KONINGINNEDAG BEVRIJDINGSDAG OPEN 0<kZ<kUfStsr Makaay wordt leermeester van nieuwe generatie Twee steden, een haven De politie zei hard op te treden tegen relschoppers. Nou, nou, ze arresteerde vooral rotjochiesen kleine meelopers. Gouden Prijs Weik? Probeer het hier maarte vinden! Levede revolutie! Barendrecht van 11.00-18.00 uur Capelle a/d IJssel van 10.00-17.00 uur 'Een haven kost de belasting- betalerveel minder geld' 10,- korting op de sauna-entree www.thermenholiday.nl OOaWookkbrl SPORT 'Das Phantom' verruilt het eerste elftal voordetrainersstaf van Feyenoord. FEESTjUH Economie Van de redactie De Rotterdamse en Amster- damse havens zouden moe- ten fuseren, een haven moe- ten vormen en hun taken onderling moeten verdelen. Dat meldt het Financieele Dagblad vandaag naar aanlei- ding van een onafhankelijk advies van de Raad voor Ver- keer en Waterschap. De raad geeft adviezen aan het minis- terie van Verkeer en Water- staat. Volgens de Raad zou op deze wijze een stuk minder belastinggeld worden uitge- geven aan 'onzinnige investe- ringen', zo is te lezen in het rapport. Volgens de adviseurs concurreren de twee steden nu teveel met elkaar en is de Nederlandse belastingbetaler daar de dupe van. De Raad voor Verkeer en Waterstaat vervolgt in de krant: „Zo heeft Amsterdam gei'nvesteerd in een modernecontainertermi- nal waar vervolgens geen schip wil aanleggen. En Rot terdam mikt tegelijkertijd op de verwerkingvan cruisesche- pen, terwijl op dat gebied Amsterdam juist weer beter is." Hetzounietde eerste keer zijn dat de twee grootste ste den, die tevens elkaars groot ste rivalen zijn, samenwerken of de handen ineen slaan. Oplossingen voor actuele vraagstukken zoals integratie en criminaliteit vinden ook vaak gehoor bij zowel be- stuurders als politie in beide stedenAls de havenbedri jven van Rotterdam en Amster dam zouden fuseren, schrijft de Raad voor Verkeer en Wa terschap, dan investeert het toekomstige havenbedrijf al- leen in de gunstigste variant. Het Ri jk zou bi jvoorbeeld een fusie kunnen stimuleren door eisen te stellen bij de volgen- de investeringen in inffastruc- tuur. Want vooral daarin zit hem de knauw: havenbedrij- ven mogen natuurlijk hun eigen keus maken omtrent investeringen maar het pro- bleem is dat het Rijk vervol gens wel moetbijdragen. O Lees verder op pagi na 3 THEMA WERK(T) DEONDERNEMER A ACHTERGROND Hoofdweg 18, Rijksweg A20, afslag 16 Capelle a/d IJssel Aalborg 15, direkt naast IKEA, Rijksweg A29, afslag 20 Barendrecht www.zuiderster.nl ROTTERDAM Dit zijn ze nou, die 'enge' Hooligans Het team van Maasstad- Pers heeft tijdens een bij- eenkomst in Houten de Gouden Prijs gewonnen, een stimuleringsprijs van Wegener Huis-aan-huis- Media. Titels uit het hele land konden hiervoor ar- tikelen, foto's en specials insturen. (t Leesverdervanaf pagi na 15 Heeft u het helemaal ge- had met uw regering? Wilt u het totaal anders aanpakken? Lees dan de zeven vuistregels voor een revolutie. En vergeet in ieder geval een ding niet: zonder kleur of bloem bent u nergens. Leesmeeroppagina30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 1