Sport 'Het woord is aan de spelers' II II II II II II II KLAAR VOOR PLAY-OFFS OP DE MAN SPELEN '■m Voetbal W/ gratis- Feyenoord maakte het Twente niet al te moeilijk, tot woede van Ajax dat de club terug wil pakken in de KNVB-finale GifVOETBAl I >yenoord mobiel II KNVB-beker Finale op het scherpst van de snede 'Ook al is er rivaliteit, je moet je sportieve plicht vervullen'. Sparta De Mos verwijt zichzelf niets 'Er moet veel meer gif en duelkracht in de ploeg komen'. Legioenleden bellen eJKaar 10 Xl OOO Excelsior draait goed seizoen Vlasblom voldoet De voetbalkrant die vooruitblikt! Het grootste voetbalmaandblad van Nederland www.elfvoetbal.nl Op een slof en een nieuwe voetbalschoen www.feyenoordmobiel.i MaasstadPers Woensdag 21 april 2010 dBB Ajacieden willen Feyenoord 'opvreten' Luigi Bruins beklaagt zich bij scheidsrechter Van Hulten als Stoch 2-0 heeft gescoord. proshots/peter lous Van de redactie ROTTERDAM Feyenoord liet zich zondag te- gen FC Twente wel erg makke- lijk naar een 2-0 nederlaag spe- len. Niet handig, aangezien Ajax nu volop gemotiveerd is voor de bekerfinale. In Amster dam werd met gefronste wenk- brauwen vemomen dat Feye noord het Twente, dat een punt voorstaat op Ajax in de titel- strijd, niet al te lastig had ge- maakt. Sommige Amsterdamse spelers reageerden furieus. Zo zei Toby Alderweireld: „Ik heb begrepen dat ze er geen reet aan hebben gedaan tegen Twente. Ook al is er grote rivaliteit, je moet je sportieve plicht vervul- len. Nu dat niet is gebeurd, leeft het heel erg in de groep om ze tijdens de bekerfinale op te vre- ten. Het wordt een warm ont- haal. We willen in de ArenA nu zo'n uitslag neeizetten, dat de Toby Alderweireld tweede wedstrijd niet meer hoeft te worden gespeeld." Een dag voor het duel met Twente werd de training van Excelsior kan zich gaan op- maken voor de play-ofTs. De Kralingers spelen vrijdag de laatste wedstrijd van de re- guliere competitie tegen FC Omniworld en beginnen der- tien dagen later aan het toet- je, dat tot promotie naar de Eredivisie kan leiden. Zoals het er nu voor staat, speelt nummer drie Excelsior op 6 en 9 mei tegen nummer vier Go Ahead Eagles, maar in de laatste speelronde kan er nog geschoven worden met de posities op de ranglijst In de ronde daama kan Excelsi or Sparta treffen als tegenstan- der. Vandaar dat trainer Alex Pas- toor afgelopen zondag op de tribune zat om de stadgenoot te analyseren. „We gaan na- tuurlijk voor het hoogste in de play-offs, maar ongeacht de uitkomst is het voor ons nu al een heel goed seizoen", aldus Pastoor. Feyenoord verstoord door een groep van zo'n 150 supporters, die trainer Mario Been en de se- lectie duidelijk kwamen maken dat zij liever hadden dat Feye noord zou verliezen. Want dan zou de kans op een Amster- dams landskampioenschap een stuk kleiner zijn. Been kon het niet begrijpen. „Ik kan niet in de koppies van de spelers ldj- ken, maar ik kan me voorstel- len dat zij toch wel geschrokken zijn van het incident tijdens de laatste training", zei de trainer na afloop van het duel met Twente. „Ongelooflijk treurig, zeker in de positie waarin Feye noord zit. We stonden vierde, maar dat is blijkbaar niet be- langrijk meer, als Ajax maar Tot zijn eigen verbazing begon debutant Bjom Vlasblom afge lopen zondag tegen FC Utrecht in de basis. De 20-jarige mid- denvelder kreeg de taak om Dries Mertens te schaduwen en deed dat goed volgens Aad de Mos „Hij kan op een man spelen en trekt zijn voet niet terug. Daarmee zorgde hij er- voor dat ook de