6 Crime Wat hield de politie bezig? mmm Vier het feest mee! b M WATTENSTAAFJESACTIE €8000 BINNEN GEHARKT 30 risicopanden op 3 bedrijventerreinen onderzocht door groot team specialisten. Voor niets. 0 kwekerijen gevonden. van 795,- voor 495,- Politiecontrole Offensieve opsporing hennepteelt 'Het schoolreisje is compleet met het uitdelen van lunchpakketjes' fir i OOO Misdaadjournaal Jubileum vitrine indusief spot 180x50x50 Aanhoudingen van DNA-gezochten Verkeerscontrole met ANPR in Tarwewijk Heldhaftig optreden beloond Van DNA tot ANPR MaasstadPers Woensdag 21 april 2010 Waar is dan de kweek voor Koninginnedag? Anne Dors! ROTTERDAM Politieagenten, brandweerman- nen, mensen van Stedin, werk- nemers van Eneco en leden van een heus hennepteam. De grote zaal in het hoofdbureau van de politie in Rotterdam zit aardig 'vol. Sommige in uniform, an- deren niet. Allemaal krijgen ze wel een fluorescerend hesje met 'politie' erop, voor de duidelijk- heid. En een lunchpakketje, voor de honger. Het hoort bij de voorbereiding van een grootschalige offensieve opera- tie op zoek naar hennepteelt. De operatie begint om 9.00 uur met een 'briefing'. Een spreekbeurtrondje. Een student recherchekunde vertelt dat deze operatie is gebaseerd op zijn scriptie. Daarin heeft hij 30 risi copanden geselecteerd die van- daag nader onderzocht gaan worden. Vervolgens legt ie- mand van het hennepteam uit wat je kunt aantreffen in een mogelijke kwekerij. Een verhaal over geur, stekjes en gevaarlijke situaties met stroom. Dan is het een halfuurtje la ter tijd voor de tweede briefing. De logistiek. Wie neemt de thermoskannen koffie mee? En wie heeft het breekijzer in zijn auto liggen? Vooral de koffie blijken ze achteraf heel hard nodig te hebben. Vanaf het Doelwater vertrekt een deel naar een bedrijventerrein in Krimpen, het andere deel gaat naar de Waalhaven. Op het ge- makje. Op de afgesproken tijd zijn Rijnmond, RTL4, SBS6 en MaasstadPers ter plekke, maar laat het opsporingsteam het nog even afweten. Van briefing, naar briefing, naar briefing. Want ails de groep eenmaal op de Waalhaven is volgt briefing Uiteindelijk toch een kwekerij gevonden, maar niet in een van de risicopanden. robkamminga nummer 3. In dit gebied zijn namelijk 7 adressen van moge lijke hennepkwekerijen. Dus het team moet opgesplitst wor den voor het vooronderzoek. Dat komt neer op langs rijden, naar binnen gluren en ruiken. Bij verdachte situaties moet om versterking gevraagd worden en komt ook de pers in actie. Tot die tijd wachten RITA, SBS6, Rijnmond en Maasstad Pers bij de zogenaamde regie- mensen. Achter in een ME-bus- je hebben zij contact met de verschillende teams, drinken zij koffie en verkennen ze de lun chpakketjes. Een broodje kaas, een broodje kipfilet een kren- tenbol met spijs, een appel, een snickers en een flesje fris. Cola of sinas. De onderhandelingen beginnen meteen. Na ruim een uur Icomt het ene na het andere team terug van vooronderzoek. Zonder nieuws. Met dorst. De thermos kannen raken leeg en specu- laasjes zijn al op. Tja, wat moet je anders? De pers had een spannendere dag voor ogen, maar de politie vast ook. Huub Veeneman, persvoorlichter: "Het is maar hoe je het bekijkt. Het is natuurlijk goed dat er minder criminele praktijken zijn dan verwacht." Ondertussen is wel de poli tie met tientallen mensen uitge- rukt en zelfs de landelijke pers uitgenodigd. Begin van middag lijkt het nog even spectaculair te worden. Een team meldt dat ze mogelijk een hennepkwekerij op het spoor zijn. RTL4 is in- middels afgehaakt, maar de rest gaat er op af. Het blijkt loos alarm, niets meer dan een ge- luidsstudio in aanbouw in een pand dat overeen komt met het plaatje uit de scriptie. Je zou bijna denken dat de student zijn werk niet goed heeft gedaan. Of dat de politie van te voren het vooronderzoek had moeten doen. En: waar wordt de wiet voor Koningin nedag dan wel geteeld? Tegen de avond komt een toch wel geruststellend tele- foontje van Huub Veeneman. Deze actie is in Ridderkerk voortgezet, waar uiteindelijk wel een kwekerij gevonden is. Met alles erop en eraan. Stekjes, geurtjes, gevaarlijke situaties met stroom. Alleen niet in een van te voren geselecteerd risico- pand. O We kunnen de hele krantwel vul- len met nieuwsberichtjes over misdaad uit de negio. Doen we niet Hierbij wel een samenstelling van de politieberichten van de af- gelopen 7 dagen. Geen belletje-lel verhalen, maar cijfers van het ech- te boevenwerk. Van de redactie REGIO Los van de offensieve opspo ring naar hennepteelt die in het artikel hiernaast omschre- ven wordt, is er in een woning 1 hennepkwekerij aangetrof- fen. En ontmanteld. Verder heeft de politie afgelopen week 3 