De Kwestie UITBREIDING 0V-VERB0D YOUR BOEK MaasstadPers ZOBEZIEN ledereen lijkt tegenover iedereen te staan in de soap rond de bekerfinale. Zijn de veiligheidsmaatregelen die miljoenen kosten overdreven V/oetbal Kans dat rivaliserende supporters op de vuist gaan wordt steeds groter m m b«^ Er zouden ille gaal kaarten zijn verkocht voor de 'neutrale' vakken. OOO MARCO PASTORS PvdA wil stedelijk reisverbod voor misdragers Your Flop oogst toch Risico van het spel 3|c Bevrijdingsfestival Zuid-Holland Bombardement wordt speelfilm 5k C02; is het nou ja of nee? MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 Tienduizend lopers wa- ren afgelopen zondag in Rotterdam voor de 30e Marathon. Een evene- ment waar veel toeschou- wers van buiten Rotterdam op af komen in een sfeer die door lopers wordt bejubeld. Beter, leuker en gezelliger dan in Rotterdam loop je ner- gens vertellen ze je in hun euforie. Rotterdam is the best! Mijn vriendin deed mee aan de bedrijvenestafet- teloop. Ik zette haar af op het 10 kilometerpunt aan de Spi- nozaweg en reed binnendoor, dus niet via de normale rou te, naar het 20 kilometerpunt op de Dorpsweg. Het laatste stuk ging door de Camisse- buurt in Charlois. Tegen haar collega uit Den Haag die met mij meereed, vertelde ik trots dat hier de Rotterdamwet geldt, een van de bijdragen van het Leefbaarcollege aan onze stad. Je mag er alleen een woning huren als je werkt, niet met een ww- of bijstandsuitkering. Met de Rotterdamwet doe je de kraan dicht, maar er moet 00k gedweild wor- den. Veel woningen zijn ei- gendom van particulieren, zowel verhuurders als bewo- ners. Er is nogal wat achters- tallig onderhoud, in totaal op Zuid bij een kleine 10.000 woningen. Het college dat ons heeft opgevolgd, heeft geprobeerd de Verenigingen van Eigenaren nieuw leven in te blazen en opknapsubsidies te geven. Dat is een taai pro- ces, het gaat erg langzaam. Kort geleden kwam ik een corporatiedirecteur van bui ten de stad tegen. Hij was niet bepaald euforisch over Rotterdam. Hij wees me erop dat de problemen in Rotter dam echt groter zijn dan in andere grote steden. Zoveel achterstanden en goedkope woningen. Dat vraagt om apart beleid. Ga die 10.000 woningen kopen. Dat kost misschien een miljard. Corpo- raties kunnen die woningen opknappen en daarna verhu- ren of verkopen. Veel makke- lijker en sneller dan het nu gaat Wie moet dat betalen, vraagt u me. Dat kunnen cor- poraties makkelijk zelf. Er is een corporatie die niet rijk meer is, en dat is Woonbron, de corporatie die voor meer dan €200 miljoen de SS Rot terdam heeft neergelegd. Al die andere corporaties, Vestia, Woonstad, PWS, Stadswo- nen, Com.Wonen en SOR: die hebben geen boot en dus het geld nog op zak. Kom op jon- gens, dokken voor de stad. Dan kunnen 00k niet-hardlo- pers zeggen: Rotterdam is the best! O te Bekerfinale: straks een succes of slagveld? Esma Linnemann ROTTERDAM De supporters, de clubs, de ge- meente en de KNVB. ledereen lijkt tegenover elkaar te staan in de 'soap' rond de bekerfinale. De wedstrijd Feyenoord -Ajax zaterdag 25 april in de Rotterdamse Kuip belooft heel spannend te worden. "Het wordt 2-1, waarbij Feyenoord in de laatste minuten het beslis- sende goal maakt", voorspelt Peter van Heemst. Maar on- danks dat zijn club gaat win- nen, maakt de Rotterdamse Pv- dA-fractievoorzitter zich ernsti- ge zorgen. De kans dat de riva liserende supporters op de vuist gaan, lijkt steeds groter te wor den, nu er steeds meer signalen komen dat supporters uit zijn op een partijtje oud-Hollands knokken. Ook zouden suppor ters van beide clubs illegaal kaarten hebben gekocht voor de 'neutrale' vakken, waardoor ze naast elkaar komen te zitten. En nu blijken de relschoppers uit Hoek van Holland ook nog eens vrije toegang te hebben tot De Kuip. Van Heemst: "De po litic moet deze jongens heel dicht op de huid zitten, van uur tot uur, ook al betreur ik het dat er zoveel politie ingezet moet worden. Dit gaat ten koste van de gewone man." Burgemeester Aboutaleb kondigde strenge voorwaarden af over de risicowedstrijd: hij besloot dat niet meer dan 10.000 Ajacieden welkom zijn in de Kuip. Ook voor Feye- noordfans