Actueel 5 Jacht op beste amateur open rUnflN ROTTERDAM Fietsles voor brugklasser-in-spe hard nodig GEEN NASI MAAR STEAK KLAAR VOOR DE...T0UR Verkeer Parkeerchaos rond Erasmus en Sophia oetbal Ion geen uitzondering Ouders die snel naar hun kind moeten zijn ern stig gedupeerd. Dorpsclubs zijn de grote winnaar in de prijzenslag MaasstadPers Woensdag 21 april 2010 OOO 'Ahoy, daar komt de Berenboot' Wielrennen in het theater www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Van je vader moet je't hebben Fiets in de stalling Fris uit de veren Parkeren bij Erasmus onmogelijke opgave Erasmus MC en Sophia zijn voor parkerende bezoekers en ouders nauwelijks meer bereikbaar. Van de redactie ROTTERDAM Door een weinig humane logis- tieke planning van gemeente- werken is de Wytemaweg afge- sloten vanwege wegwerkzaam- heden, wordt er tegelijk ge- bouwd aan een parkeergarage onder het Museumpark en aan een nieuw studieloket"van de Hogeschool. Bovendien is Erasmus zelf een grote bouw- put door een kolossale uitbrei- ding, waardoor de enige par keergarage alleen nog via de Westzeedijk bereikbaar is. Voor spoedbezoekers aan beide ziekenhuizen is de par- keersituatie hierdoor een ramp. In het gunstigste geval een doolhof. Op doordeweekse ochtenden vormt zich aan de Westzeedijk aan beide kanten een lange file voor de enige in- gang van de betaalde parkeerga rage. Andere parkeermogelijk- heden zijn er nauwelijks. Tot vorige week stond Stadstoezicht nog oogluikend toe dat mensen die snel wilden parkeren ge- bruik konden maken van lege ruimte naast het Ronald Mc Donald Huis, maardaarzijn nu betonnen palen geplaatst. Ouders die snel naar hun kinderen moeten zijn ernstig gedupeerd. Zij zijn nu aangewe- zen op de Meldkamer om in nood de ambulancebaan te mogen gebruiken. Maar dan moet men wel het nummer van de Meldkamer kennen. Andere bezoekers - onbekend met ver- dere sluipwegen rond het dool hof - krijgen het aan de stok met Stadswacht, dat juist de parkeercontrole heeft ver- scherpt. Om het uur worden de weinige plaatsen voor het Sop hia Kinderziekenhuis overdag door soms vier controleurs te gelijk afgestruind naar dubbel- en stoepparkeerders. Boven dien is het voor automobilisten die met enig geluk wel de (soms) enige doorgang aan de noordzijde - via de Zimmer- manweg - naar de beide zie kenhuizen gevonden hebben, maar eenmaal daar niet kun- nen parkeren, niet mogelijk meer om soepel terug te keren naar de Westzeedijk. Want tot overmaat van ramp is ook de Eendrachtsweg voor het door- gaande verkeer afgesloten. De parkeerchaos duurt tot halverwege deze zomer. De re- alisatie van de 185.000 vierkan- te meter omvattende uitbrei- ding van het ziekenhuis gaat acht jaar duren. Onbekend is hoe lang het zal duren voordat de parkeergarage weer via twee kanten van de stad bereikbaar is. O Stadsclubs blijken voor de top kansloos geworden. Re- gioclubs hebben nog wel de slager die sponsor wil zijn. Uit onderzoek blijkt dat bij 16 procent van de verkeers- ongelukken kinderen van 12 tot 14 jaar zijn betrokken. Rotterdam organiseert daarom fietslessen voor kinderen uit de groepen 5 tot en met 8: Fiets je Fit! O shittterstock Van de redactie .ROTTERDAM De recessie in ons land is overal merkbaar behalve in de top van het amateurvoetbal. De komen- de twee maanden wordt er al leen al in de regio Rotterdam door de hoogst spelende dubs bij elkaar ruim twee miljoen uit- gegeven om hun eerste elftal aanzien te geven. Steekproeven leren dat 100.000 euro aan vergoedingen per dubselectie geen uitzonde ring is. De gemiddelde verdien- ste van een amateurvoetballer in de twee hoogste klassen be- draagt zes tot achtduizend euro. Vooral in het steeds populairder geworden zaterdagvoetbal. Merkbaar is bovendien dat de komst van de topklasse in het amateurvoetbal de vergoe dingen voor de beste spelers aanzienlijk heeft opgedreven. Een vraagprijs van 15.000 euro in dat hoogste amateursegment is vrij normaal. Dorpdubs zijn de winnaars in die prijzenslag. Zij hebben het grootste volume aan duur betaalde bordredame, de meeste sponsors en trekken veel publiek. In kleinere ge- meenten rekent men gemiddeld 7,5 euro per entreekaart. Het vergoeden van amateurvoetbal- lers beperkt zich niet alleen tot de huidige hoofd- en eerste klas- se. Ook in de derde rang zijn uitbetalingen niet onbekend. Het is een gewoonte geworden die ook nu door de KNVB is ge- accepteerd. Wel blijft de bond waarschuwen voor de gevolgen als dubs volledig afhankelijk zijn van een