Actueel Biertje? Dat is dan 60 euro, alstublieft si i si Banden 'DADER MUMBAISCHULDIG' ooo Afgelopen Koninginnedag mochthet, vandaagmag hetook.Verder magjenooit meereen biertje opstraat.Vrijwel elkegemeente heeft wel een verbod. Verhagen boos op Iran om VN-toespraak Gemeentebeleid Alcoholverboden rukken op 'Er is een verschil tussen drinken en hinderlijk drinken in het openbaar.' 17 Kernwapens Logistiek Manager Commerciele medewerker(s) Strafmaat later bekend 5fc Piraterij tb* MaasstadPers Woensdag5inei20iO Camil Driessen ROTTERDAM Lig je gezellig in het park met je vriendje een glaasje rose te drinken, krijg je opeens een boete van 60 euro. De afgelopen tien jaar heeft vrijwel elke Nederlandse gemeente, van Den Haag tot De Ronde Venen, een alcoholverbod voordeopenbare ruimte ingesteld. Op het terras bij de kroeg mag je drinken, maar als je in de zon op een bankje zit kun je zo- maar op de bon worden geslingerd door oom agent met een bonnen- quotum. 'De alcoholverboden passen in een algemener beeld van op open- bare orde gerichte burgemeesters en wethouders', verklaart Lodewijk Ro- gier hoogleraar staats- en bestuurs- recht aan de Erasmus Universiteit. De eerste verboden zijn zo'n vijftien jaar oud en komen uit de grote ste- den waar problemen waren met al- coholisten en halve liters b-merk bier. Maar de laatste jaren zijn ze ge- meengoed geworden in vrijwel elke gemeente. Ook die waar geen alco- holist op straat te vinden is. 'Er wor den een heleboel maatregelen geno- men om politieke redenen, dus om daadkrachtig over te komen', ziet Rogier. Zo stelde Kerkrade vorig jaar in een aantal buurten een alcoholver bod in. Buurtbewoners klaagden over 'overlast' van jongeren die met namelijk wel een aanleidingzijn om een bepaald gebied aan te wijzen. Alcoholverboden kunnen prima werken volgens het CCV, mits het gebied goed afgebakend is. Te klein en je krijgt een waterbed-effect, te groot en het is juridisch moeilijk af te dwingen', zegt een woordvoer- der. Maar dat hebben veel gemeenten niet door. En terwijl ze overlastge- vers willen aanpakken zijn ook goedbedoelende burgers die rustig een glaasje willen drinken de dupe. Maar daar hebben sommige ge meenten wat op gevonden. 'Eriseen verschil tussen drinken en hinderlijk Dit is dus de uitzondering. hollandse hoogte scooters en auto's doelloos heen en weer reden. Dus verbied je het drin ken van alcohol, waar de hele buurt de dupe van is, terwijl je de jongeren ook gewoon zou kunnen laten bla- zen. Omdat de Nederlandse wet niets zegt over een biertje drinken in het openbaar, mogen gemeenten eigen regels verzinnen voor hun gemeen- tewet: de Algemene PlaatselijkeVer- ordening (APV). Dat doen ze naar hartenlust, zelfs gehuchten als Lier- op of Smallingerland kennen een alcoholverbod. Bussum nam zelfs in de APV het verbod op een open blik- je fris opAnders was het voor de po litic wel erg lastig om te zien of men bierdronk. Meer overlast Maar over of de verboden werken bestaat veel twijfel. Uit een evaluatie van het Centrum voor Criminali- teitspreventie en Veiligheid (CCV) van de situatie in Den Haag bleek al in 2008 dat juist in de verbodsgebie- den de overlast was gestegen. 'Ge meenten zouden vaker onderzoek mogen doen naar wat werkt', vindt Rogier. Gemeenten kijken dus niet zo- zeer naar wat effectief is, maar pro- beren vooral daadkrachtig over te komen. Als Ede de APV aanpast zo- dat er geen volledig verbod meer is, voert Best een verbod voor de hele bebouwde kom in. En eigenlijk mag de hele gemeen te droogleggen uberhaupt niet. Apel- doorn werd al jaren geleden door het OM teruggefloten omdat het niet de bevoegdheid had om het drankver- bod zo ruim te verordenen. Er moet De gemeente Groningen snapt het drinken in de openbare ruimte. We hebben een aantal gebieden waar het uberhaupt niet mag, zoals een deel van het centrum. Verder is het in Groningen verboden als hetgepaard gaat met hinderlijk gedrag, dat staat al jaren zo in de APV', zegt een ge- meentewoordvoerder. 