Actueel D66 vraagt wethouder Kriens om opheldering 'Geld te over, gewoon bonnen schrijven' slaapkamers Blaaksedljk kwakernaat 'NOG EVEN GEEN ACHES' OEPS, WEG TUINTJES! OO# Stadstoezicht Raadsvragen over wantoestanden Lezersreactie Stadstoezicht 'Stadstoezichters moeten zich houden aan bonnenquota' Auto's van de zaak en dure stegways die niet gebruikt worden' hulsta!2! carpi: <D dm aupirig vlspring Sffias ctempur MaasstadPers Woensdag 21 april 2010 Ombudsman Bezuinigingen ju Charlois loopt zich al warm voor Tour de France SLAAPBOULEVARD Stadstoezichters krijgen steeds meer politietaken. hh/reinout van den bergh Van de redactie ROTTERDAM Hoewel wethouder Jantine Kriens na berichtgeving in de MaasstadPers zei zich emstig zorgen te maken over de inter ne wantoestanden bij Stadstoe zicht, heeft zij nog geen concre te maatregelen genomen om de emstige aantijgingen van mede- werkers te onderzoeken. Kriens, verantwoordelijk voor de per- sonele organisatie van de dienst, nam de berichtgeving voor kennis aan zei wel de klachten 'zeer serieus' te ne- men. Verder ging ze vooral in op de manier waarop de mede- werkers van de dienst aan de bel trokken en de manier waar op zij hun ervaringen delen (op onze website). De wethouder zou graag zien dat de medewer- kers hun grieven bij de Onder- nemings Raad van de dienst zouden neerleggen. De PvdA en Leefbaar Rotterdam stelden vo- rige week al vragen naar aanlei- ding van onze berichtgeving over het nieuwe uniform. D66 maakt zich zorgen over de die- pere oorzaak van het ongerief. De partij, met vier zetels in de raad de grootste winnaar van de afgelopen verkiezingen, maakt zich zorgen over de onhoudba- re werksituatie die werknemers en ex-werknemers schetsen in de berichtgeving en in de reac hes op ons forum. Verder wil de partij weten wat Kriens weet over de repressieve sfeer binnen Stadstoezicht. Het is niet de eer- ste keer dat D66 zich zorgen maakt over de dienst. Vorig jaar stelde de liberale partij al vra gen over de nieuwe (opspo- rings) taken die Stadstoezich ters op hun bordje kregen. De partij kreeg toen al signalen dat veel personeel niet gekwalifi- ceerd genoeg was om de extra politietaken uit te voeren. Toen, in oktober 2009 herkepde het college zich niet in het beeld dat D66 toen schetste en deed het toen af als onbelangrijk. D66 zei zich toen 00k zorgen te maken over het feit dat Stads- De ombudsman van Rotter dam, mevrouw Zwanenveld, wil nog geen concreet onder- zoek doen naar de gang van zaken binnen Stadstoezicht. Dit zegt zij naar aanleiding van alle commotie die is ont- staan na berichtgeving over wantoestanden binnen de dienst door de MaasstadPers. De ombudsman behandelt klachten en doet onderzoek als er verdenkingen zijn van onbehoorlijk bestuur, zegt Zwanenveld. „lk begrijp dat er op dit moment geen reden voor is want wethouder Janti ne Kriens onderneemt zelf stappen. Wij zien van gepaste afstand toe hoe de situatie zich verder ontwikkeld." Kriens liet vorige week weten dat zij de situatie binnen de dienst en de aantijgingen van de medewer- kers zeer serieus neemt. Over een mogelijk intern onderzoek deed de wethouder geen uit- spraken. toezicht medewerkers mogelijk niet beschikken over dezelfde competentie als politiemensen, in combinatie met nieuwe op- sporingsbevoegdheden. Het was 00k de eerste keer dat ge- rept werd over het bestaan van een zogenoemde bonnenquo ta. Stadstoezichters moeten een x aantal bonnen uitsehrijven binnen een x aantal dagen. Dit op bevel van de directie. Deze berichten bereikten 00k de re dactie van MaasstadPers. In de brief aan het college stelt D66 dan 00k dat onvoldoende com- petente werknemers in combi natie met een bonnenquota, leidt tot een situatie waarin er vaak (gewelddadige) inciden- ten ontstaan. Maar tijdens de commissievergadering die volg- de, bleek het college niet van plan om ingrijpende maatrege len te nemen binnen de dienst, zo staat in de brief van D66. In- middels is er opnieuw commo tie ontstaan