De Kwestie PEDO SPEELDE CLOWN MaasstadPers ZOBEZIEN Ze zijn het kapitaal van de samenleving: mantelzorgers. Maar wie helpt, snijdt de weg naar echte hulpverlening af. Zo blijkt in de praktijk. Mantelzorg Echte hulp blijft weg, omdat de buurt menselijke plicht doet 'De huisarts zei: 'hij heeft al hulp en is dus geen crisisgeval' OOO MARCO PASTORS Actief in Schiedamse kerk en op feestjes Gewoon op woensdag Steun zoeken bij bestaande instanties' Minder slachtoffers misdrijf 5k Tienduizend bezwaren ingediend Parkeercontroleurs staken niet r\ MaasstadPers Woensdag 28 april 2010 In de deelgemeente Hoogvliet is gebeurd wat in meer deelgemeenten en zeker in de stad had moe- ten gebeuren: een coalitie tussen PvdA en Leefbaar. Mooi dat het tot stand is ge- komen. Op een extra bijzondere manier ben ik er 00k bij be- trokken: het is namelijk mijn vriendin die voor Leefbaar in Hoogvliet bestuurder wordt. Ook de krant vond het sa- mengaan van de PvdA en Leefbaar een artikel waard. En niet alleen dat was nieuws: mijn vriendin was het ook. Nog niets gepresteerd, maar toch al bijna een halve pagina in de krant Want ze is de vriendin van Marco Pas tors. U weet wel, de lijsttrek- ker van Leefbaar Rotterdam, de partij die naam heeft ge- maakt zowel in het bestuur als in de oppositie en een he- le hoge verkiezingsuitslag heeft behaald, maar die nu door de PvdA in de stad bui- ten de deur wordt gehouden. "Wanneer ga je weg?" is de belangrijkste vraag die ik een paar keer per week van PvdA-ers en journalisten krijg. Marco Pastors weg, vriendin erin, de krant ziet een link met Bill Clinton en zijn vrouw Hillary die pas echt aan de slag kon nadat Bill vertrok. Tja, niet echt een vergelij- king waar een mens op zit te wachten. Niet als Marco Pas tors, en ook niet als zijn vriendin. Voor haar niet om- dat ze onder een groter ver- grootglas ligt dan andere be- stuurders. En voor mij niet omdat ik niet anderen wil la- ten bepalen of ik klaar ben met de politiek, of dat alles wat er is gebeurd aanleiding is om te blijven. Maar de aandacht voor Hoogvliet is zeker terecht Daar hebben ze wel gekeken naar wie er het meeste zin in hadden en wie er iets voor Hoogvliet en met elkaar wil- den bereiken. En ze hebben zich niet laten leiden door onzakelijke onzin als wie er de grootste is. In Hoogvliet zijn Leefbaar Rotterdam en de PvdA groter dan Nieuw Hoogvliet, en toch wordt Nieuw Hoogvliet voorzitter. In de bekrompen wereld van de meeste politieke partijen komt zo'n doortastende op- lossing zelden voor. Buiten de kaders denken en je ego opzij zetten heet dat. Misschien dat Hoogvliet ook in dat opzicht een voor- bode voor Rotterdam kan zijn. O 'Als je echt wilt helpen, laat jeje buren lekker wegrotten' Van de redactie ROTTERDAM Ze stopten zijn koelkast vol, knapten zijn huis op en redden hem van een wisse dood. De buurtjes van een eenzame alco- holist in de Rotterdamse wijk Bloemhof zijn zo slecht nog niet. ledereen zou zich gelukkig prijzen, ware- het niet dat de barmhartigheid van de buurt hem nu behoorlijk in de weg lijkt te staan nu hij aanspraak op 'echte' hulp maakt. Hoewel hij al maanden van water en licht is afgesneden zit hij er vol- gens hulpverlenende instanties en de gemeente 'te goed bij' om van een crisissituatie te spreken. Alle goedbedoelde hulp lijkt hem voorlopig alleen maar van de wal in de sloot te hebben ge- holpen, want door de gratis mantelzorg van de buren trek- ken de instanties die het voor de man op zouden moeten ne- men nu massaal hun handen van hem af. Stank voor dank dus, zeker als je bedenkt dat er vanuit het Ministerie van Volksgezond- heid en Welzijn op papier al leen maar lof klinkt voor de mantelzorg in Nederland. In een beleidsbrief spreekt minis ter Klink van 'het sociale kapi taal van ons land' als hij het over actieve en betrokken vrij- willigers heeft die voor hun naasten zorgen. „Het waarde- ren en bevorderen daarvan doen we graag samen met an dere overheden en maatschap- pelijke organisaties. Niet alleen omdat dat nodig is, maar ook omdat iedereen belang heeft bij de inzet van vrijwilligers en mantelzorgers." Buurvrouw Westdijk (63) is ondertussen bijna aan het ein- de van haar Latijn. „In januari hebben we de buurman gevon- den met tien liter vochttekort. Het was kantje boord, maar we waren er gelukkig op tijd bij. In het ziekenhuis was er alle aan dacht, twee maatschappelijk werksters die hem weer hele- maal op de rails zetten en zo- doende kon hij na het zieken huis direct naar Simeon en An na (verzorgings/verpleeginstel- ling, red.)