Achtergrond Vertrouwd in uw keuken President Hamid Karzai ASWA Nognietzo heel erglanggeleden was Hamid Karzai deenige die Afjghanistan weerovereind kon helpen. Nu vragen mensen zich afofde presidentsomsaan de drugs is, zoraardoethij. Wat is er in vredesnaam ge b e u rd fLm OOO ZONDAG AS. GEOPEND! www.aswakeukens.nl Henkie Mark van Assen 'AT heeft hij gezegd?! In Washington dachten ze eerstnogdat ze het niet goed ver- staan hadden. Maar het bleek toch echt waar. 'Als de internationale ge- meenschapmij noglangeronderdruk zet', zei Hamid Karzai, 'dan zweer ik dat ik me aansluit bij de taliban.' Wat zal er gevloekt zi jn door presi dent Barack Obama en waarschijnlijk ook door Hillary Clinton, zijn minis ter van Buitenlandse Zaken. En door de Britse premier Gordon Brown. En door Angela Merkel, de Duitse bonds- kanselier. En door Stephen Harper van Canada. En in al die andere lan- den die troepen leveren aan Afghani stan en soldaten verliezen door ko- gels en/of bermbommen van de taliban waarbij Hamid Karzai zich nu ineens wil aansluiten. Het Witte Huis nam zelfs de woor- den 'genuinely troubling' in de mond. Dat is niet gebruikelijk als het gaat om een bevriend staatshoofd. Karzai heeft de laatste tijd nog veel meer gezegd waar mensen de koude rillingen van krijgen. Zo kreeg een groep stamoudsten in Kandahar de president van Afghanistan op bezoek en die vroeg hen zomaar om hun me- ning. 'Als jullie niet willen dat de ko- mende NAVO-operaties in de regio doorgaan, nou, dan zeggen we die toch gewoon af.' MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 De bebaarde Afghanen wisten waar schijnlijk niet wat ze hoorden, maar het NAVO-oppercommando al hele- maal niet. Hoezo afzeggen, is die mangekgeworden? Hetzomeroffen- sief is niet alleen maandenlang tot in de kleinste details voorbereid, het is ook nog eens de pijler van de nieuwe strategic van de Amerikanen. De mi- litairen waren des duivels. Als ze al n iet genoeg hadden van die Afghaan- se ellende, dan kregen ze het nu wel. Verslaaf d aan opium? Wat is er toch aan de hand met Hamid Karzai? Er zijn wel mensen die daar een antwoord op weten. Peter Gal- braith bijvoorbeeld. Hij was tijdens de verkiezingen van vorig jaar de tweede man van de VN-missie in Af ghanistan. Die verkiezingen werden uiteindelijk gewonnen door Karzai (ten koste van zijn rivaal Abdullah Abdullah), maar dat ging niet erg soe- pel. Steekwoorden: intimidatie van kiezers, lage opkomst en fraude. De beschuldigende vinger wees met name naar aanhangers van Kar zai. Die zouden meer dan een mil- joen stemmen hebben vervalst ten gunste van de zittende president. Galbraith beklaagdezich hierover - op luide toon - en werd vervolgens door zijn baas uit zijn fiinctie onthe- ven. DeVerenigde Natieszijn tenslot- te neutraal. Daarna werd hij vol on- der vuur genomen door Karzai. De fraude was namelijk niet gepleegd door diens aanhangers, maar juist door Peter Galbraith en zijn VN. Met als doel een regering aan de macht te brengen die precies zou doen wat Amerika, het Westen, de NAVO en Pakistan willen. Gelukkig had Karzai daar een stokje voor kunnen steken, was de boodschap. Galbraith reageerde woedend tij dens een interview met de Ameri- kaanse zender MSNBC. Hij zei, niet eenszo heel ergvrij vertaald, dat Kar zai ze ziet vliegen. En dat komt door de drugs. Letteriijk: 'Karzai has a cer tain fondness for Afghanistan's most pro fitable exports'. Opium, dus. Of hij daar bewijzen voor heeft? Nou, volgens 'some palace insiders' is Karzai soms zeer emotioneel, heeft hij geregeld woede-uitbarstingen en handelt hij impulsief. Precies het gedrag van een verslaafde, was de onuitgesproken conclusie. Het opvallende was dat Galbraith, die in dit verband niet zo maar iemand is, nauwelijks werd te- Vertrouwd in uw keuken. Dat bereikt u met Aswa Keukens. Op basis van een goed advies vertalen wij uw wensen naar een mooi, maar vooral ook functioneel keukenontwerp. Wij weten uit ervaring: in een keuken naar uw smaak zult u zich thuis voelen, in een doordachte keuken is het prettiger koken. Met de laatste trends op kookgebied, de nieuwste technieken en de beste indeling, alles afgestemd op uw lifestyle, keukengebruik en budget. Kom langs in onze showroom. Of, nog beter, maak een afspraak met een van onze keukenadviseurs. Kom, alleen deze zondag, ook kijken naar de speciale expositie van de cursisten van Barteljee. mJ KEUKENS 00RDRECHT HELMOND HILVERSUM U0EN VENLO

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 20