werkruimte heeft gevon den en wijst naar de bijdrage van Linda Huber. „Dat is mijn favoriet", klinkt het bescheiden. „Dat ziet er zo mooi uit wat zij doet, zij tekent al dertig jaar. Echt ongelofelijk goed." Haar eigen portretten van 'de Ma donna van Japan' mogen er ook zijn. En als je bedenkt met hoe weinig hulpmiddelen Ra jacenna tot dit ongelofelijk re alistische resuitaat komt, val je bijna van je stoel van verbazing. „Een B-potlood en tissues. Dat is alles wat ik gebruik", klinkt het simpel. Nog maar pas gele den heeft de Vlaardingse tiener een spuitbus gekocht om de portretten mee te fixeren, maar gebruikt heeft ze die nog niet. Inmiddels heeft Rajacenna bijna een dagtaak aan het ver- zorgen van haar P.R. Woensdag komt RTL-Boulevard langs om opnamen te maken in het ate lier, dat zij samen met haar va der deelt en binnenkort moet ze weer terugkomen bij Life 4 You omdat ze bij haar laatste bezoek aan Carlo en Irene be- loofd had een portret te maken van hun ogen. „Als ik dat klaar heb mag ik weer komen." De laatste keer dat ze er zat had ze haar oma meegenomen, die daar maar wat blij mee was. „Ia, die heeft daar heerlijk zitten eten." Rajacenna heeft haar roe ping gevonden. „Ik wil niets an ders meer", roept ze. Deze week kocht ze voor het eerst ook echte schildersspullen. „Kijken of ik daar ook iets mee kan", zegt ze. Maar eigenlijk weet ze het antwoord al. O 'Niemand kijkt naar een televi- sie die op stand-by staat. Nie mand geniet de hele nacht van verlichte kantoren. Of van een verwarming die brand in verla- ten ruimtes.' De reclame van Nuon slaat de spijker op z'n kop. GreenEUR reageert met een duurzaam carriere event op de Erasmus Universiteit Or- ganisaties als de Gemeente Rotterdam en de Duurzame Vacaturebank geven works hops. GreenEUR is een onafhankelij- ke studentenorganisatie die bewustzijn wil creeren over de impact van onze gewoontes op het milieu. Ook zijn ze bezig een concept voor een duurza me campus te ontwikkelen. De leden demonstreerden in de- cember 2009 bij de Klimaattop in Kopenhagen en verspreiden filmpjes en blogs op het inter net om medestudenten aan te zetten tot een milieubewuste levensstijl. ERNEST De Nederlandse lente lijdt aan gespleten- heid. Soms lijkt het herfst, dan is het net zomer. De Italiaanse ijsmaker van Venezia op de Oude Binnen- weg trekt zich niets aan van het vooijaar. Hij kent het jaargetijde al meer dan veer- tig jaan als baby kwam hij voor het eerst mee naar de ijssalon in Rotterdam, en sindsdien heeft hij geen en- kele Nederlandse lente ge- mist. Als peuter en puber, als verkoper en eigenaar. Hij laat zich niet afschrikken door gu- re wind en regen. Sommige mensen zweren bij een goede auto, de ijsmaker gelooft in duurzaam terrasmeubilair. Stoelen en tafels die bestand zijn tegen erosie en een men- senleven lang meegaan. Het zijn geen schoenen. Ik kom al jaren bij Vene zia, en ik heb in geen enkele zaak in Rotterdam zo weinig zien veranderen als in de ijs salon op de Oude Binnenweg. Het is een geruststelling om elk jaar weer dezelfde aard- beienmilkshake te drinken, in dezelfde glazen, op dezelfde stoelen. Verandering baart zorgen. Zo denk ik op het ter ras van Venezia altijd aan de oude ijsmaker en zijn vrouw. Jarenlang verwelkomden ze mij met een glimlach en een praatje, totdat ze met pen- sioen gingen en in Italie ble- ven. Lente, zomer, herfst, winter. Hoe gaat het met ze? Wie ontfermt zich over hen? De zoon heeft nu de zaak overgenomen. Je vreest grote veranderingen, een nieuw in- terieur, een machine voor softijs. Maar ook de zoon heeft een vooriiefde voor on- veranderlijkheid. De enige aanpassing die hij heeft door- gevoerd betreft de tafels van het terras. De bladen zijn ver- vangen. De poten zijn dezelf de gebleven. Ik vind dat mooi. Er is ook een hond, Beau. Hij hoort niet bij de ijssalon, maar is er wel elke lente te vinden. Beau ken ik zo lang als ik milkshakes drink. Hij krijgt bij elk bezoek een ijs- hoomtje van een van de ser- veersters. Soms werkt er een nieuw meisje en is er even de angst dat de hond zal bijten. Maar Beau bijt alleen in ijs- hoorntjes. Het nieuwe meisje is na een paar dagen niet meer bang. En dan is alles weer bij het oude. O Ernest van der Kwast is schrijver. Onlangs verscheen zijn nieuwe boek: Mama Tandoori. Tr... Gat in de zorgmarkt: meer mensen luchten hun hart per chat. Vrijwilligers van Sensoor Zuid Holland heb- ben in 2009 17.773 anonieme gesprekken gevoerd. Linkedln als manier om in contact te komen met ®kleine wijnimporteurs? SuccesvoL afgelopen weekend was de Eerste Europese wijnproeverij in Rotterdam. Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10