random Stadstoe zicht. Een groot aantal werkne mers en ex-werknemers uiten nu hun ongenoegen, die direct of indirect te maken hebben met allerlei nieuwe taken, nieu we uniformen en een rigide be- leid. O Als het aan de deelgemeente Noord, meest groene en linkse deelgemeente in Rotterdam, ligt, gaan de schooltuinen aan de Gordelweg dicht: geen geld, zo luidt het argument. De kin- deren van de basisscholen die de tuin gebruiken zijn het daar niet mee eens en protesteer- den vanmiddag bij het deelge- meentekantoor. De SP steunt de actie. Van Dhr. Meer Lezer te Rotterdam West De dienst stadstoezicht gaat nu het 12e jaar in van zijn bestaan, een vooruitgang welnee! De dienst staat volledig op zich zelf, ergo de controle van de overheden is nagenoeg nihil, wat dan 00k resulteert in veel ongenoegen bij de burgers. Een paar voorbeelden hier- van zijn: het handhaven van de regels, maar naar de letter en niet naar de geest. Het aantal panden die zij betrekken, wat op zich een aardig kostenplaat- je is. Het aantal auto's, perso- nenbussen, mtb's en segway's. De parkeerprijzen die per jaar omhoog gaan, zowel belasting als kortere parkeertijden. Het geld dat na 11 jaar nog steeds verbruikt wordt aan externe diensten. Keer op keer de nieu we outfit's en uniformen. Ook bij fysiek geweld volgt er beslag- legging, op zich een goede zaak, maar dan wel bij correct optre- den, en niet bij zo'n botte en hautaine houding. De contro- le's zijn om te huilen, in ploe- gen van 4 tot 6 man kwebbe- lend met elkaar over de straat lopen en functioneren niet dus. Men is ook verplicht om de chipper te gebruiken, waarom? Omdat men de parkeerpalen niet goed kan beveiligen, maar waar blijft de privacy dan, het wordt met voeten getreden. Er komen nu weer uitbrei- dingen aan voor de dienst, maar in de huidige vorm is het al niets, laat staan met de te ver- wachtte uitbreiding van dien- sten. Wat te denken aan de marktkooplieden die met de zondagmarkt al twee dagen kwijt zijn,en nu ook weer een dag i.v.m. de tour de ffance. Het optreden naar deze kooplieden wat een zeer grate ergemis is, en het nog even af- wachten en er komt fysiek ge weld bij komen. Al in 2007 heeft het raadslid de heer Leo Bruijn al onderzoek gedaan naar het onderdeel van stz de "marktmeesters"en men kwam tot de ontdekking dat dit te wensen overliet. De protesten van deze marktlui die toch al 2 maal ge- protesteerd hebben voor het stadhuis, maar er wordt niet naar geluisterd. In die tussentijd wordt de burgerij financieel uitgewron- gen. Het kan immers niet op, komt er een tekort dan is het ge woon een kwestie van wringen. Al dit geschrevene duidt na- tuurlijk niet op de goede men- sen hiervan want ook die zijn er wel, het is alleen zo jammer dat een klein aantal vormen. Beste lezers en lezeressen uit uw kritiek -wel gezonde kritiek - bij deze krant want dan kan er misschien een verbetering op komen. Bedenk wel dat nu al leen maar gesproken wordt van plichten, maar tegenover plich- ten staan ook rechten en ga eens bij uzelf te rade, of weet u wel wat uw rechten zijn? Wilt u ook reageren op onze artikelen? Mail dan naar redactie@maasstad.nl of kijk op www.maasstadpers.nl Zaterdag 3 juli start en finisht de proloog in Charlois. Om Charlois alvast in beweging te krijgen, maken schoolkinderen een enorm kunstwerk van mozaiek. Het onderwerp? Fietsen natuurlijk! S f P N O W f. D F N Uw slaapspecialist met alle bekende merken onder een dak. Al vele jaren de succesvolle formule van Slaapboulevard Kwakernaat. U vindt er o.a. de complete Auping collectie, Pullman boxsprings, Scandinavische topmodellen zoals Carpe Diem en Vi-Spring, lattenbodems van Swissflex, Tempur, Life Time kinder- kamers en het tijdloze Hulsta. [Ind.terrein Heinenoord] Boonsweg 7 - 3274 LH Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord - Tel. 0186 - 60 13 55. Vanaf de Heinenoordtunnel nog slechts 5 minuten. www.slaapboulevard-kwakernaat.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3