Crime Wat hield de politie bezig? STADWACHTJE SPELEN NOG GEEN EXCUSES Sinds 25 april is Delfehaven een preventief fouilleren ge- bied. Verslaggever Ivo van Woerden woont er al een jaar. Crimefighters Preventief boeven aanhouden werkt in Delfshaven 'Kom uit die auto en ga op de grond liggen! Net een B-film1 8' OOO Misdaadjournaal Fraude met parkeervergunningen Bolderkaraffaire De politie moet op het matje komen I TOPSPORTEVENEMENTEN 2010 06/05 FINALE KNVB-BEKER (thuiswedstrijd) Stadion Feijenoord 22/05 FINALES NK BOKSEN World Trade Center 23/05 TOUR DE RIJKE (wielrennen) Regio Roatterdam 26/05 EK KWALIFICATIE HANDBAL DAMES NEDERLAND - KROATIE Topsportcentrum Rotterdam 28/05 - 30/05 EK KWALIFICATIE VOLLEYBAL HEREN Topsportcentrum Rotterdam www.rotterdamtopsport.nl rotterdam TOPSPOST C Rotterdam "0 city of sports MaasstadPers Woensdag 5 mei 2010 Sint en Piet moeten ook benen spreiden Ivo van Woerden ROTTERDAM Het is een wapen dat het ge- meentebestuur bij tijd en wijle uit de kast trekt en inzet. Het preventief fouilleren van delen van de stad waarvan de politic veifnoedt dat er ongure dingen gebeuren. Dan gaan alle regis ters open, houden agenten op straat eenieder aan die er ver- dacht uitziet, worden lukraak auto's staande gehouden en zorg je als burger dat je in ieder geval je identiteitsbewijs bij je hebt. 'Geen uitzondering' moeten de agenten hebben doorgekre- gen bij de instructie voor een decembermiddagje preventief fouilleren in Delfshaven. Dus ook niet voor Sint en Piet. En zo geschiedde. Ik zag Sinter- klaas en Zwarte Piet lopen op de Nieuwe Binnenweg ter hoogte van de Heemraadsingel toen ze werden aangesproken door twee dienders. Eerst spreidde Sint en daama Piet de armen om door de agenten te worden betast. Ik had er nog nooit zo over nagedacht, maar een kwaadwillende goedheilig- man heeft onder zijn tabbert inderdaad plek voor een uzi of AK47. En in de juten zak van Piet kunnen strooigoed en ca- deautjes makkelijk plaats heb ben gemaakt voor een arsenaal aan vuurwapens. Deze Sint en Piet bleken bij de controle (ge- lukkig) ongewapend. Sinds een jaar woon ik in Delfshaven, niet ver van het Heemraadplein. Ik kan het ie- dereen aanraden: het bruist, al le lagen van de bevolking ko- men er samen en je kunt terecht in allerlei uiteenlopende restau rants, toko's en boetieks. Ik wil namelijk wonen op een plek Het bruisende Delfshaven heeft meer voor dan nadelen. robkamminga waar je van alles mee kunt ma- ken. Maar dat heeft, zo ontdek- te ik, een keerzijde: je maakt daadwerkelijk nog wel eens iets mee. Vorig jaar november bevond ik mij bijvoorbeeld in een slechte B-Film. Om twee uur's nachts werd ik uit mijn slaap gewekt met de woorden: 'Kom uit de auto en ga op de grond liggen!' Ik zat rechtop in bed. Het geluid kwam van buiten. Toen ik vooizichtig door de gordijnen keek, zag ik hoe twee politiebusjes in de stromende regen dwars over straat stonden geparkeerd. Vlak onder mijn raam (drie hoog) stond een witte auto stil. Ik telde zeven agenten die dekking zochten. Eentje riep door een megafoon: 'Kom eruit.' De autodeur ging Often. Een meisje stapte uit met haar handen in de lucht. Ze huilde tranen met tuiten. 'Op de grond. Ga op de grond lig gen!' werd er naar haar ge- schreeuwd. Ze zakte neer op de kletsnatte straat. Daarna kwam er een jongen uit de auto. Ook hij werd ingerekend. Eind goed al goed. Tijd om weer te gaan slapen. Of die keer dat mijn huisge- noot thuiskwam en met grote ogen zei: 'Er werd net gescho- ten.' Hij liet de hond uit, zag op het Heemraadplein een auto die door allerlei politiewagens werd omsingeld en vroeg aan een agente of hij er langs mocht. Dat mocht. Maar op dat moment hoorde hij twee knal- len. Schoten. ledereen dook in- een. De hond blgfte. Als je je in Delfshaven soms in Het Wilde Westen waant, omdat criminal iteit wel heel dichtbij kan komen, klinkt pre ventief fouilleren helemaal niet meer als een overdreven idee. De bruisende multiculturele sfeer in deze buurt wil nog wel eens doorslaan naar iets agres- siefs. Dan vind ik het een ge- ruststelling dat de politie die middag nog preventief de wa- pens uit de jassen en broekrie- men heeft getrokken. Al kan ook de politie daarin een beetje doorslaan. Laat Sint en Piet de volgende keer toch gewoon doorlopen, joh. Tenzij crimi- Sints en terroristen-Pieten mas- saal dit stukje hebben gelezen en nu denken dat ze komende december ongehinderd met wapens over straat kunnen gaan. In dat geval zeg ik: maak je maar geen illusies. Je moet op de Binnenweg straks gewoon weer je tabbert omhoog doen en wee je gebeente als je daar een uzi verbergt. O We kunnen de hele krant wel vul- len met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet Hierbij wel een samenstelling van de politieberichten van de af- gelopen 7 