Oud Nieuws OOO HEEL VOORDELIG, 1 B W| Wjt 'Ik dacht dat je van een kus al zwanger kon raken.' Quooker KEUKENS MaasstadPers Woensdag 28 april 2010 Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. Kom nu snel naar Svea Rotterdam Alexandrium en je krijgt bij aankoop van je nieuwe svea keuken een Quooker cadeau!* Svea Rotterdam Alexandrium IlifSuu I 101 ItlOONIDEEEN o mentaliteit vroeg aan haar of zij daar durf- de te solliciteren. Dat liep goed af en als medewerkster kon zij daar in 1946 terecht. Op het be- roemde Instituut aan de Heren- gracht waar Dr. IjOU de long de baas was. Een leuke tijd waar zij gloedvol over vertelt. Een progressief instituut met be- roemde mensen. 'Zo kwam de ex-premier van Nederland pro fessor Gerbrandy op bezoek die de portier aankondigde met 'De Churchill van Nederland'. Het Niod was een informed bureau waar iedereen elkaar tutoyeerde en iedereen vol zat met Joodse humor. Mimi laat een foto zien uit Het NIOD was een progressief instituut. Rechts Dolf Cohen, zittend rechts Mimi Spit. haar jeugdalbum waar ze op kantoor staat voor rijen archief- dozen. Het materiaal dat daar werd verzameld was bestemd voor Lou de Jong zijn 12-delige Geschiedenis van Nederland in de Oorlog. 'Kijk die meneer rechts dat is Dolf Cohen, de vader van Job Cohen nu ex-bur- gemeester van Amsterdam en lijsttrekker van de PvdA.' Daar ontmoette ze beroem- de historid als professor Rob Polak of professor Postumus. Of de later beroemde schrijven- de broers Karel en Gerard van het Reve. In dat archief ontmoette ze 00k haar eerste man: 'Ik was groen als gras en dacht van een kus zwanger te raken. Dat ge- beurde uiteindelijk pas in 1948, waarna zij verplicht ontslag moest nemen. 'Nu bijna niet meer voor te stellen maar toen gewoon. Meisjes, die als ver- pleegster in het onderwijs of op kantoor werkten, werd bij zwangerschap de wacht aange- zegd. Wij moesten de gelukkige huisvrouw spelen.' Zegt zij ach- teraf cynisch. Rotterdam In 1962 kreeg haar tweede man laap werk, als salesmanager, bij machine- en gassenfabriek HoekLoos in Schiedam. Met haar man en kinderen verhuis- de ze naar Rotterdam en later naar Maassluis. Daar woonde ze 8 hoog in een flat aan de Nieuwe Waterweg. Een levend schilderij noemt zij het uitzicht waar ze van genoot. Haar hob by's en studies kunstgeschiede- nis, literatuur en klassieke mu- ziek hielpen haar door de een- zame en moeilijke tijden te ko- men. Inmiddels woont zij sinds een jaar in verzorgingshuis Frankeland in Schiedam. Eerst met haar man maar sinds zijn overlijden vorig jaar alleen. Nu wordt zij door haar huis- genoten als anders beschouwd. Ik hou nu eenmaal van bridgen of van praten over literatuur. 'Nee, niet de goedkope roman- netjes maar werk van Glastra Van Loon, Ian Siebelink of Re- nate Dorresteijn. Zij vindt het jammer dat ze haar grote col- lectie boeken door plaatsge- brek heeft moeten opmimen toen zij in het verzorgingshuis kwam te wonen. 'Zonder boe ken en klassieke muziek zou ik niet kunnen leven', zegt zij ter- wijl de klassieke radio aan staat. Zij woont in Huize Franke land omdat zij door haar leef- tijd en ziekten hulp nodig heeft. Haar gezondheid laat haar in de steek en ze moet zich met een scootmobiel voortbe- wegen. Toch blijft zij een wel- bespraakte dame 'Ik ben een beetje anders. Dat komt door mijn achtergrond en omdat ik als Amsterdamse niet op mijn mondje ben gevallen. Ik zeg ge woon waar het op staat'. Terugkijkend op haar leven zegt ze dat ze haar pubertijd heeft overgeslagen. 'In de leef- tijd van 13 tot 20 jaar moet je veel ontdekken en uitproberen. Door de oorlog hebben men- sen van onze generatie die overgeslagen. 'Daarom noem ik onze generatie die van de ge- miste kansen'. O Watermanweg 211 Woonmall Alexandrium III Tel: 010-4212822 Zondag 2 mei open! Kookklaar! Inclusief kasten, laden, extra dun composiet Afmeting: 320 180 cm werkblad en spoelunit f Apparatuur O 5J5J O j" Gaskookplaat met wokbrander A-klasse vaatwasser _j. CO F Multifunctionele oven Design' afzuigkap Ruime A-klasse koelkast I Eenhendel kraan Alleen geldig bij Svea Rotterdam. Vraag naar de voorwaarden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7