Crime Wat hield de politie bezig? THRILLER OP DE A20 TWAALF DAAR VOOR Q Ondanks verschillende testen is er een 'lek' in de selectiecriteria van opsporingsambtenaren. Oplossing Hoe de Sander Vs niet meer bij de politie kunnen komen 'Na 4 maanden bleek dat hij ont- snapt was uit het Delta ziekenhuis 1 He een projectiel?! OOO Misdaadjournaal Outletstore TOOMCABINESP Snelweg wordt stilgelegd voor dreigende ex 010 - 4378586 www.saniwell.nl Wat anders dan postzegels verzamelen Vrienden voor het leven MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 We kunnen de hele krant wel vul- len met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet Hierbij wel een samenstelling van de politieberichten van de af- gelopen 7 dagen. Geen belletje-lel vertialen, maar cijfers van het ech- te boevenwerk. Van de redactie REGIO 2 inbraken staan op de teller van afgelopen week. In een eethuis aan de Catullusweg in Rotterdam en in een huis aan de Kerkstraat in Berkel en Ro- denrijs. En 2 pogingen tot inbraak. Een in een woning aan de Laan op Zuid en een in een zorgcen- trum aan de Kleiweg in Rotter dam. Ook zijn er 3 gewapende over- valle genoteerd. Bij een kring- loopwinkel aan de Mariniers- weg in Rotterdam, bij een ho tel aan de Kethelweg in de stad en bij een slijterij in Schie dam. In de categorie blijf-met-je- handen-van-andermans-spul- len-af zijn verder 5 tweewie- lerdiever aangehouden. Een fietsendief is op heterdaad be- trapt op de Dordtselaan, een andere fietsendief is aange houden op het Weena. Drie bromfietsdieven zijn aan gehouden aan de Meidoorn- singel, Laan 1940-1945 en Put- sebocht Een van die bromfietsdieven is trouwens een 14-jarige jongen met een aardige vrienden- groep. Om op te komen voor hun maatje hebben zij massaal de agenten belaagd Die had pepperspray, een politiehond en versterking nodig om de groep jongeren weer de baas te zijn. Goed, dieven dus. Een schepje daarbovenop is het verkopen van door een ander gestolen spullen. Verboden en laf. De politie heeft in Rotterdam mannen aangehouden voor heling. Het eeuwenoude beroep van tasjesdief is nog niet uitge- storven. 3 straatrovers zijn opgepakt Twee aan de ie Crooswijksedwarsstraat in Rotterdam en een op de V/laardingerdijk in Schiedam. De politie heeft deze week meerdere drugsrunnersacties gehouden. In totaal zijn er bij deze acties 8 drugsmnners aangehouden. Daarvan zijn er overigens drie betrapt omdat ze de agenten, heel vriende- lijk, heroine en cocaine had- den aangeboden... Nog even over drugs: er is af gelopen week hennepkwe- kerij aangetroffen. De kwe- kerij aan de Buitenbassinweg in Rotterdam was nog in werking. Verder waren er meerdere aanhoudingen voor vemie- ling. Een tweetal is opgepakt na het inslaan van een auto- ruit aan de Sluiskreek en een groepje jongens na het ver- nielen van een bouwkeet aan de Guido Gezelleweg in Rot terdam. De agenten kregen het zelf ook te verduren. 1 jongeman is aangehouden voor beledi- ging van een ambtenaai. Hij maakte de agent in kwestie uit voor kankerjood. Daar- naast is 1 man aangehouden voor bedreiging van een ambtenaar. Niet alleen politiemensen zijn deze week bedreigd. J man nen zijn aangehouden voor bedreiging. Een man is aan gehouden nadat hij iemand met een vuurwapen had be dreigd. Een tweede man is aangehouden voor het be- dreigen van een RET-mede- werker. De derde man na het bedreigen en achtervolgen van een ex. Tot slot de excessen. 1 ont- voering: de politie heeft een man aangehouden in Fe- ijenoord-Ridderster nadat hij zijn kinderen had ontvoerd. 