drugsbezitters in Rot terdam aangehouden. Het meest opmerkelijke (en trieste) drugsbericht is dat in de Afri- kaanderwijk 1 minderjarige drugsdealer is opgepakt. Laten we hopen dat de meeste minderjarigen het houden op kwajongensstreken. Zoals de 15- en 16-jarige jongen die aan gehouden zijn vanwege betre- den verboden terrein. De poli tie vond ze in een slooppand in de Bleiswijkstraat. Kinderachtig, maar volwassen zijn de zes mannen die zijn aangehouden voorvuurwa- penbezit De mannen hadden van een speeltuintje aan de Oostmaaslaan in Rotterdam hun nieuwe hangplek ge- maakt. Compleet met vuurwa- pens, of balletjespistolen zoals onderzoek achteraf uitwees. Deze week zijn 3 gevalletjes heling te noemen. In Rotter dam is hiervoor een 36-jarige zus van een man die verdacht wordt van straatroven aange houden. Met haar werd ook een 16-jarige jongen aange houden die verdacht wordt van betrokkenheid bij de straatro ven. Leuke familiezaken. 2 brommerdieven zijn aange houden door de politie, 3 auto- dief en 1 auto-inbreker. Die laatste heeft overigens erg gefaald in zijn werkzaamhe- den. Hij liet een spoor van in- braakmateriaal, navigatie- apparatuur en kleding achter tijdens zijn ontsnapping. Makkelijk voor de agenten. In Barendrecht is dinsdag- nacht met hulp van een ge- stolen heft ruck 1 ramkraak gepleegd op een geldauto- maat. In de categorie blijf- met-je-handen-van-ander- mans-spullen-af zijn er ook nog 'gewone' old school in- brekers. Deze week zijn er 2 woningovervallen genoteerd. In de Godschalkstraat en aan de Grote Beer in Rotterdam. En in de categorie houd-je- handen-thuis 2 aanhoudin- gen huiselijk geweld en 4 aanhoudingen voor mishan- deling. Het meest vermakelij- ke verhaal in zijn soort komt uit Spijkenisse. Daar wordt een 58-jarige man ervan ver dacht een 51-jarige buurman te hebben mishandeld. De ene buurman stond in de tuin van de andere buurman. Daarop gooide de tuineige- naar een steen tegen de rug van zijn buur. Die raakte trouwens niet gewond. Op de Coolsingel hebben drie jongens een taxichauffeur bedreigd met een schroeven- draaier. Op twee andere plek- ken in Rotterdam hebben twee mannen omstanders bedreigd met een mes. In to- taal zijn er5 mannen opge pakt voor bedreiging. In Vlaardingen is 1 man aan gehouden voor vemieling en openbare geweldpleging. Met ontbloot bovenlijf liep hij over verschillende auto's en sloeg hij autoruiten in. Een citaat uit het persbericht 'Een bloedspoor leidde naar de verdachte. De man miste ver schillende stukken huid van zijn arm. Andere agenten vonden die stukken huid, op de scherven van de ingesla- gen autoruiten.' O Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 0 10-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www lagerwaard.nl Vanaf woensdag zijn recher- cheurs actief op zoek geweest naar mensen die hun DNA nog moesten afstaan aan de politie. Vanaf maart 2010 was de poli tie op zoek naar 300 mensen die nog DNA moesten afgeven. De politie heeft vanaf maart 2 oproepen per brief verstuurd. Dit heeft ertoe geleid dat on- geveer 140 mensen zich alsnog vrijwillig meldden op het hoofdbureau. Sinds woensdag hielden agenten tientallen mensen aan voor DNA-afna- me. Goedschiks en kwaad- schiks. Vrijdagochtend vroeg stond de politie voor de deur van een 24-jarige Rotterdam- mer. Hij werd aangehouden en meegenomen naar het bureau. Na het afstaan van DNA en het betalen van openstaande boe- tes kon de man weer terug naar bed. Op dit moment kun nen nog 66 mensen een be- zoek van de politie verwachten voor DNA-afriame. De politie heeft afgelopen don- derdag een uitgebreide ver keerscontrole uitgevoerd in de Tarwewijk. Daarbij is Automa- tisch Nummerplaat Herkenning (ANPR) ingezet In de ANPR- database waren de gegevens van zwaardere criminelen toe- gevoegd. De actie is uitgevoerd in samen werking met de Dou- ane, de Gemeentelijke en Rijksbelastingen. In totaal scande de politie 3121 voertui- gen, dit leverde 94 hits op. Een Pool werd gearresteerd omdat hij nog een straf van bijna 2 jaar in Polen moest uitzitten. Een rijbewijs werd ingevorderd. Hiemaast werd ook ruim 600 gei'nd aan ach- terstallige boetes en werd een auto in beslag genomen. De politie schreef 18 bekeu- ringen uit voor technische ge- breken. De Gemeentebelas- ting inde een bedrag van ruim 6000 euro, de Rijksbe- lasting bijna 2000 euro. De burgemeester van Schiedam heeft de eigenaresse van een slijterij en twee bezoekers, die geholpen heb ben een overval te verijdelen, in het zonnetje gezet. De Regionale Recherche Dienst heeft afgelopen week diverse grootschalige acties uitgevoerd. Vooral gericht op de aanpak van zwaardere criminaliteit.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6