dagen. Geen belletje- trek verhalen, maar cijfers van het echte boevenwerk. Van de redactie REGIO De politie heeft het afgelopen week weer druk gehad. En het zichzelf druk gemaakt Zo zijn er 14 demonstranter aange- houden tijdens de 1 mei de- monstratie. Of dat nou nodig was? Aboutaleb prijst het han- delen van de politie. De SP is van mening dat dit handelen niet voortkomt uit beheersing, maar uit angst. Enfin, verder met de handha- ving van de orde. Deze week zijn er 7 vernielers aangehou- den. Zes van hen zijn beboet voor 'normale' vernielingen aan spandoeken en plantenbakken. Een van hen bracht serie van vemieling aan, aan de zaak van haar ex. Ze had een schoon- maakmop in het deeg van de pizza's gestopt, batterijen uit de telefoon gehaald, een oude man geslagen, een mobiel ka- pot gegooid, een auto bekrast en de ruitenwissers vernield. Dit alles uit liefdesverdriet Zoals iedere week zijn er ook de afgelopen zeven dagen weer fietsen gestolen. 2 fiet- sendieven zijn gepakt nadat ze op Koninginnedag op heter- daad betrapt waren. Naar een derde fietsendief is de politie nog op zoek. Na een verkeers- ongeval hielp een op de fiets toegesnelde familielid van het slachtoffer met de afhandeling ervan. Na afloop bleek zijn fiets gestolen. Om te vervolgen in de serie 'blijf met je handen van ander- mans spullen af1 notoire au- toinbreker is aangehouden in Capelle aan den Ussel. Met dank aan een oplettende getui- ge. Daarnaast staan er afgelo pen week 2 overvallen op de teller. Een daarvan in een wo- ning in Rotterdam. De ander op een benzinestation in Vlaardin- gen. Die laatste is overigens mislukt De medewerkster ren- de weg en belde 112. Vorige week heeft de politie 4 personen aangehouden voor helin Naar aanleiding van verdachte gedragingen stelde de politie een onderzoek in naar vier inzittenden van een auto. Daarbij troffen de agen ten ruim >125.000 aan. Het viertal bleek ook geen vaste woon- of verblijfplaats te heb ben. Veel politieberichten zijn ver- keersovertredingen. Deze week is in de regio 1 rijder onder irt- vloed op zijn snorfiets aange houden. Verder is 115-jarige automobilist van de weg ge haald. Toen hij de agenten zag liet hij de motor af slaan. De jongen uit Maassluis heeft twee boetes gekregen; voor het rijden zonder rijbewijs en het opgeven van een valse naam. Bij een verkeerscontrole is 1 man aangehouden met 21 openstaande boetes. De 35-ja- rige bestuurder had ook nog eens 31 xtc-pillen in zijn auto. Overigens zijn zondag in Spij- kenisse drugsdealer en 1 drugskoper aangehouden. De dealer had 1200 euro op zak en net 3 wikkels cocaine verkocht. In de categorie 'hoge boetes' is 1 gevaar op de weg aangehou den. De vrachtwagenchauffeur zat al 26 uur aaneengesloten achter het stuur en had een valse bestuurderskaart. De boete bedraagt tussen de 5000 en 6000 euro. Vrijdag heeft de politie 2 ver- dachten opgepakt van 'lover- boy-praktijken'. Ze worden verdacht van het ronselen van meisjes voor seks tegen be- taling. De 22-jarige vrouw en de 51-jarige man beloofden meisjes een modellencarriere. Maar van een normale fotos- hoot bleek geen sprake. Gelukkig is 1 verdachte van ernstig zedendelict aangehou den. De 22-jarige Rotterdam- mer trok vorige week langs de Bosdreef een 20-jarige vrouw van haar fiets en sleurde haar de bossen in. Daar werd ze verkracht O Afgelopen week was er weer sprake van verkoop van ge stolen parkeervergunningen door een man die zich uit- geeft als stadswacht Volgens de gedupeerde leek de man door zijn uniform op een stadswacht Om nog meer vertrouwen te wekken belde de man bij de receptie van de instelling naar de directie. De man vertelde dat hij op va- kantie ging en dat hij de aan- gevraagde vergunning per- soonlijk nog even wilde afleve- ren. Daarop kreeg hij >275 mee uit de kas. Later bleek dat hij helemaal niet gebeld had met de directie en de parkeerver- gunning bleek gestolen. De in stelling heeft aangifte gedaan. In november vorig jaar waren er ook al meldingen van fraude met gestolen parkeervergun ningen. Parkeervergunningen kunnen alleen worden aange- vraagd bij de Stadswinkels van Rotterdam. Een vrouw die ten onrechte was gezien als incestslachtoffer in de Vlaardingse Bolderkaraf faire krijgt ruim twintig jaar la ter een schadevergoeding. De Schiedamse Elise Watts (26) besloot in 2009 een schade- daim in te dienen, omdat zij getraumatiseerd is door de ge- beurtenissen in 1988. Ze hoop- te vooral op excuses, maar heeft die (nog) niet gekregen. De politie Zuid-Holland Zuid maakt bezwaar tegen het besluit hen onder financieel toe- zicht te stellen. Hirsch-Ballin vindt dat het korps te veel geld uitgeeft. Er wordt bekeken voor welke uitgaven ze toestemming van het ministerie nodig zouden moeten hebben.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8