'Dus als je gewoon rustig een bier- tje drinkt aan het water aan de rand van het centrum, dan kan dat hier heel goed.' O De in het Westen toch al niet zo po pulate Iraanse president Ahmadi- nejad, heeft zich er tijdens een toe- spraak over kernwapens voor de VN nog minder geliefd gemaakt Redactie Buitenland NEW YORK De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad haalde zich gisteren de woede van minister Maxime Ver hagen van Buitenlandse Zaken op de hals, door in een toespraak voor de Verenigde Naties (VN) te zeggen dat Nederland, Duitsland, Italic en lapan hun kernwapens moeten ontmantelen. Ahmadinejad zei dat tijdens de conferentie over het inter- nationaal verdrag tegen het versprei- den van kernwapens, het Non-Proli- feratie Verdrag (NPT) in New York. De top in het hoofdkwartier van de VN duurt tot 28 mei. Op de zogenoemde herzienings- conferentie, die om de vi jf jaar wordt gehouden, zijn delegaties van 189 landen aanwezigdie het NPT hebben getekend. De Nederlandse delegatie liep demonstratief de zaal uit toen Ahmadinejad zijn verhaal begon. Voor Verhagen waren de woorden van Ahmadinejad 'een aaneenscha- keling van ongefundeerde en onaan- vaardbare beschuldigingen aan het adres van het Westen O De Banden Express BDC is een toonaangevende grossier in autobanden en licht metalen wielen met vestigingen in Den Haag, Rotterdam, HtKnddorp, Alkmaar e Amersfoort^-^^P^"" Wij zoeken een full-time Wij zoeken full-time part-time Een speciale rechtbank heeft de eni- ge overlevende dader van de aan- slagen in Mumbai in november 2008 schuldig bevonden aan moord, het bezit van explosieven en het voeren van oorlog tegen India. De aanklagers eisten de doodstraf te gen de 22-jarige Pakistaan Ajmal AmirKasab. Tijdens de aanslagen in het fi- nanciele centrum van India vonden in totaal 174 mensen de dood, onder wie negen terroristen. Onder meer twee luxehotels met veel westerse gasten en een joods centrum waren doelwitten van de aanval. Waar- schijnlijk waren de aanslagen voor- bereid door een radicaal-islamitische groepering in Pakistan. De rechtbank achtte Kasab, die werd gefilmd door bewakingscamera's toen hij met een machinegeweer dood en verderf zaaide in het belangrijkste treinstati- on van Mumbai, schuldig aan 7 moor- den en medeplichtig aan 159 moor- den. Als hij de doodstraf krijgt, wordt de zaak automatisch voorgelegd aan het hooggerechtshof in Mumbai. Die doorz'n handen uit de mouwen te steken een goede logistieke organisatie kan neerzetten. Jouw taak is om de juiste band volgens afspraak bij de klantafte laten leveren. Ditzo efficient mogelijk. Je werkt graag in teamverband met een lach op je gezicht. De Mant is hierbij altijd het middelpunt van je handelen. Je bent eindverantwoordelijk voor het totale trans port, de voorraden op vestigingen, de planning en rapportage (meten is weten). Wat vinden wij daarom belangrijk: je denkt mee om de groei van het bedrijf te bewerkstelligen je denkt oplossingsgericht en bent hierin creatief je durft besluiten te nemen en kan ze goed uitdragen binnen en buiten de organisatie je bent een echte teambuilder, die op gezette tijden kan aangeven wat hij wil en waarop het staat Wat wij daarom van jou verwachten: een relevante werkervaring in een gelijkwaardige functie je bent ambitieus en de specialist op dit vakgebied Wij bieden: een leuke uitdagende baan in een informeel en dynamische werkomgeving een goed salaris deelname aan een collectieve pensioenregeling een gelegenheid jouw sterke eigenschappen verder te ontplooien Standplaats is voor beide functies vanaf oktober 2010 Rotterdam, tot die tijd werk je vanuit Den Haag. Hebje verkoopervaring, een enthousiaste commer ciele instelling en beschik je over goede mondelinge uitdrukkingsvaardigheden Dan zijn wij op zoek naar jou. Wat zijn jouw belangrijkste taken: Het adviseren van klanten en prospects (garage- en dealerbedrijven) over de juiste keuze van autobanden en wielen (staal en lichtmetaal) voor personen- en bestelwagens. Vervolgens vertaal je de wensen van de klant in een order. Je hebt ervaring in een soortgelijke functie en bent toe aan een nieuwe uitdaging of volgende stap. Je bent en hebt: commercieel MBO niveau positieve klantgerichte instelling goede communicatieve vaardigheden Wij bieden: de uitdaging om ervaring op te doen binnen een informele en dynamische werkomgeving. een goed salaris conform de functie. deelname aan een collectieve pensioenregeling l|^T Stichting Brein heeft kabelaar Ziggo voor de rechter Ogesleept vanwege het gebruik van The Pirate Bay doorabonnees. U kunt uw sollicitatiebrief met cv binnen 1 week na het verschijnen van deze advertentie per e-mail richten aan: Banden Express BV ta.v. Mevr. E. Wieske Tel. 088-2055561 e-mail: pz@bandenexpress.nl www.bandenexpress.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 17