/' Maar nu is de buur man weer terug op zijn oude Een lerse priester die in de Ver- enigde Staten verwikkeld is geweest in een van de grootste pedofiliezaken in de Rooms- Katholieke kerk, is tot zeker fe- bruari dit jaar vrijwilliger ge weest bij een Schiedamse kerk. Ook organiseerde hij kinder- feestjes in Schiedam voor een Rotterdamse fastfoodketen. Oat schrijft de Sunday Tribune, een lerse zondagskrant Oliver O'Grady, de priester om wie het gaat, woont inmiddels weer in leriand. Parochianen van 'Christus onze Veriosser", die Engelstalige missen houdt in de Schiedamse kerk, herken- den hem toen zij hem in de documentaire Deliver us from evil zagen en hij alweer ver- trokken was naar leriand. De voor een Oscar genomineerde film toont hoe O'Grady zich van de jaren zeventig tot ne- gentig in verschillende pa- rochies in Califomie vergreep aan soms zeer jonge kinderen. nest. Een opgeknapt nest welis- waar, waar in de tussentijd lek ker is schoon gemaakt en de ergste gebreken zijn wegge- wejkt door handige buurtjes. De buurt hoopte dat de hulp verlening de zorg snel van hen over zou nemen. Want nog al- tijd is er geen gas en licht- in huis, stapelen de rekeningen zich op en lijkt de buurman to- taal niet in staat zijn eigen boontjes te doppen. „De huis arts zei doodleuk: hij heeft al hulp, dus er is geen crisis, maar wij willen gewoon dat deze man geholpen wordt. Niet door ons, maar door mensen die er verstand van hebben. Maar niemand reageert.O Nationale feestdag of niet; MaasstadPers komt volgende week gewoon uit op woensdag 5 mei. Om misverstanden te voorkomen zetten we onze deadlines nog even voor u op een rij: advertenties kunnen tot maandag 15.00 uur worden aangeleverd. Redactie kan tot dinsdagmorgen 10.00 uur worden gestuurd naar redactie@maasstad.nl. Als je constant alle bal- len in de lucht blijft houden, komt er nooit een situatie dat degene die je helpt zonder hulp kan", zegt Gerda Wensink, maatschap pelijk werker in het Zuider- ziekenhuis. Vuorheen was maatschappelijk werk direct verantwoordelijk voor de uit- plaatsing na opname in het ziekenhuis. Tegenwoordig wordt dat gedaan door Bu reau Nazorg. Wensink heeft heel wat mantelzorgers voor- bij zien komen in de tijd dat ze als maatschappelijk wer ker werkzaam is en weet dat velen zo goed functioneren, dat ze de hulpvraag van ie- mand behoorlijk kunnen maskeren. „Hoe goed be- doeld ook, het is niet altijd even slim. Het meest is ie- mand gebaat bij een situatie waarin mantelzorgers al in een vroeg stadium steun zoe ken bij bestaande instanties. Op die manier kun je de zorg delen en wordt iemand min der afhankelijk van mantel zorgers alleen. O Bezorgklachten: Telefoon: 0900 - 4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010 - 4699 500 Fart 010 4699 504 www.maasstadpersjil info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: K. Moerman en A. Dorst Telefoon: 010 - 4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ. lochemsen Advertenties-. Telefoon: 010 - 4699 525 Fax:010 -4699 504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: F. de Roon Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pets Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschikbaat Minder mensen in Rotterdam zijn het afgelopen jaar slachtoffer geworden van een misdrijf, blijkt uit de Veiligheidsmonitor 2009. Bijna 10.000 bezwaarschriften zijn het afgelopen jaar ingediend. Daarvan werd iets meer dan 90 procent /&V ook daadwerkelijk afgehandeld. W Voor het geval u denkt dat u woensdag gratis kunt parkeren, helpen we u uit de droom. Onze parkeer controleurs staken niet. Helpen, omdat je vindt dat het moet. Handig of juist niet? hh/sabine joosten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2