rest wat agres- siever ging spelen." geen kampioen wordt." Voor Feyenoord wordt de bekerfinale daarom van nog groter belang. Het Europa League-ticket dat de Rotterdammers nu in bezit hebben, betekent dat de club op 29 juli al aan de bak moet. Met het bekerticket is dat pas op 19 augustus. Aan Been de taak om zijn ploeg deze week op scherp te zetten voor de eerste wedstrijd van de bekerfinale. „Als we dan spelen zoals van- daag, kunnen we die wedstrijd beter schriftelijk afdoen, want dan hebben we geen schijn van kans. Maar ik ben ervan over- tuigd dat er volgende week een ander Feyenoord staat, dat 200 procent geeft om te winnen", zegt Been. O Aad de Mos Van de redactie ROTTERDAM Aad de Mos moest Sparta in de Eredivisie houden, maar deel een van die missie is mislukt. Al denkt de 63-jarige trainer daar zelf anders over. Hij vindt dat de spelers nu op moeten staan. „Ik had dit ingecalculeerd", sprak De Mos zondag een half uur nadat duidelijk was gewor- den dat Sparta via de play-offs het eredivisieschap moet gaan veiligstellen. De Hagenaar werd tweeenhalve week geleden met veel bombarie binnengehaald, maar na drie duels is het 'Aad- effect' beperkt gebleven tot een punt tegen Heracles Almelo. „Ik verwijt mezelf niks", aldus de trainer. „)e wint niet zomaar van Heracles en Feyenoord en ik had van tevoren getekend voor drie open kansen in de eerste helft tegen FC Utrecht waaronder een penalty. Daar- van moeten we er zeker een of twee maken. Dat dat niet ge- beurt, daar kan ik niks aan doen." De Mos en zijn selectie kun nen nu gaan toewerken naar de play-offs, die voor Sparta op donderdag 6 mei beginnen met een wedstrijd tegen een eerste- divisieclub. „Ik heb in twee we- ken niet veel kunnen doen, omdat we drie wedstrijden in een week hadden. Nu heb ik wat meer tijd om op een ande- re manier te gaan trainen. We zullen veel vier tegen vier gaan spelen. Scherpe partijtjes, waar- bij geknokt zal moeten worden. De jongens moeten elkaar nu sterker gaan maken. Er moet meer gif en duelkracht in de ploeg komen." Of er voor Erik Falkenburg nog een rol is weggelegd, is de grote vraag. Het 21-jarige talent werd tegen Utrecht na 24 mi- nuten naar de kant gehaald, na dat zijn man Jacob Lensky de 0- 1 had gemaakt. „Het is van te voren duidelijk aangegeven dat Lensky hun gevaarlijkste mid- denvelder is, die er een paar keer 'overheen' komt. Dan zul je mee moeten, maar dat deed Erik niet. Iedereen moet doen wat er wordt afgesproken. Te gen Heracles en Feyenoord was Erik ook al betrokken bij twee tegengoals. In de jeugdoplei- ding hoefde hij misschien niet mee te verdedigen, maar in de Eredivisie gelden andere wet- ten." In de play-offs wordt het volgens De Mos geen maklde voor Sparta. „Sterker, je krijgt nog veel moeilijkere wedstrij den. Gelukkig ken ik de Eerste Divisie als mijn broekzak en heb ik een goed beeld van de mogelijke tegenstanders. Maar de spelers zullen nu antwoord moeten geven. Anders verdien je het ook niet om in de Eredi visie te spelen." O Al het voetbal van het komende weekeinde Gratis SMS Goal Updates Nu 30 minuten voor maar €1,- Win een reis naar Barcelona!! Nu exclusief voor legioen leden De speciale schoenen, die Don Dahl Tomasson in Duitsland heeft laten aanmeten na een ®hielblessure zijn een succes. De Deen hield het een uur vol tegen de Tukkers. „Die kun nen we klaar stomen voor de bekerfinale", zei trainer Mario Been na afloop. B Omdat je niet alleen van voetbal geniet ch,B

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10