1 steekincident een Rotter- dammer raakte gewond bij een steekincident aan de Tol- lensstraat in Rotterdam, de dader is nog niet aangehou den. O Hef het medisch beroepsgeheim op Anne Dorst ROTTERDAM De moord op Milly Boele heeft, naast afschuw, veel vragen op- geroepen. Hoe komt 'zo'n ie mand' bij de politie terecht? Of liever gezegd: hoe komen de Sander Vs niet meer bij de poli tie terecht? "De selectiecriteria deugen niet" vindt Ed van Heijzen. Hij heeft 14 jaar bij RET gewerkt als controleur en als trambestuur- der. Dat is weliswaar niet bij de politie, maar als controleur ben je wel Buitengewoon Opspo- ringsambtenaar (boa). Als je solliciteert moet je ver schillende testen doorlopen. Taalonderzoek, Cognitieve ca- paciteiten onderzoek, psycho- logisch onderzoek, persoonlijk- heidsvragenlijst, praktijkproef en fysiek-motorisch onderzoek. Als bij een of meerdere com- petenties op of onder de onder- grens is gescoord betekent dat automatisch het einde van de selectieprocedure. Dat liegt er niet om. Toch is er een 'gat' in die criteria, volgens Ed van He ijzen. "Het medisch verleden wordt niet onderzocht." Dat valt namelijk onder het be roepsgeheim van de arts. "Ter- wijl op die manier redelijk een- voudig te controleren is of ie mand een psychiatrische ge- schiedenis heeft. Zoals deze man. De oplossing is het be roepsgeheim opheffen." jelle Egas, voorlichter van de VrSPN (Voorziening Tot Sa- menwerking Politie Neder- land), wilt het geen lek noe- men. "Die annotatie is te nega- tief. Het is zeker een emstige zaak, maar of dit een oplossing is? Wel een interessante visie." Meer niet. "Dit speelt buiten de reikwijdte van korpschefs, dit is aan de Haagse politick Maar ik denk niet dat hier veel handen voor in elkaar zullen gaan. Iemand beoordelen op zijn of haar verleden is twijfelachtig. Mensen kunnen ook behan- deld en genezen zijn." Van Heijzen blijft overtuigd van zijn idee. "Toen ik bij RET werkte heeft er iemand gesolli- citeerd die ontsnapt was van de gesloten afdeling van het Delta Ziekenhuis in Poortugaal. Toen dat 'ontdekt' was, werd hij ont- slagen. Maar hij was op dat mo ment al wel ruim vier maanden als boa in dienst." O Een herdenkingsplaats voor de door een politieman vermoorde 12-)ange Milly Boele hh/marcel van den bergh «nUcl»«ul,,n '00n,cai 0OMvanaf OD SAUNA'S j De politie heeft een man aan gehouden die zijn ex-vriendin, een 42-jarige vrouw uit Maars- sen, stalkte en bedreigde. Hij is aangehouden op de snelweg A20. Hij zou mogelijk een vuurwapen bij zich hebben. Vrijdagavond rond kwart over negen kreeg de politie een melding van een vrouw dat haar ex-vriend haar bedreigd had. Hij zou op de A20 achter haar aanrijden. Agenten heb ben hierop de man op de snel weg langs de kant gezet en hem uit de auto gehaald ter hoogte van Schiedam. Dit was bij de bocht van de A4 richting de A20. Het verkeer op de weg is daartoe geheel stilgelegd. De verdachte is aangehouden en overgebracht naar een poli- tiebureau. Daar is de 41-jarige man uit Maarssen ingesloten voor nader onderzoek. Zijn au to is in beslag genomen. Het vuurwapen is overigens niet aangetroffen. Sanlwell Pittsburghstraat 31 Een Rotterdammer vond zaterdag een projectiel uit W02 in zijn auto. De kleinzoon bleek achteraf de (on)schuldige die zijn vondst in opa's auto had gelegd. o De Vlaardingse crimineel Eric Jan Q. is veroordeeld tot twaalf jaar cel. Hij zou bezig zijn ge- weest met het voorbereiden van aanslagen, onder meer op de HSU het Botlekgebied en de rechtbank in Rotterdam. Het OM had eind maart zestien jaar eel geeist Bij doorzoekin- gen op een schuiladres van Q in de Rotterdamse Boelstraat vond de politie grote hoeveel- heden grondstofFen en hulp- middelen voor het maken van explosieven. Ook werden kaarten en beeldmateriaal gevonden van de locaties waar hij aanslagen wilde ple- gen. De rechters kwamen tot een lagere straf omdat de ge vonden grondstoffen niet als kant-en-klaarwapen kunnen worden aangemerkt Zelf beweert de Vlaardinger dat het om een hobby van hem ging en dat hij nooit echt van plan is geweest om aanslagen te plegen. De politie hield zondag een 14-jarige bromfietsdief aan. Een groep vrienden belaagde hierop de agenten. Pepperspray en politiehonden kalmeerden de groep. o

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 12