Sport ^3N 4 RONNIE STAM KAN SPELEN MARTIN HAAR LANGER BD AZ MARTNOOD WERKLOOS De rentree va n Robin van Persie isnietonopgemerktgebleven. - 'Het is of hij nooit weg is geweest', verzuchten Arsenalfans opgelucht. Arsenal Fans verrukt na rentree 'Ik weet dat als ik fit ben, ik me op het veld geen zorgen hoef te maken.' OOO Kampioenswedstrijd Arveladze twijfelt Mozambique Provoceren Duimen omlaag Uitlokking MaasstadPers Woensdag2i april 2010 Thank God, Robin van Persie is terug ^1 Sanne Rooseboom LONDEN Robin van Persie is weer helemaal te rug bi j Arsenal en de Britse sportpers vindt het fantastisch. Van Persie maakte vorige week in de uitwedstri jd bij rivaal Tottenham Hotspur zijn rentree na vijf maanden blessureleed. De eerste keer dat hij de bal raakte, leidde bijna tot een doelpunt. 'Hij liet de fans zien wat ze al die maanden hadden moeten missen', maakte de Daily Mail er van. The Fly ing Dutchman, noemde de krant hem. 'Sol Campbell en Van Persie zijn leiderszondervolgelingen', kop- te the Guardian. 'Thank God he's back!schreef fan Ronald op de Arsenal Facebookpagina. Sportschool Na zijn blessure, opgelopen in de vriendschappelijke wedstri jd van het Nederlands elftal tegen Italic, kwam Van Persie op krachten in Nederland, waar hij zwom en naar de sportschool ging. Ook dit vinden de Britten fasci- nerend. 'Toen zijn enkel het weer aankon om te voetballen, trainde hij ,mee met lokale club AFC', vertelt de Daily Mail zijn lezers. 'Ik heb ontzettend hard gewerkt,' zegtVan Persie in die krant. 'Ikbegon om tien uur en was rond half negen thuis. Soms was ik zo moe dat ik niet naar huiskon rijden. Ikweet dat als ik fit ben, ik me op het veld geen zorgen hoef te maken. Daarom had ik het zelfvertrouwen om vanaf de eerste minuut ervolledig tegenaan te gaan.' Volgenszijn coach ArseneWenger is Van Persie belangrijk voor het zelf vertrouwen van het elftal. 'Ie kunt meteen zien dat hij ons iets extra's en iets speciaalsgeeft', zei de Fransman. Op de website van de club verklaart hij dat hij heus weet dat de blessures niet de schuld van de Nederlander zijn. 'Hij is een serieuze speler. Hij gaat niet naar disco's, leeft een ver- antwoord leven.' De trainer bena- drukt dat hij nog lang niet van Van Persie af wil. 'Ik wil hem absoluut houden. Ik hoop dat hij volgend jaar blessurevrij kan spelen.' Na de nederlaag tegen Tottenham, Robin van Persie verloor Arsenal zondag van Wigan en kan het team het winnen van de Pre mier League vergeten. Wenger heeft zijn spelers opgeroepen het hoofd recht te houden en de resterende wedstrijden met volledige overgave te spelen. Voor Nederland is het in ieder ge- val goed als Van Persie de komende competitiewedstrijden meespeelt met Arsenal, om ritme op te doen voor hij met Oranje aan de voorbe- reidingophetwereldkampioenschap inZuid-Afrika begint. Maardan moet ie natuurli jk niet meer door zijn en kel gaan. Zoals een fan op het Arsenal-fo rum schrijft in dikke letter: 7 love you Van Persie. Blijf alsjeblieft blessure vrij.' O Van Persie neemt bij Arsenal alweerde vrije trappen. rex Ronnie Stam kan op 2 mei met FC Twente aantreden in de beoogde kampioenswedstrijd tegen NAC. De 25-jarige verdediger moet dan wel akkoord gaan met het schikkings- voorstel van de aanklager betaald voetbal. De KNVB-functionaris wil Stam een voorwaardelijke schorsing van een duel en een boete van 1000 euro opleggen voor zijn kritiek opde arbitrage, na afloop van de verloren uitwedstrijd vorige week tegen AZ. Martin Haar zet waarschijnlijk op korte termijn zijn handtekening on- der een nieuw contract bij AZ. De trouwe assistent-trainer van de Alk- maarders is het met directeur voet- balzaken Marcel Brands nagenoeg eens over verlenging van zijn lange dienstverband. 'Het zieter goed uit', zei Brands gisteren. De 57-jarige Haar was dit seizoen bij een aantal wed strijden van AZ eindverantwoordelij- ke, oneler meer na het ontslag van Ro nald Koeman. Het is onduidelijk of Shota Arveladze, de andere assistent- trainer, volgend seizoen nog werk- zaam is bij AZ. De Georgier kan in Tur- kije als hoofdtrainer aan de slag. Ar veladze wil eerst weten wie in Alk- maar voor de groep komt te staan. Gertjan Verbeek van Heracles Almelo is de voornaamste kandidaat om de vacature in Alkmaar op te vullen. Brands sprak tegen dat Danny Blind, de huidige assistent-coach van Ajax, door Louis van Gaal naar voren zou zijn geschoven. 'Ik heb Louis vorige week noggesproken en hij heeft niets in die richting gezegd.' Mart Nooij moet op zoek naar een nieuwe baan. De voetbalbond van Mozambique heeft na lang overleg besloten de Nederlander geen nieuw contract te geven en verder te gaan met David Nascimento. De Portugees van Kaapverdiaanse af- komst voetbalde jarenlang in Ne derland, voor onder meer FC Utrecht en RKC Waalwijk. Nooij had de nati- onale ploeg van Mozambique de af- gelopen drie jaar onder zijn hoede. Francesco Totti (AS Roma) heeft een boete gekregen van 20.000 euro wegens het provoceren van de sup porters van Lazio, dat in degradatiegevaar verkeert. Q De aanvaller deed na afloop van de derby (2-1) demonstratief de duimen naar beneden, als een Romeinse keizer in de arena. W De Italiaanse competitie liet het bij een geldstraf voor Totti. Zijn club vreesde een schorsing wegens uitlokking van mogelijk geweld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 23