zijn slechts 10.000 kaarten beschikbaar. De overige 25.000 kaartjes werden door de KNVB verdeeld onder 'neutraal' publiek, tot grote woede van de seizoenskaarthouders, die nu in groten getale naast het net vis- sen. Door deze verdeelsleutel Voor de beveiliging van de Kuip staan straks tien pelotons ME klaar, in plaats van vier. robkamminga dreigt de Kuip grotendeels leeg te blijven. Michael van Praag van de KNVB betreurt de situatie: "Ik vind het heel jammer dat de be kerfinale is verworden tot een slagveld.' Maar PvdA-ffactievoorzitter Peter van Heemst staat achter zijn burgemeester. "De veilig- heid gaat boven alles, en zelfs als de burgemeester op de dag De Rotterdamse PvdA wil dat het OV-verbod in de Maasstad wordt uitgebreid. In de tramlij- nen 2 en 23 geldt nu een reis verbod voor mensen die zich hebben misdragen. Zij mogen een bepaalde periode de tram niet meer in. Voor andere tramlijnen en de metro en bus bestaat dit ver- bod nog niet De PvdA pleit voor de uitbrei- ding na de mishandeling van vijf RET-medewerkers eind vo- rige maand in metrostation Marconiplein. Daarbij werd een controleur zo mishandeld dat zijn kaak op meerdere plaatsen is gebroken. Volgens de PvdA hadden zij al eerder gevraagd om een uit- breiding van het Openbaar Vervoer verbod, maar bleek dat te duur. Zo besliste het stadsbestuur. Naar aanleiding van het voorval bij Marconi plein gooien zij de bal nog eens op. zelf inschat dat de situatie te ge- vaarlijk is en de Ajax-supporters terugstuurt, dan heb ik daar het volste begrip voor." De Rotterdamse fotograaf Kees Spruijt volgde voor zijn boek Voor Kameraden Feye- noordsupporters en hooligans. Hij begrijpt de woede onder de loyale fans. "Straks is de Kuip maar half vol, dat is net als een zwembad zonder water." Vol gens Spmijt hebben de repres- sieve maatregelen een aver- echts effect. "Als hooligans wil- len matten, zijn ze niet tegen te houden. De politie zou veel be ter contact moeten leggen met de jongens, meer investeren in een vertrouwensrelatie." O Donderdag is de presentatie van het boek Your Identity in het stadhuis. De presentatie wordt geopend door wethou- der Rik Grashof. In het boek maak je kennis met de Rotter damse jeugd via vijftig kleurrij- ke portretten. Het boek vloeit voort uit Your World. De por tretten zijn gebaseerd op inter views die in het jongerenjaar met jongeren gehouden zijn. De KNVB-bekerfinale op zondag 25 april, om 14.00 uur geldt als een echte risicowedstrijd, waar- voor speciale regels gelden. Een daarvan is de combirege- ling, waarbij supporters van de bezoekende club, in dit geval Ajax-supporters, ver- piicht met de trein of bus moeten komen. Ook kan de politie Rotterdam een gebiedsverbod opleggen aan voetbalfans die mogelijk voor problemen zorgen, zoals de Hoek van Holland-rel- schoppers. De laatste keer dat een voetbalwedstrijd in Rot terdam flink uit de hand liep was in 2005, toen raakten supporters van Ajax en Feye noord slaags met elkaar, en arresteerde de politie 43 rel schoppers. De grootschalige rellen en vernielingen op de Coolsingel in 1999 haalden overal in het buitenland de pers: vier rel schoppers werden geraakt door politiekogels, de schade bedroeg toen maar liefst 10 miljoen gulden. O Bezorgklachten: Telefoon: 0900 - 4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fax:010 -4699 504 wwwjnaasstadpersjil info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: K Moerman en A Dorst Telefoon: 010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax-010 - 4699 504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: F. de Roon Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaar Nieuwe locatie, nieuwe tijden, nieuw thema. Om 11 uur's ochtends wordt het Bevrijdingsfestival geopend op de Parklaan. Het thema: Vrijheid Wereldwijd. Het bombardement op Rotterdam op 14 mei 1940 wordt verfilmd. Er is al een producent, een budget van 6 miljoen euro en een scenario. Nu nog een regisseur. Belangrijke besluiten over de C02-opslag in Baren- Odrecht worden pas na de zomer door een nieuw kabi- net genomen. De voorbereidingen gaan wel door.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2