kleine groep spon sors. Het gevaar van het resoluut stoppen van betalen is dat hoogspelende dubs zoveel ni veau verliezen dat zij gedwon- gen zijn in de laagste ldasse op- nieuw te beginnen. Of kansloos aftakelen (SW), of zelfe moeten worden opgeheven (RFC). Het zaterdagamateurvoetbal spant de kroon met het betalen van vergoedingen. Het op zater- dag spelen is de laatste jaren ook populair bij de jeugd ge worden. Vroeger waren het vrij- wel alleen de christelijke jonge- ren die de zondag meden. De zaterdagdubs uit de regio Rot terdam hebben prestatief ook een enorme inhaalslag gemaakt en daarmee het bastion van het zaterdagvoetbal - in De Bollen- streek - ingehaald. Vooral de successen van huitenclubs' als Barendrecht en Capelle hebben daarin verandering gebracht. Bovendien zijn stadsclubs weggevaagd. Het vroeger toon- aangevende Zwart Wit '28 in Rotterdam is al jaren failliet en zelfs letterlijk en figuurlijk afge- brand. Maar ook bij het zon- dagvoetbal in Rotterdam heeft er in de afgelopen twintig jaar een opmerkelijke aardverschui- ving plaats gevonden. Volks- dubs op Zuid zoals De Mus- schen en CW, waarvan de laat ste zelfe .nog een keer amateur- kampioen van Nederland is ge- weest, besloten met kleinere dubs te fiiseren. Het zelfetandi- ge Overmaas speelt inmiddels in de vierde klasse een anonie- me rol. Aan de rechter Maasoe- ver ging het historische Xerxes, dat van alle stadse amateurdubs de grootste talenten voort- bracht, noodgedwongen samen met DZB. Ook EDS en HOV fu- seerden. Fusies zijn tegenwoor- dig aan de orde van de dag. Neptunus is nog de enige die in de hoogste kringen van het amateurvoetbal zelfstandig overeind bleef. De teloorgang van vele stadsdubs is eenvoudig verklaarbaar. Hun accommoda- tie verhuisde niet met hun leden mee. De traditie van vroegere fa- miliedubs verplaatste zich daar- door naar de randgemeenten. De Chinaboat, die onderaan de Euromast ligt afgemeerd, krijgt binnen nu en twee maanden een nieuwe be- stemming. Eigenaar Christof- fel Wielders is momenteel druk in gesprek met het 'Be- renconcem' om er binnen nu en twee maanden een Be renboot van te maken. Chine se buffetten worden er sinds begin januari al niet meer ge- serveerd, maar straks staan er dus steaks en ribs op het menu. De Splashtours, waar- mee Wielders begin maart van start ging in Rotterdam, blijken overigens een enorm succes te zijn. De weekenden zitten voorlopig heiemaal vol en ook doordeweeks is het vechten voor een plekje. De attractie blijkt toeristen uit heel Nederland en het buiten- land te trekken. Volgende week komt er bijvoorbeeld weer een buslading Noren splashen'. Rotterdam is dit jaar startpunt van de Tour de France en dat zullen we weten. Overal in de stad zijn fietsactiviteiten, ten- toonstellingen en evenemen- ten in het kader van Le Grand Depart. In Theater Walhalla en het nieuwe Luxor Theater worden in april en mei zelfs wieler- avonden georganiseerd met voordrachten en muziek over fietsen in het algemeen en de Tour in het bijzonder. Filmpjes, foto's, alles om je onder te dompelen in de wielersfeer en je klaar te stomen voor de Tour. Sport- en wielerliefheb- ber Wilfried de Jong praat de avonden aan elkaar. In Theater Walhalla is 'De Muur on Tour", zoals het pro- gramma heet, dinsdag 27 april en donderdag 27 mei te zien en in het nieuwe Luxor Theater op maandag 28 juni. www.demuur.nu 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend von 12-18 uur. ma-di 26-27/4 20.00u Boudewijn de Groot Herieeft begin corriere met intieme theatershow Wilde Jaren 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur do-za 22-24/4 20 OOu Sara Kroos Boheems! Een feest over liefde, waorheid, seks en vrolijkheid zo 25/4 15.OOu Laura Fygi met haar warme stem en sensuele uitstraling in Rendez Vous wo 28/04 20 OOu Night of Comedy Een wisselende ploeg stand-upcomedions met o a Arie Koomen Bezoek ook www.rotterdamsuitburo.nl voor meer informatie, trailers en een overzicht van alle acties. V UP° Vaders en deskundigen praten 22 april over vaderbe- trokkenheid in Rotterdam. Juist zij schijnen de onder- wijskansen van hun kinderen te kunnen vergroten. T| y Verkeerd gestalde fietsen worden vanaf 26 april de- finitief verwijderd van het opgeknapte Schiedamse Stationsplein. Er is immers vlakbij een stalling. V y De Hollander ontkent massaal een ochtendhumeur te hebben, terwijl zeventig procent wel iemand kent die last heeft van een humeurige start.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5