Actueel Bemoei je met je kroost, Pa! LAGERWAARD Vier het feest i P Tegen rotjochies is het korps goed opgewassen 'MOEST DAT NOU ZO?' COALITIE BONA ROND Hooligans Hard optreden tegen 'ukkies' Alles staat in dienst van veiligheid, alles moet wijken' Opvoeden Vaderweek 'Vaders discus- sieren over kin- deren en hun rol in de opvoeding' 1! k OOO Politiegeweld Groen licht voor fietsers Politiek Geld voor minima in Spijkenisse SJAAR E MaasstadPers Woensdag 28 april 2010 rs Politie laat dus niet mcer met zich sollen Ons politiekorps maakt kor- te metten met 'supporters' die de boel voor iedereen verzieken. Gaat het werken? Van de redactie ROTTERDAM Het was geen loos dreigement toen de politietop en korpsbe- heerder Aboutaleb waarschuw- den dat ze hard zouden optre den tegen Hooligans. Te vaak had de politie naar eigen zeg- gen 'dingen door de vingers ge- zien', maar dat zou nu afgelo- pen zijn. En ze hebben het ge- weten hoor, die zogenoemde 'supporters' die zondag naar het Stadhuisplein toogden om 'efFe lekker de boel op zijn kop te zetten'. Nog voordat de bekerfi- nale goed en wel begonnen was, kreeg de politie melding van anti-semitische leuzen die gescandeerd zouden worden op het Stadhuisplein, van ouds- her de plek waar herrieschop- pers van zich laten horen in Rotterdam. Sinds de Tweede Wereldoorlog 00k de plek waar wij in Rotterdam onder andere onze doden herdenken en daar- om 00k een plek waar je van heiligschennis kan spreken als relschoppers op zo'n respectlo- ze wijze hun 'support' aan Fe- ijenoord laten blijken. Burge- meester Aboutaleb keek het even aan en greep in. Ruim 71 'supporters' werden aangehou- den en dankzij het snelrecht mochten ze zich dezelfde dag nog voor de rechter verant- woorden. De helft van de arres- tanten kreeg een geldboete va- rierend van 200 tot 900 euro en de rest mag zich opmaken voor rechtzaken die vermoedelijk de- ze zomer plaatvinden. Intussen geldt voor alle arestanten een stadionverbod. De ondeme- mers op het Stadhuisplein za- gen de bui al hangen en sloten de deuren, weg feestvreugde. Met ME busjes en extra politie- macht was het korps in ieder ge- val klaar om elke ontkiemende rel de kop in te drukken. Maar wat gebeurde er nou precies? Het Stadhuisplein stroomde vol met over het algemeep, nor- male supporters die via scher- men van de bekerfinale wilden genieten. Daamaast was er zo- als altijd, klein gmt dat de boel wilde verstieren met in het kiel- zog de welbekende meelopers. Kleine rotjochies die doorde- weeks geen deuk in een pakkie boter kunnen slaan, maar in het weekend stoer willen doen en zich laten bedwelmen onder invloed van hun grote helden: de echte hooligans.Resultaat: de politie trad hard op, maar echte hooligans werden niet aange- houden, rotjochies wel. O Nietszeggende herrieschoppertjes werden zondag hard aangepakt door de politie. Zero-Tolerance lijkt het mantra van de politietop. vincent van dordrecht Ondanks de verschillende culturen zijn alle vaders het met elkaar eens: hun rol is belangrijk. Jenine Hooglander ROTTERDAM Deze conclusie trekt gedrags- coach Lauk Woltring tijdens de vadermanifestatie die afgelo- pen week werd gehouden naar aanleiding van 'de Vaderweek' in Rotterdam. 'Betrokken va ders' is het thema van de vader week, die georganiseerd wordt onder leiding van Stichting de Meeuw in samenwerking met Sezer Consult Dona Daria, Sca- la en Platform Buitenlanders Rijnmond. Het project Vaders en de Va derweek is bedoeld om de va- der eens in de schijnwerpers te zetten. "Je kunt een vrouw veel leren maar niet hoe ze een man moet zijn. Mannen en vrouwen communiceren nu eenmaal an- ders. Dit geldt 00k voor jon- gens en meisjes. Meisjes com municeren heel makkelijk on- derling als ze bijvoorbeeld ken- nis maken met elkaar. Ze klet- sen en kletsen er komt geen eind aan," lacht Woltring. "Een jongen schopt een bal naar een andere jongen en als ie terug wordt geschopt is het zijn vriend, zij snappen elkaar zon- der veel woorden. Kinderen moeten daarom leren" hoe mannen praten en doen om hier goed mee om te kunnen gaan in de rest van hun leven." De zorg van vaders is 00k heel