Actueel De Dikkedeur 'WAAK VOOR PRDSDALINGEN' Het kinderdagverblijf dat kiest voor het kind! De duivel heeft de kerk in zijn greep en moetworden uitgebannen. Paus BenedictusXVI doetzijn best. Vaticaan Pedopriesters 'Het misbruik binnen de kerk heeft te maken met homofilie.' OOO Bestuursvoorzitter Rabobank He Dan blijf je maar binnen Kies ook, samen met ons team, voor het kind! MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 De exorcist houdt huis in Rome Eva Ludemann ROTTERDAM Het Vaticaan moetworden gezuiverd. Het maakt niet uit hoe. Dat lijkt de tactiek van paus Benedictus XVI. Het Vaticaan trekt alles uit de kast omzich te redden uit de misbruikschandalen waarbij het is betrokken. Gisteren ging het opnieuw fron- taal in de aanval. 'Het misbruik bin- nen de katholieke kerk heeft te ma- ken met homofilie', stelde de tweede man van het Vaticaan, kardinaal Ber- tone. 'Het voor priesters verplichte celibaat heeft er niets mee te maken.' Woordvoerders noemden de mo- gelijke arrestatie van de paus in Groot-Brittannie tijdens een bezoek in September absurd. Daarmeedreig- de afgelopen weekend een Britse ad- vocaat, hij beschuldigt de paus van medeplichtigheid aan het seksschan- daal door pedopriesters te bescher- men. Kardinaal Bertone Elke organisatie had allangeen crisis- management gevormd en persverkla- ringen en interviews afgegeven om de gemoederen tot bedaren te brengen. Maar niet het Vaticaan. Wie een pau- selijk mea culpa voor de slachtoffers van pedofiele priesters wil, kan lang wachten, Benedictus doet niet aan hand in eigen boezem. Hij zegt sim- pelweg niets - uit uitgelekte berich- ten uit het Vaticaan blijkt dat Bene dictus XVI het pedofilieschandaal in de kerk maar zelden bespreekt met zijn woordvoerders - of hij laat zijn geestelijken verklaringen afleggen die alleen maar meer kritiek genere- ren. Erzijn boze gelovigen op intemet- fora die Benedictus XVI inmiddels de leiders van's werelds grootste pedo- fielennetwerk noemen. Gisteren spoot een onbekende graffiti-scheld- woorden op de muur van het geboor- tehuis van Benedictus in Marktl am Inn, in-Beieren. Afbrokkelen De strenge kamergeleerde Joseph Ratzinger zou orde op zaken stellen in de kerk, verwachtten vele gelovi gen toen hij tot paus werd gekozen. Vijf jaar later wordt duidelijk hoe Be nedictus XVI de afbrokkelende mo- rele autoriteit van het Vaticaan wil herstellen: het instituut moet gepur- geerd van kwaadaardige elementen. Exorcist Benedictus XVI gaat het neo- liberalisme uit de kerk bannen. De paus heeft kak aan kritiek van de goddeloze wereld om hem heen. Dat bleek al uit de benoeming van de Amerikaanse curiekardinaal Levada in 2005 tot prefect van de Congrega- tie voor de Doctrine van het Geloof, wat in het dagelijks leven inhoudt dat Levada het onderzoek naar seksueel misbruik binnen de kerk uitvoert. Een merkwaardige keuze van de paus: Levada is in de VS aangeklaagd omdat hij pedofiele priesters zou hebben geholpen naar het Vaticaan te ontkomen. Broertje dood Aan diplomatiek heeft Benedictus een broertje dood. Onder hem is alle De net weer aantrekkende Neder- landse woningmarkt zal weer in- zakken als de politiek de plannen voor beperking van de hypotheek- renteaftrek doorzet. Daarvoor waarschuwde bestuursvoorzitter Piet Moerland van Rabobank in een interview met persbureau Reuters. 'Laten we nu geen terugslag cree- ren. De huizenmarkt is geleidelijk aan het opkrabbelen. Dat proces moeten we niet verstoren met maatregelen. Dit is niet het mo ment', aldus Moerland. Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) Ger Hukker en pre sident van De Nederlandse Bank Nout Wellink deden al eerdersoortgelijke uitspraken. Na een periode van gematigde prijsdalingen lijkt de woningmarkt nu enigszins tot rust gekomen. Vol- gens de NVM stegen de prijzen van woningen in de eerste maanden van dit jaar met 0,4 procent. Moerland wilde zich niet uitlaten over hoe sterk de prijsdaling volgens hem zal zijn als de overheid toch maatregelen neemt. Een vrouw in Den Haag wilde niet dat ze zou worden afgesloten van het energienet vanwege achterstallige betaling. Dus sloot ze de monteur op in haar huis.. Boze gelovigen noemen de paus op internetfora de leider van's werelds grootste pedofielennetwerk. reuters vooruitgang in de betrekkingen tus- sen het Vaticaan en Israel tenietge- daan die zijn voorganger zorgvuldig had opgebouwd. Hij herstelde de Holocaust-ontkennende Britse bis- schop Richard Williamson in zijn eer - hij werd door paus Johannes Paulus II geexcommuniceerd. Op de dag van zijn rentree in de kerk noemde Willi amson in een interview de Holocaust opnieuw een fabel. Ook met de moslims heeft Bene dictus XVI een moeizame relatie. Vrij- wel direct na zijn aantreden haalde hij in een belangrijke rede een citaat aan dat profeet Mohammed een slecht, onmenselijk, gewelddadig type noemde. Intussen blijven zich elke dag slacht offers van pedopriesters melden. In Duitsland alleen al staat een Jcwart van de gelovigen op het punt de kerk de rug toe te keren uit woede over het schandaal. Blijven alleen de dogmatische hardcore gelovigen over. Precies zo- als Benedictus wil. O Kind centrum De Dikkedeur ziet goede pedagogische zorg voor (jonge) kinderen als een belangrijke maatschappelijke taak. Onze pedagogische aanpak is wetenschap- pelijk verantwoord en onze opvang is huiselijk ingericht. Voldoende gekwalificeerde groepsleiding voor de kinderen gedurende de hele dag is voor ons vanzelfsprekend, evenals pedagogische ondersteuning in de praktijk van het uitvoerend werk. Als ji ons team komt versterken, verwachten we van jou dezelfde gedrevenheid, met een vanzelfsprekende kindgerichtheid en inzet voor kwaliteit. In onze vestigingen in Rotterdam-Kralingen en Rotterdam-West hebben wij plaats voor: - GROEPSLEIDING DAGOPVANG 25,5 tot 34 uur (baby's en peuters) - BSO GROEPSLEIDING 18 tot 24 uur - VASTE INVALKRACHTEN o.a. voor zwangerschapsvervanging en vakantieverlof Wij vragen - een diploma SPW3 (of daarmee vergelijkbaar) - werkervaring in de kinderopvang /of stage-ervaring - aantoonbaar gevoel voor de belevingswereld van kinderen - de wil om te leren, ook over het eigen handelen - geboeidheid boven routine - een professionele beroepshouding - representativiteit en goede uitdrukkingsvaardigheid Wij bieden - de hele dag voldoende leidsters op de groep - aandacht voor kwaliteit in woord en daad - pedagogische ondersteuning in het werk - een enthousiast team en geanimeerde discussies - verantwoordelijkheid voor extra taken - een open werkklimaat waarin roddel niet past - persoonlijke aandacht voor iedere medewerker - een salaris conform de CAO-kinderopvang Ben je ge'interesseerd? Stuur een email naar claudiaschmidt@dikkedeur.nl. Een brief mag ook: De Dikkedeur, t.a.v. Claudia Schmidt Heemraadssingel 99, 3022 CB Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 19