De Ondernemer WEGWERP DRUGS EVEN GEEN 'STICKIES' Hilly van West is taartkunstenaar. Al elf jaar maakt ze in haar sprookjesatelier aan het Noordplein lekkernijen. ESPRESS" Architecten Jong bouw- talent krijgt 'groene1 kans Opgravingen Markthal schatten bezichtigen? Genieten In Nederland krijg je een 'stukkie' taart en dat is het dan. PIJN MOE JONG 'Taarten zijn mooi en lekker, ze zijn gemaakt voor genot' Partijtje neuro'actief OOO heb je veel ben je vaak ben je Drugs Coffeeshops VANDERKWAST Overal stakingen, behalve hier •jg V/ulkaanas zorgt voor bankroet MaasstadPers Woensdag 21 april 2010 Van de redactie ROTTERDAM Rotterdam gaat beginnende ar chitecten met grote affiniteit met duurzaam bouwen een kans geven een eerste gebouw- tje te realiseren in het Dakpark aan de Vierhavensstraat. Interesse? Architecten kun- nen hun portfolie opsturen naar de gemeente. De drie meest inspirerende portfolio's leiden tot uitnodigjng voor een betaalde schetsopdracht. Dit is de eerste stap uit de onlangs vastgestelde Architectuurnota. Op een voormalig rangeer- terrein in Delfshaven komt het Dakpark Rotterdam. Een bij- zondere combinatie van een multifiinctioneel gebouw met onder andere een winkelboule- vard en daar bovenop een wijk- park. Met budget voor het spe- ciale gebouw is ca. 80.000. O Eindelijk kunnen we dan al het spannends zien dat archeolo- gen onder de markthal hebben opgegraven. Een heel dorp, zo horen we al weken. De voorlo- per van onze stad, Rotta. Op za- terdag 3 april organiseert Bu reau Oudheidkundig Onder- zoek van Gemeentewerken Rotterdam (BOOR) een open dag op de opgravingslocatie Markthal. Op meer dan zeven meter onder het straatniveau wordt door de Rotterdamse archeolo- gen een boerderij uit de lOe eeuw opgegraven. De boerderij hoort bij de nederzetting Rotta die voorafging aan de stad Rot terdam. De locatie Markthal vormt een belangrijke archeo- logische locatie in Rotterdam. Vorig jaar werd hier een dijk met huizen vanaf 1300 na Chr. onderzocht. Deze bewoning maakte deel uit van de middel- eeuwse stad Rotterdam. O Kunst om van te snoepen, zo is het! Ivo van Woerden ROTTERDAM Een langgerekte tafel, stoelen, veel roze, glitters, spekjes, gla- zuur en ouderwetse taartboek- jes geflankeerd door een gigan- tische verzameling kopjes en schotels. Welkom in Hilly van Wests ('mijn leeftijd? raad maar') taartatelier Haa...gebak aan het Noordplein. Ontdekken we hier een fascina- tie voor Alice in Wonderland? Van West lacht: 'Dat verhaal komt wel telkens op mijn pad, maar nee, ik ben nog nooit ach- ter een konijn aangerend.' Hilly van West werd gebo- ren op de Antillen. Op haar tweede verkaste ze naar Neder land. In Rotterdam volgde ze aan de Willem de Kooning Aca- demie illustratie en modevorm- geving. Ze verdiende geld bij met het bakken van taarten. 'In Nederland krijg je een stukje taart en dat is het dan. Ik vierde mijn verjaardag met wel acht taarten en wat er over was kre- gen mensen mee naar huis. Dat sloeg aan, mensen vonden het lekker. Ik werd gevraagd om voor anderen te gaan bakken. Waar ik dat heb geleerd? In mijn familie wordt veel gebak- ken en zelf ben ik een zoete- kauw.' Hoewel ze mode had gestu- deerd, ambieerde ze geen car- riere in de mode-industrie. 'Ik vind het leuk om iets te creeren, daarom studeerde ik mode. Ik hou alleen niet van het mode- wereldje en die mensen.' Maar daar had ze bij hpt vervaardigen van taarten geen last van. Elf jaar geleden opende ze haar ei- gen atelier en sindsdien ont- werpt ze taarten voor iedereen die wil. 