Sport Voetbal I I I i f i Eindelijk toonde Sparta weer strijd en pakte een punt. ADO pakte wel drie punten, dus nu dreigen toch de play-offs. PERSONELE PROBLEMEN NIET OP Z'N A'TJES Feyenoord gaat voor Europees voetbal Excelsior verzekerd van eerste vijf Feyenoord JfVOETBAL mobiel Domper Sparta ziet ADO passeren op ranglijst Met de punten deling werd het moraal in ieder geval opgekrikt Derby Been gaat voor de winst Play-offs Eerste ronde overslaan V€W beUen eikaar Drie geschorsten voor derby Waarschuwing OO0 GRA) De voetbalkrant die vooruitblikt! NU Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl Geen woorden maar daden Leg'ioen^e gratis. Gratis bellen met je voetbalvrienden Exclusief voor Legioenleden Gratis SMS Goal Update www.feyenoordmobiel.nl Nieuw elan, maar nu wel zestiende plaats Volgens uitblinker Edwin van Bueren was de passie het werk van Aad de Mos. pro shots/willem moret Van de redactie ROTTERDAM Wie Sparta zaterdag onder leiding van de nieuwe trainer Aad de Mos zag voetballen te- gen Heracles Almelo zag einde lijk weer eens strijd en passie. Het leverde 'slechts' een punt op. En omdat ADO Den Haag zondag won van FC Utrecht zakten de Rotterdammers zelfs naar de zestiende plaats, die aan het einde van het seizoen play-offvoetbal betekent. De winst van ADO beteken- de een flinke streep door de re- kening van Sparta, dat zaterdag een redelijk goed gevoel over- hield aan het duel met Hera cles. Gezien de kansen had de ploeg kunnen winnen, maar met de puntendeling werd het moraal in ieder geval opgekrikt. Het belangrijkste verschil met de laatste weken was dat Sparta weer eens strijdend voor de dag kwam. „Dat komt waarschijn- lijk door de trainerswissel", zei uitblinker Edwin van Bueren na afloop. Sparta kende vorige week Feyenoord en Sparta kampen beiden met de nodige perso- nele problemen voor de der by van woensdagavond. De nieuwbakken Sparta-coach Aad de Mos kon sowieso al niet beschikken over de ge- blesseerden Emmanuel Bo- akye, Nathan Rutjes en Kevin Strootman en zag zaterdag- avond ook Nick Viergever af- haken. De 20-jarige verdedi- ger/middenvelder pakte te- gen Heracles Almelo zijn vier- de gele kaart en is geschorst Datzelfde geldt voor Giovanni van Bronckhorst en Karim El Ahmadi aan de zijde van Feye noord. Daarnaast kan trainer Mario Been nog niet beschik ken over Dani Fernandez en Jon Dahl Tomasson. De Deen trainde vorige week voor het eerst op zijn speciaal op maat gemaakte nieuwe voetbal- schoenen. Been hoopt hem tij- dens de bekerfinale weer in te kunnen zetten. een roerige week, nadat Frans Adelaar werd ontslagen en Aad de Mos als crisismanager voor de groep werd geplaatst. De 63- jarige Hagenaar ging vol passie aan de slag en nam zijn ploeg mee naar Oisterwijk voor een vierdaags trainingskamp. Dat leidde ertoe dat Sparta een stap- je harder deed. De Mos was dan ook tevreden. „lk moet blij zijn met een punt. De jongens heb- ben perfect uitgevoerd wat ik van ze gevraagd heb. We heb- ben Heracles vroeg vaStgezet en het voor hen moeilijk gemaakt om het positiespel te spelen", sprak de coach, die zelf een kwartier voor tijd naar de tribu ne gestuurd werd nadat hij het veld inliep om te protesteren te- Erik Falkenburg begon zater dag tegen Heracles als aan- voerder van Sparta, maar in de tweede helft keerde hij niet te- rug. De Mos was alles behalve tevreden