belangrijk voor de ontwikke- ling van het kind. "Jongens hebben baat bij .vaders stijl, li- chaamstaal en hardere grens. Ook meisjes zijn gebaat bij vroege veilige contacten met va- der zodat zij kunnen aanvoelen wat goed is en wat niet." aldus Woltring. Zorgende vaders staan volgens hem dan ook an- ders in het leven. Zij krijgen meer erkenning en voelen zich trots en nuttig in hun vader- schap. Dit werd ook zo ervaren door de mannen die meededen aan het Project Vaders dat werd uitgevoerd in samenwerking met een aantal scholen. De va ders namen hun kinderen een dagje mee naar het Dolfinari- um. "De kinderen vonden het fantastisch ze waren apetrots dat ze met hun vaders op pad gingen en wij ook," zegt een van de vaders tijdens de mani- festatie. "Wij zijn het niet ge- wend dit soort dingen te doen met onze kinderen, daarom zijn wij dankbaar voor het ini- tiatief en zien wij nu in hoe be langrijk onze rol in de opvoe ding is." Een ander goed initiatief is het Project 'trotse vaders', geor ganiseerd door het PBR Plat form Buitenlanders Rijnmond. Dit project werd gecoacht door het zogenaamde 'E-team' "Mannen moeten inzien dat vrouwen gelijk zijn. Wij willen mannen daarom helpen met de bewustwording van emancipa- tie," vertelt een woordvoerder van het PBR "Wij bieden hen de mogelijkheid om hierover samen te discussieren. Om zo, ondanks de cultuurverschillen toch de wederzijdse gelijkheid te respecteren. Hierin zijn wij uniek in de wereld." Om deze discussies een handje te helpen is er een spel ontwikkeld door Stichting de Meeuw met de toe- passelijke naam: het Vaderspel. Hiermee kunnen vaders, maar ook moeders, met elkaar dis cussieren over verschillende op- voedingsonderwerpen en de rol van de vader hierin. Dit door- middel van een bordspel met kaarten, na elke worp wordt er een kaart getoond aan de groep. Op deze kaart staat een afbeel- ding waar vervolgens een dis- cussie over wordt gevoerd. De organisaties willen de vaders betrekken, maar ook, dat vrou wen leren dat zij dit best aan mannen kunnen overlaten. O Ook de politiek viel het harde optreden van de politie op. Afgelopen zondag trad de po litie ferm op tegen Feye- noordsupporters in de bin- nenstad van Rotterdam. En dat zette "kwaad bloed bij publiek en ondememers". De SP vraagt zich af of de zon dag gevolgde manier van werken wel effectief is en er aan bijdraagt dat de voetbal- wedstrijd op 6 mei wel rustig zal veriopen. Aanstaande donderdag voert de partij het debat in de gemeenteraad. Afgelopen zondag viel de mo- biele eenheid twee cafes bin- nen op het Stadhuisplein en verrichte de politie zeker ze- ventig arrestaties. Volgens be- richten in de media stond dit politieoptreden in het kader van een zero-tolerance-beleid, mede om de toon te zetten voor de tweede KNVB-beker finalewedstrijd op 6 mei in Rotterdam. GroenLinks en het CDA willen slimme verkeerslichten waardoor fietsers minder lang hoeven te wachten voor ze over kunnen steken. PvdA, D66, WD en CDA in Rot terdam zijn het inhoudelijk eens over de wijze waarop zij de stad de komende jaren wil len besturen. Overeenstem- ming is er nog niet over de verdeling van de wethouders- posten. Maar betrokkenen ver- wachten door de gesprekken nog deze week een 'hoofdlij- nenakkoord'. Volgens bronnen zou de PvdA aanspraak willen maken op drie wethouders- posten. D66, WD en CDA zou den dan genoegen moeten ne- men met iedere een wethou- der. Met name de WD en D66 zouden elk twee wethouders willen leveren, een wens die het CDA vooralsnog niet deelt. Het 'oude' college van b en w telt zeven wethouders. Met het akkoord is de kans dat Leefbaar Rotterdam deel gaat uitmaken van het nieuwe col lege nagenoeg verkeken. De PvdA heeft altijd gezegd niet met LR te willen regeren. Ouders met een minimum inkomen kunnen een be- Qdrag van de gemeente Spijkenisse krijgen om hun kinderen te laten sporten. Leolux Catalpa, leverbaar in diverse mater Jijv. hoge rug 2-zits van 44-^3^ voor 2545 1 Kcmacilweg 39-53, Ccipeile aan den IJssel Telefoon 010 4507466, Fax 010 4588992 email inEo@lagerwaard.nl, www lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3