'Ze zijn handgemaakt en ik hou zoveel mogelijk reke- Neuro-Actief is een Praktijk voor natuurgeneeswijzen, gespecialiseerd in het verminderen verhelpen van pijn en veie gezondheidsklachten, voor jong en oud Veel jonge mensen hebben deze klachten en daarbij mogelijk 00k misselijkheid, duizeligheid, slapeloosheid, buikkiachtenZe kunnen amper functioneren op school of hun werk De oorzaak wordt vaak niet gevonden. Wij behandelen hen met regelmaat en met succes. Wij doen dit door op een milde en aangename wijze de zenuwactiviteit te verbeteren. Er komen neurohormonen vrij in ons lichaam, die pijnstillend, ontstekingsremmend, energieverhogend, enzovoorts werken. Kortomhet zelfherstellend vermogen van ons lichaam wordt vergroot. Wij onderdrukken niet, maar stimuleren juist Enkele voorbeelden die goed te behandelen zijn: fibromyalgie, artrose, burnout, sportblessures.carpaal tunnel syndroom, hoofdpijn, enzovoorts. INTERESSE VRAAG ONS ALLES WAT U WILT WETEN. 0186-601733 info@neuro-actlef.nl Neuro-Actief Boonsweg 7 3274 LH Heinenoord volop gratis parkeerruimte goede busverbinding Voor Hilly van West geldt: puur op gevoel. vincent van dordrecht ning met de wensen van de klant'zegt Van West. 'Nu maak ik een taart voor een Marokkaans meisje dat een hennafeest geeft. Haar budget is niet groot: 75 euro voor een taart voor 40 mensen.' Het kan ook anders. Een van de duurde- re taarten die ze maakte kostte 100 euro en was bestemd voor 10 personen. 'Daar heb ik ge- loof ik zeven uur voor staan bakken', lacht Van West. Haar taarten zien er vrolijk uit. Ze maakt veel gebruik van bloemen. 'Zoals je aan schilde- Toeristen die na een paar da- gen Nederland nog verdovende middelen op zak hebben, kun nen die sinds kort weggooien in een speciale kluis voordat ze huiswaarts keren. De zeehavenpolitie en P&0 Ferries in Rotterdam hebben daarvoor de handen ineen ge stagen en zo'n kluis in de Rot terdamse vertrekterminal van de veerdienst geplaatst rijen kunt zien door welke kun- stenaar ze zijn gemaakt, heb ik een handschrift als taarten- maakster.' Maar wat dat hand schrift precies is, kan ze niet omschrijven. Als ze naar foto's van haar gecreeerde gebak kijkt, weet ze precies welke taart ze nog een keer zo zou maken en welke nu niet meer aan haar smaak voldoet. 'Puur op ge voel.' Na elf jaar vervelen de taar ten haar nog steeds niet. 'Ieder een die van zijn vak houdt, zoekt steeds verder naar nieuwe dingen.' Vandaag heeft ze bij- voorbeeld speciaal voor de foto bij dit artikel geexperimenteerd met een nieuwe marsepein draaitechniek. 'Die vond ik op internet', zegt Van West. 'Je neemt verschillende kleuren en draait'die eerst in elkaar en Het aantal coffeeshops dat zal staken tijdens de Tweede Ka- merverkiezingen op 9 juni, is inmiddels opgelopen tot 25. Dit meldde initiatiefnemer Nol van Schaik maandag. De Haarlemse coffeeshophou- der roept alle coffeeshops in Nederland op om tijdens de verkiezingen een dag dicht te gaan. Op deze manier hoopt hij bezoekers te prikkelen om te stemmen op partijen die vol- gens hem voor een liberaal daama rol je het heel voorzich- tiguit' Het resultaat: de kleuren lo- pen door elkaar heen. Een wer- kelijk sprookjesachtig gezicht. Vindt ze het jammer dat zo'n kunstwerkje eenmaal klaar, stukje voor stukje wordt weggeschrokt en daarmee nooit meer temg zal komen? 