en wisselde hem. „Falkenburg moet beseffen dat we geen jeugdvoetbal spelen. Ik heb hem een paar ballen zien geven, die je misschien in de A-junioren kan geven, maar niet op dit niveau." MaasstadPers Woensdag 14 april 2010 lB Met een tevreden gevoel verliet Feyenoord zondag het Philips Stadion, waar het met 0-0 gelijkspeelde tegen PSV. Van de redactie ROTTERDAM Nu wil de ploeg ook weer eens goed spelen in de eigen Kuip, waar het Europees voetbal kan veiligstellen. Tevreden consta- teerde Feyenoord-trainer Mario Been zondag dat zijn ploeg 'erg volwassen' had gespeeld in Eindhoven. „Maar", zo voegde hij er meteen aan toe, „We zijn pas echt ver als we hier woens dag tegen Sparta een vervolg aan geven. Als we winnen, stel- len we Europees voetbal veilig en hebben we de doelstelling voor dit seizoen gehaald." Bij winst in de derby is Feye noord zeker van een plaats bij de eerste vijf. Maar winnen in de eigen Kuip is in 2010 geen abc'tje. Alleen van Vitesse werd gewonnen, in de overige con- frontaties was het spel vaak te- leurstellend. Zoals op Eerste Paasdag tegen NAC, toen het 0- 0 werd. „Als je tegen PSV zo goed kunt spelen, dan vraag ik me soms af waarom dat een week eerder tegen NAC niet kon", sprak Karim El Ahmadi zondag. „Tegen ploegen die zich ingraven, hebben wij het lastiger. In 'grote' wedstrijden, zoals tegen PSV, krijgen we meer ruimte om te voetballen en dat ligt ons beter." De laatste weken kwam Feyenoord moei lijk tot scoren. Tegen NEC, NAC Breda en PSV werd het 0- 0. Tussendoor werd alleen in het restant tegen Vitesse ges- coord. De trainer „Als we dit seizoen de helft van alle kansen die we hebben gehad, benut hadden, hadden we nu hoger gestaan. Maar ja, we missen nu eenmaal een scorende spits.' O gen een niet gegeven penalty. „Het was een twee honderd procent strafschop, omdat Van der Linden die bal met de hand raakte. Dan hadden we wellicht gewonnen en twee punten meer gehad. Dat is zuur, want we hebben ieder punt hard no- dig." Dat bleek, want ADO (31- 27) passeerde Sparta (31-26) zondag op de ranglijst. Sparta heeft nog drie duels om play offs te ontlopen. Woensdag avond gaan De Mos en zijn mannen op bezoek bij Feye noord. Zondag wacht FC Utrecht en op zondag 2 mei speelt Sparta uit tegen FC Gro- ningen de laatste wedstrijd van de competitie. O Middels een 4-1 overwinning op FC Eindhoven verzekerde Excelsior zich vrijdag van een plaats bij de eerste vijf. Dat be tekent dat de ploeg de eerste ronde van de play-offs mag overslaan. Nadat Excelsior eind november de tweede periodeti- tel voor zich opeiste, wist de ploeg van trainer Alex Pastoor dat het seizoen verlengd zou worden door middel van de play-offs. Vanaf dat moment was eerst het kampioenschap het doel, maar toen dat te hoog gegrepen bleek, wilde Excelsior hoe dan ook bij de eerste vijf eindigen. De 4-1 winst op Eind hoven bleek daartoe het laatste zetje. Excelsior heeft nog twee wedstrijden om de derde plaats vast te houden. O Al het voetbal van het komende weekeinde fE'Re woensdaql ,n de Kiosk I Mario Been en Leo Beenhakker hebben vrijdag Feyenoord Werkt' geintroduceerd, een concept waarbij fans de kans krijgen een passende baan te vinden waarmee ze een leuk salaris verdienen, maar ook hun club financieel ondersteunen. Omdat je niet alleen van voetbal geniet

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6