'Nee hoof, zegt Van West. 'Een taart is een ding. Het is ervoor ge maakt om op te eten en van te genieten. Hij moet lekker zijn en er mooi uitzien. En als hij op is, dan maak ik weer een nieu we.' Net als veel ouderwetse ambachten, vecht ook het bak ken zich een weg terug. Op "in ternet is HAA gebak ruim verte- genwoordigd op verschillende 'feel-good-sites', zoals vandaag- optstap.nl, hetrozeboekje.nl en leukedingendoen.nlO cannabisbeleid zijn, zoals D66, PvdA, GroenLinks of de SP. De teller stond een maand ge leden op dertien deelnemers, waarvan een merendeel af- komstig uit Haarlem, een uit Arnhem en een uit Rotterdam. Coffeeshops uit onder andere Alkmaar, Schagen en Heerhu- gowaard doen nu ook mee. In steden als Utrecht, Amster dam en Den Haag is tot dusver weinig gehoor, omdat ze nog niet collectief willen staken. ERNEST Ik trap voor het eerst een balletje met mijn zoon op het Cruijff Court in Croos- wijk. Het is nog vroeg, maar de zon schijnt al majestueus. Helder lentelicht dat nog lang in het geheugen zal schijnen, in mijn geheugen. Mijn zoon vergeet alles, behalve mis- schien de warmte en de te- derheid die hem omringen. Ik trap de bal zachtjes naar mijn zoon. Hij kijkt naar het ronde ding, weet niet wat hij ermee aan moet 'Schoppen,' zeg ik en doe de beweging voor. Mijn zoontje schudt zijn hoofd en pakt de bal op. Hij rent ermee weg. Ik loop hem achterna, wat hij hilarisch vindt Zou Johan Cruijff ook geweigerd hebben tegen zijn eerste bal te trappen? Als ik de bal weer in mijn bezit heb, leg ik hem op het kunstgras. 'Je moet ertegen schoppen,' leg ik mijn zoon uit 'Met je voet Links of rechts, maakt niet uit-' Ge- duld, ook daarmee wordt hij omringd. Als hij niets doet, pak ik zijn voet vast en duw deze richting de bal. Mijn zoon valt. Maar de bal is in beweging geweest Het is twee jongetjes die verderop spelen niet ontgaan. Ze ko men naar ons toe. De groot- ste van de twee zegt 'Partij tje?' Ik ben ontroerd door de vraag. De jongetjes zijn mis- schien zes en zeven jaar oud, broertjes of neefjes. Ik zie mezelf een moment in het grootste jongetje, talloze ja- ren terug in het lentelicht van een vroege ochtend. Niemand om mee te spelen, behalve het buurjongetje. Dromend van een partijtje voetbal: twee tegen twee. 'Mijn zoontje is te klein,' zeg ik. 'Geeft niets,' wordt er direct geantwoord. Deze jon- gens willen spelen, maar de wereld slaapt nog. Crooswijk is stil. Zelfs geen auto's die met negentig over de Linker Rottekade scheuren. Wij zijn de enige twee mensen tegen wie ze kunnen spelen. 'Hoe oud is hij?' vraagt het andere jongetje en wijst naar mijn zoontje. Twintig maan- den,' zeg ik. De jongetjes overleggen kort Dan richt de grootste zich weer tot mij: 'Jullie krijgen tien doelpunten voorsprong.' Ik ben weer ont roerd, en knik dan. En zo ver- liest mijn zoontje zijn eerste potje voetbal met 12-10. Niet slecht O Ernest van der Kwast is schrijver. Onlangs verscheen zijn nieuwe boelc Mama Tandoori. Het geduld van gemeenteambtenaren is helemaal op, O vanaf deze week wordt overal gestaakt, behalve in Rotterdam. De economische schade die de vulkaanas veroor- ©zaakt is groter dan de gevolgen van de aanslagen op de Twin Towers, dat zegt de branchorganisatie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7